بازدید 3667

رییس جمهور: خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است/ تکمیل منوریل و فرودگاه قم در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت

بامداد امروز بیستم اردیبهشت ماه، سید ابراهیم رییسی وارد قم شد. دیدار و گفتگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی و بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری اجرای مصوبات دور نخست سفر از برنامه‌های رییسی برای استان قم است.
کد خبر: ۱۲۳۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۴ 09 May 2024

رییس جمهور: خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است/فرودگاه قم افتتاح می‌شود

تابناک _ رییس جمهوری با اشاره به اینکه خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است، تاکید کرد که استان قم نیازمند فرودگاه است و مشکلات حقوقی این پروژه نیمه تمام بررسی و تکمیل آن با شتاب توسط دولت سیزدهم دنبال می‌شود و تا پایان دولت سیزدهم این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در جمع پرشور مردم قم در حرم حضرت معصومه(س)‌ با تاکید بر اهمیت تکمیل منوریل گفت: با همکاری دولت، شهرداری و بخش‌های مختلف تکمیل مونوریل از امروز در قم آغاز شده و طبق برنامه ریزی ها، به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه نگاه و اعتقاد ما شعار «ما می توانیم» است، ابراز کرد: این همان نگاه و اعتقادی است که امامین انقلاب، شهدا و شهید سلیمانی به ما آموخته اند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است، گفت: امید مهم‌ترین و محوری‌ترین عنصر برای پیشرفت و رسیدن به قله است.

وی عنوان کرد: دشمنان با قلم فرسایی و امپراتوری رسانه ای و خبری دنبال یاس و ناامیدی هستند.

رییسی گفت: پس از حدود ۱۰ سال که خبری از رشد اقتصادی نبود، در دو سال گذشته رشد اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصد رسیده و ترانزیت کالا سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است و این روند امیدبخش ادامه دارد.

رییس جمهور با اشاره به موضوع‌های فرهنگی گفت: دشمنان به دنبال دشمنی هستند ولی دشمنی آن‌ها در ملت عزیز ایران تاثیر ندارد در این سال‌ها به دشمنی خود افزودند هم اغتشاشات خیابانی راه انداختند هم دست به ترور و انفجار زدند و هم به تحریم‌ها افزودند و تصور می‌کردند با این دشمنی ها ملت ایران متوقف می شود اما زهی خیال باطل.

وی اظهار کرد: ملت ایران با اتکال به خدا به دنبال یک تحول عظیم است. امام خمینی(ره) امام تحول بودند امروز پرچم تحول به دست توانای رهبری فرزانه انقلاب است و بنده طلبه خدمتگزار مردم سرباز نظام و سرباز رهبری هستم تا در این میدان به وظیفه نوکری برای مردم عمل کنم.

برخی با القای سایه جنگ به دنبال برجام دو و سه بودند

برخی می خواستند در این کشور با پیش کشیدن سایه جنگ، برجام دو و سه را برای مذاکرات موشکی و نظامی زمینه سازی کنند که مقام معظم رهبری مانع آن شدرییس جمهور ادامه داد: برخی می خواستند در این کشور با پیش کشیدن سایه جنگ، برجام دو و سه را برای مذاکرات موشکی و نظامی زمینه سازی کنند که مقام معظم رهبری مانع آن شد.

رییسی گفت: رهبری بارها تاکید کردند که توان موشکی و نظامی قابل مذاکره نیست، جلوه این توان موشکی را در عملیات «وعده صادق» دیدیم که چگونه بینی دشمن به خاک مالیده شد.

وی با تاکید بر اینکه آنچه ما از شهدا و امامین انقلاب آموخته ایم «گفتمان عقلانیت انقلابی» است، گفت: آن چه می توان کشور را به مرز اعتلا و بالندگی برساند نگاه عقلانیت انقلابی است نه رویکردهای سازشکارانه.

احداث ۷۱ هزار مسکن در قم

رییس جمهور با اشاره به عملکرد موفق قم در طرح نهضت ملی مسکن و افتتاح و واگذاری بیش از ۷ هزار واحد مسکونی، گفت: امیدواریم به زودی همه ۷۱ هزار واحد در حال احداث در این استان تحویل داده شود.

وی ابراز کرد: دولت بر شعار خود در ایجاد سالانه یک میلیون شغل و ساخت یک میلیون مسکن پایبند است و در این زمینه‌ها از برنامه ریزی ها، عقب نیست.

رییس جمهور با اشاره به طرح فیبرنوری قم، گفت: با بهره برداری از این طرح زیرساخت بسیار مهمی در شبکه ارتباطات این استان ایجاد شد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه سرانه های فرهنگی و ورزشی، ادامه داد: همچنین ۱۵۰ واحد نیمه راکد و غیرفعال نیز از ابتدای دولت سیزدهم احیا شده است.

احیای بیش از ۹ هزار واحد راکد در کشور

رییس جمهور گفت: همچنین در کشور افزون بر ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی احیا و ده‌ها هزار شغل ایجاد و ثبیت شده است.

رابطه ناسالم اداری در ادارات قابل تحمل نخواهد بود و دستگاه های اجرایی باید در نهایت کرامت امور و مطالبات مردم را بررسی و مشکلات آنها را برطرف کنند.دکتر رییسی با تاکید بر اینکه هرگونه رابطه ناسالم اداری در ادارات و دستگاه های اجرایی قابل تحمل نخواهد بود، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید در نهایت کرامت امور و مطالبات مردم را بررسی و مشکلات آنها را برطرف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفت ماه جنایت رژیم صهیونیستی در نواز غزه، گفت: پیروز نهایی این میدان، مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.

قم مرکز نشر معارف اسلامی 

رییس جمهور در ادامه سخنان خود، افزود: در محضر حضرت معصومه(س)‌ هستیم، به برکت وجود ایشان، قم مرکز بزرگ نشر معارف اسلامی شد و حوزه علمیه بزرگ قم که حوزه‌ای اثر گذار در ایران اسلامی و جهان اسلام است در اینجا شکل گرفت.

وی ادامه داد: از کرامات این بانوی بزرگ همین بس که پرورش مردان بزرگ و چهره‌های نامدار، مراجع تقلید،‌ مردان و زنان بزرگ، سرداران رشید اسلام، مدافعان حرم و حریم در جوار ایشان شکل گرفت.

رییس جمهور گفت: به برکت وجود حرم حضرت معصومه(س)‌ بستر بصیرت و بصیرت آفرینی در قم شکل گرفت، جایگاهی که شاهد آثار آن در علم، جهاد و اجتهاد هستیم، همچنین برکات آن در این سرزمین و همه بلاد و برای همه مردم مسلمان در سراسر عالم ملموس است.

وی افزود: قم مرکز نشر معارف اسلامی و جایگاه علم و بصیرت آفرینی است که مبدا انقلاب شکوهمند اسلامی بوده‌ و همواره از آن حمایت کرده‌ است.

رییس جمهور در سخنان خود تاکید کرد: ما گفتیم که دولت باید اقداماتش مستند و بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی باشد؛ گفتمان دولت، گفتمان امام و رهبری است که در دل و جان‌ها نقش بسته‌ است، دولت خود را موظف می‌داند به عنوان سرباز این میدان آنچه را بارها بر آن تأکید شده، عمل کند

رییس جمهور تاکید کرد: آنچه به عنوان شعار یاد می شود، گفتمان نیست؛ گفتمان باید در جان و دل مردم جای بگیرد آن چنانی که نظرات امام و گفتمان رهبری بر دل جای گرفته است.

رییسی گفت: ملت ایران با امید زندگی می‌کند، دشمنان در این سال‌ها بر دشمنی خود افزوده‌اند و اغتشاش راه انداختند، ترور و انفجار کردند، بر تحریم‌ها افزودند و تصور می‌کردند ملت ایران متوقف می‌شود، اما ذهی خیال باطل، ملت با ایمان، با اعتماد، با بصیر ما هرگز متوقف نخواهد شد.

وی با اشاره به این که ملت ما با استقامت در برابر دشمنان تحول را دنبال می‌کنند، ادامه داد:‌ امام خمینی(ره)، امام تحول بودند، امروز پرچم تحول به دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی افتاده است و من سرباز مردم و رهبری هستم و برای خدمتگزاری به شما مردم تلاش می‌کنم.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۴
احسنت سید محرومان
پاسخ ها
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۱
اهواز از نبود و کمبود مسکن زجر میکشه و کل شهر رو بگردی بزحمت ساخت آپارتمانی رو مشاهده می‌کنید و اگر هم ساخت و سازی باشه تو بخش تجاری
بدلیل نبود مسکن قیمت ملک و اجاره بها سر بفلک گذاشته اونوقت یه پروژه ۳۰ هزار واحدی تو شهر کوچکی مثل قم رو کلید زدین؟!!
دقیقا دارین کارهای احمدی نژاد رو تکرار میکنید که برای مردم اهواز تو بیابان های جاده خرمشهر خانه ساخت!!
اقا حقوق معلمها رو هم بیستم واریز کنید همه پولمون میره برا اجاره خونه دیگه تا ۳۱ نمیکشه
خسته نباشی مرغ 38 کردی 130 تخم مرغ شانه 26 راکردی 126. دولار را دوبرابر کردی خسته نباشی دلاور
لطفا پول خرج منوریل نکنید. این چاه‌پولی که احمدی نژاد کند پر نخواهد شد و هیچ سودی هم ندارد. پولش را خرج توسعه راه آهن و راه های شریانی ملی کنید.
همون پروژه مترو قم هم بعیده هزینه ای که برایش شده را برگردونه!
قم نه مترو می خواهد و نه مونوریل و نه اصلا نیازی هست که یک شهر کویری را اینقدر توسعه داد.
آب مورد نیاز قم استانهای غربی را هم خشک کرده.
جلوی توسعه بیش از حد و اندازه این شهر را بگیرید.
نگذارید فاجعه اصفهان تکرار شود.
من نمی دانم چرا مردم ایران عادت ندارند نزدیک دریا زندگی کنند.
وسط کویر جای شهر ساختن نیست.
سفره های زیر زمینی خشک شدند!
تابناک جان تعارف نکن بیشتر عکس بزار !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۱
خیلی از عکسها پشت تریبون است و تکراری
یکی از دلایل تورم گرانی اجاره بهای مسکن و مکانهای تجاری که باعث بانیش کسی بود که مسکن نساخت چون خودش بیشتر شرکتهای ساخت ساز داشت
ناامیدی در این دولت ممنوع است ؟ برای مردم چی ؟
فرودگاه قم؟!! شما اول فکر هواپیما باش .اکثر فرورگاه های کشور به علت نبود هواپیما نیمه تعطیل و ورشکسته هستن
تکمیل منو ریل قم صد در صد غلط و غیر کارشناسی است درد سر بزرگی برای قم خواهد شد .
جناب بذر پاش بنده دو سال پیش مستاجر بودم ۱۵۰ پارسال با افزایش ۱۰۰ درصدی شد ۳۰۰ امسال شد ۵۵۰ حالا شما بگو اهواز بیشتر به مسکن نیاز داره یا بقول شما قم عزیز!!
سه سال از ۴ سال گذشت به یه وعده عمل نکردید
ولی ما از شما خواهش داریم کمی استراحت بفرمائید و اینقدر پدر ملت را در نیاورید تا ملت کمی آرامش داشته باشند تا آماده مراحل بعد شوند!
مگه کاری هم میکنن که خسته بشن؟؟؟؟
نا امیدی هم که برا مردمه، نه دولت.
شعار های بسیار زیبایی دادند.
خدا قوت !!
اره با این سفره های خالی که واسمون درست کردی چرا نا امید باشیم
تو روی دولت روحانی هم سفید کردی . فقط نمیدونم چقدر اعتماد به
سقف دارین !!!!دقیقا تو کدوم.کشور زندگی میکنی جناب رییسی؟؟؟
هیچ
عجب تبلیغاتی
برای دولت نا توان و ناکارآمد رئیسی
رییس جمهور: خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است. ورژن جدید شعارهای "کی خسته است"، "ما می توانیم" دوران احمدی نژاد، نشانده یکسان بودن اتاق فکر رئیسی و احمدی نژاد!
بله درسته! شما و دوستان از پس هر مشکلی مشکلات دیگری برای ملت ایجاد می کنید. معلوم است که دیگر مشکلات از نظر شما دیده نمی شوند و اصلاً دیگر مشکل نیستند!
مگر تبلیغات رئیس جمهوری هم شروع شده؟
آقای رئیسی کاش خسته می شدید و کار نمی کردید اینطوری حال ما بهتر بود
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی