بازدید 9968
هفتصد و نودمین روز از حمله روسیه به اوکراین

تنش شدید میان روسیه و غرب درباره اعزام نیرو به اوکراین/ تصرف دو منطقه دیگر اوکراین توسط ارتش روسیه

هفتصد و نودمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۳۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۱ 08 May 2024

تنش شدید میان روسیه و غرب درباره اعزام نیرو به اوکراین

بین الملل تابناک: هفتصد و نودمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

واکنش کرملین به اتهام دخالت روسیه در سوءقصد به جان زلنسکی
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۳:۱۶

سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) از اظهارنظر درباره بیانیه کی‌یف در مورد تدارک عوامل روسیه برای سوءقصد به جان ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین خودداری کرد و گفت: اطلاعات سرویس امنیت کی‌یف نمی‌تواند واقعی تلقی شود.

دیمیتری پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: من اصلاً نمی‌توانم در این‌باره اظهار نظری داشته باشم.

وی اظهار داشت: اطلاعاتی که از سرویس امنیت اوکراین منتشر می‌شود، به سختی می‌تواند درست تلقی شود، بنابراین من نمی‌توانم چیزی بگویم.

سرویس امنیت اوکراین روز سه‌شنبه از بازداشت دو سرهنگ اداره امنیت دولتی این کشور خبر داد و گفت: آنها در حال آماده‌سازی سوءقصد به ولودیمیر زلنسکی بودند.
بنا بر اعلام این سرویس، برنامه های این افراد شامل زیرنظر گرفتن زلنسکی و سایر مقامات عالی رتبه اوکراینی بود.
بر اساس این گزارش، در میان مقامات مورد هدف، واسیلی مالیوک رئیس سرویس امنیت اوکراین و کریل بودانوف رئیس اداره اطلاعات اصلی وزارت دفاع این کشور بودند.
بنا بر اعلام سرویس امنیت اوکراین،‌ این ماموران قرار بود اصابت یک حمله موشکی به هدف را هدایت کنند و در صورت لزوم از یک پهپاد کامیکادزه استفاده کنند.

مجارستان: پیروزی اوکراین بر یک قدرت هسته‌ای غیرممکن است
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۲:۰۴

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه این کشور به ناتو سلاح نخواهد فرستاد، گفت پیروزی اوکراین بر روسیه به عنوان یک قدرت هسته‌ای غیرممکن است.

«پیتر سیارتو» وزیر خارجه مجارستان با انتقاد از باور کشورهای ناتو مبنی بر ممکن بودن پیروزی اوکراین بر روسیه با دریافت تسلیحات مضاعف، گفت اوکراین نمی‌تواند در چنین وضعیتی یک کشور هسته‌ای را شکست دهد.

او در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر کرد، گفت: «پیشنهاد جدید ناتو حول این محور بنا شده که اوکراین تا پیروزی به جنگ ادامه دهد. انگلیس و ناتو پایان این جنگ را در یک نتیجه نظامی می‌بینند که دستیابی به آن ممکن نیست و احتمال به‌وقوع‌پیوستن آن بسیار ناچیز و حتی به‌دور از واقع‌گرایی است.»

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه نمی‌توان این مناقشه را در میدان نبرد حل‌وفصل کرد، گفت: اوکراین نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود. نمی‌توان در چنین جنگی یک قدرت هسته‌ای را شکست داد.

او همچنین گفت مجارستان در گسترش ناتو در جناح شرقی، ارسال سلاح به کی‌یف و آموزش نیروهای مسلح اوکراین شرکت نخواهد کرد.

سیارتو گفت: «مجارستان سمت این اقدامات نخواهد رفت. سربازان ما در چنین ماموریت‌هایی شرکت نکرده و اجازه انجام چنین اقداماتی را هم در خاک مجارستان نمی‌دهیم. ما همچنین می‌خواهیم خود را درگیر تامین مالی از این تصمیم نکنیم.»

لیتوانی: طرحی برای اعزام سربازانمان به اوکراین داریم
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۷

نخست وزیر لیتوانی در پی انتشار گزارشها درباره شروع برنامه اعزام ۱۵۰۰ سرباز فرانسوی به اوکراین گفت، دولت او نیز اعزام سربازان لیتوانیایی به اوکراین برای یک ماموریت آموزشی را در دست بررسی دارد.

روز دوشنبه گزارش شد فرانسه اولین گروه از نیروهای خود را به طور رسمی به اوکراین اعزام کرده و آنها برای پشتیبانی از تیپ مکانیزه ۵۴ مستقل اوکراین در «اسلاویانسک» مستقر شده‌اند.  

بر اساس گزارش روزنامه «ایژیا تایمز» سربازان فرانسوی از هنگ ۳ پیاده‌نظام زیر مجموعه فرماندهی لژیون نیروهای فرانسه به اوکراین اعزام شده‌اند. بر اساس این گزارش «استفن براین» معاون سابق وزیر دفاع آمریکا در امور سیاستگذاری ادعا کرد تعداد نیروهای اولین گروه از سربازان فرانسوی اعزام شده به اوکراین حدود ۱۰۰ نفر است و این صرفا اولین مرحله از برنامه اعزام ۱۵۰۰ سرباز لژیون فرانسوی به اوکراین است.

با این وجود وزارت خارجه فرانسه با تکذیب اظهارات این مقام دفاعی سابق آمریکا درباره اعزام نظامیان فرانسه به اوکراین، گفت پاریس هیچ سربازی را به کی‌یف نفرستاده است.

«اینگرید سیمونیت»، نخست وزیر لیتوانی در مصاحبه‌ با روزنامه فایننشال تایمز فاش کرد دولت او نیز مجوز اولیه پارلمان برای استقرار نیروهای نظامی در اوکراین در راستای تقویت پشتیبانی نظامی خود از کی‌یف را دریافت کرده اما کی‌یف هنوز برای این موضوع درخواست رسمی نداده است.

سیمونیت با تاکید بر موضع تحریک آمیز خود در حمایت از اعزام نیروهای نظامی به اوکراین مدعی شد: «اگر ما قرار بود ملاحظه پاسخ روسیه به آن را بکنیم دیگر نمی‌توانستیم هیچ چیزی به اوکراین بفرستیم.»

تصرف دو منطقه دیگر اوکراین توسط ارتش روسیه
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۶

روسیه از تصرف دو روستا توسط ارتش این کشور در خطوط مقدم جنگ در نواحی دونتسک و خارکیف در اوکراین خبر داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد واحدهای ارتش این کشور «روستای کیسلیفکا واقع در منطقه خارکیف» و «روستای نووُکالینووه در جمهوری خلق دونتسک» را آزاد کرده‌اند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، مسکو در ماه‌های اخیر به ویژه بعد از افول پیدا کردن کمک‌های نظامی غرب به اوکراین فتوحات پی در پی در خطوط مقدم جنگ در این کشور رقم زده است.

روستای کیسلیفکا در حدود ۲۰ کیلومتری از پایگاه نظامیان اوکراینی در منطقه «کوپیانسک» واقع شده و روستای نووُکالینووه نیز در حدود ۱۰ کیلومتری شمال شهر آودیفکا که توسط مسکو در ماه فوریه تصرف شد، قرار دارد.

مقام‌های اوکراینی حالا بیم تدارک روسیه برای اجرای یک حمله جدید در جبهه شمال شرق با بهره‌برداری از کمبود شدید مهمات در انبارهای ارتش کی‌یف را دارند.

«اولکساندر سیرسکی» فرمانده کل ارتش اوکراین در ماه آوریل عقب‌نشینی نظامیان تحت امر خود از سه روستا و ایجاد یک خط دفاعی جدید از سوی کی‌یف در خط مقدم را اعلام کرد.

وزارت دفاع روسیه نیز در بیانیه‌ جداگانه‌ای اعلام کرد دست به حملات تلافی‌جویانه‌ای علیه تاسیسات نظامی و انرژی اوکراین زده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه تصریح شد: «نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در پاسخ به تلاش‌ رژیم کی‌یف برای آسیب زدن به تاسیسات انرژی روسیه صبح امروز حملاتی را علیه تاسیسات انرژی و تاسیسات متعلق به مجتمع نظامی-صنعتی اوکراین اجرا کردند.»

مقامات و تحلیلگران اوکراینی می‌گویند، ارتش روسیه در حال نهایت بهره‌مندی از ضعف تسلیحاتی اوکراین است و «عجله دارد» که پیش از رسیدن تسلیحات بیشتر غرب به دست کی‌یف، مناطق راهبردی مهمی از خاک اوکراین را تصرف کنند که می‌تواند راه‌گشای آنان برای تصرف منطقه گسترده‌تر دونباس باشد.

یک رسانه انگلیسی اوایل این هفته در گزارشی مطرح کرد به گفته تحلیلگران و مقامات رسمی، کرملین پیش از رسیدن کمک‌های تسلیحاتی جدید غرب به اوکراین و کاهش توان توپخانه‌ای خود، «به هر قیمیتی» به دنبال تصرفات بیشتر در خاک اوکراین است.

روزنامه ایندیپندنت گزارش داد: «با وجود این که بخشی از بسته کمک‌های مالی ۶۱ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین که به طور کلی، شامل بسیاری از چیزها، از جمله موشک‌های دوربرد، خودروهای زرهی و توپ‌های مهم است، این هفته از راه رسید، تحویل بخش مهمی از آن چند هفته یا چند ماه طول خواهد کشید. در این میان، نیروهای روس تا جای ممکن، از توانمندی‌های توپخانه‌ای و نیروی انسانی خود در خط مقدم بهره‌ می‌برند و می‌شتابند تا بتوانند اطراف قلمرو تحت حاکمیت اوکراین در منطقه شرقی دونتسک را محاصره کنند.»

سازمان منع تسلیحات شیمیایی: ادعای استفاده روسیه از تسلیحات ممنوعه در اوکراین اثبات‌شده نیست
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۵

سازمان منع تسلیحات شیمیایی در پی ادعای آمریکا مبنی بر استفاده روسیه از تسلیحات شیمیایی در اوکراین، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعات ارائه‌شده به این سازمان در این باره به حدکافی مستند و اثبات‌شده نیست.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعلام کرد، اطلاعاتی که درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در اوکراین به دست آورده است، «به حد کافی اثبات‌‎شده نیست.»

رادیو و تلویزیون ملی ایرلند در این باره گزارش داد: سازمان منع تسلیحات شیمیایی همچنین گفت که پس از اتهام‌زنی آمریکا به روسیه در هفته گذشته مبنی بر استفاده از عامل مسموم‌کننده کلروپیکرین علیه نظامیان اوکراینی، هنوز درخواستی رسمی برای تحقیقات درباره هر گونه ادعایی در این زمینه دریافت نکرده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: هم فدراسیون روسیه و هم اوکراین یکدیگر را به متهم کرده و اتهاماتی مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی را به این سازمان منع تسلیحات شیمیایی گزارش کرده‌اند.

در ادامه مطرح شد: اطلاعات ارائه‌شده به این سازمان از سوی طرفین به این سازمان و اطلاعاتی که دبیرخانه در اختیار دارد، به اندازه کافی اثبات‌شده نیست.

با این حال، سازمان منع تسلیحات شیمیایی این وضعیت را «ناپایدار و به شدت نگران‌کننده در زمینه ظهور دوباره استفاده از مواد شیمیایی مسموم‌کننده به عنوان سلاح» تلقی کرد.

هفته گذشته، وزارت امور خارجه آمریکا، روسیه را به استفاده از یک سلاح شیمیایی علیه نیروهای روسیه متهم کرد که نقض کنوانسیون تسلیحات شیمیایی است.

طبق ادعای وزارت امور خارجه آمریکا، روسیه علاوه بر استفاده از کلروپیکرین، از گاز اشک‌آور نیز به عنوان روشی در جنگ اوکراین استفاده کرده است که آن هم نقض کنوانسیون تسلیحات شیمیایی به شمار می‌رود.»

کلروپیکرین مایعی روغنی با بویی زننده است که عاملی خفه‌کننده به شمار می‌رود و در جنگ جهانی اول، به عنوان نوعی گاز اشک‌آور، به طور گسترده‌ای از آن استفاده می‌شد.

مرکز کنترل و پیشگیری‌ از بیماری‌های آمریکا این گاز را «عاملی آسیب‌زا برای ریه» عنوان کرده است که می‌تواند موجب التهاب جدی پوست، چشم‌ها و مجاری تنفسی شود.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی استفاده از آن را ممنوع ساخته است.

اگرچه این ماده شیمیایی اشک‌آور است و گاهی از آن به عنوان گاز اشک‌آور یاد می‌شود، به عنوان عامل کنترل شورش‌ها از آن استفاده نمی‌شود.

تنش شدید میان روسیه و غرب درباره اعزام نیرو به اوکراین

سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، مقام‌های اوکراین به صورت غیر قابل پیش‌بینی ساکت هستند و مداخله نظامی ناتو در این درگیری و حضور نیروها در اوکراین خطر بزرگی در پی دارد.

 روز سه‌شنبه درخواستی برای دعوت از سربازان خارجی به اوکراین در وب‌سایت ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین ثبت شد.

در همین رابطه دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «کی‌یف به صورت غیر قابل پیش‌بینی ساکت است. ما بارها گفته‌ایم که مداخله مستقیم نیروهای ناتو در اوکراین و حضور نیروهای کشورهای عضو این ائتلاف در جنگ اوکراین یک خطر بزرگ است.»

وی با اشاره به درخواست ثبت شده در وب‌سایت ریاست جمهوری اوکراین نیز گفت، مسکو این پیام را به منزله تحریک می‌داند.

سخنگوی کرملین همچنین افزود، بیانیه سرویس امنیتی اوکراین درباره دخالت ادعایی عاملان روسی در توطئه قتل زلنسکی اصلا درست نیست. روز سه‌شنبه، سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرد دو افسر گارد ملی را به ظن توطئه قتل زلنسکی دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه همچنین گفت، ادغام کشورها به اتحادیه اقتصادی اوراسیا تضمین‌کننده سرعت توسعه کشورهای شرکت‌کننده است.

وی با اشاره به این مساله که تداوم همکاری کشورها برای توسعه این اتحادیه به نفع تمامی اعضاست، خاطرنشان کرد: «به طور کلی، فرآیند ادغام بسیار موفق است و توسعه سریع را برای کشورهای شرکت‌کننده تضمین می‌کند. همچنین کشورهای شرکت‌کننده این را می‌دانند و مطمئنا این مساله در نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشورها و سهم این فرآیند یکپارچگی بسیار محسوس است.»

سفیر چین در مسکو: اروپا، روسیه و اوکراین میانجیگری پکن را قبول دارند

 سفیر چین در روسیه گفت: اروپا، روسیه و اوکراین متفق القول اذعان دارند که چین به عنوان عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل قادر به میانجیگری بین مسکو، کی‌یف و سایر طرف‌ها است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، چان خانخوئی در مصاحبه با این رسانه روس افزود:‌ پکن در تماس نزدیک با روسیه، اوکراین و جامعه جهانی برای تسهیل مذاکرات برای حل مناقشه اوکراین است.

وی افزود: در موضوع اوکراین، طرف چینی همواره موضعی عینی و بی طرفانه اتخاذ کرده است. چین از صلح و گفتگو حمایت می‌کند و به طور فعال به دنبال کمک به انجام مذاکره است. همه طرف ها از تلاش ها و موضع عادلانه چین در میانجیگری قدردانی می کنند. آنها از چین انتظار دارند نقش سازنده تری ایفا کند.

سفیر چین در مسکو یادآور شد که اخیراً لی هوی نماینده ویژه دولت چین در امور اوراسیا در دومین دور سفر خود، تبادل نظر عمیقی با روسیه، اوکراین و کشورهای اروپایی مرتبط در مورد چگونگی دستیابی به آتش بس انجام داد و از آنها خواست که هر چه زودتر به خصومت ها پایان دهند و به حل و فصل سیاسی بحران کمک کنند.

این دیپلمات چینی افزود: طرف‌ها در تعامل با پکن و در شرایطی که اختلاف‌ها ادامه دارد، رویکردهای مشترک را تقویت و شرایط مساعدتری را برای مذاکرات صلح ایجاد می‌کنند.

بلاروس رزمایش‌هایی را با استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی آغاز کرد

 بلاروس رزمایش‌هایی را با استفاده موشک ها و جنگنده های دارای توان حمل تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی، آغاز کرد.

این رزمایش ها یک روز پس از اعلام روسیه مبنی بر برگزاری رزمایش‌هایی برای شبیه‌سازی استفاده از تسلیحات هسته‌ای در واکنش به اظهارات مقامات غربی مبنی بر مشارکت بیشتر در جنگ اوکراین انجام می گیرد. این نخستین بار است که مسکو چنین رزمایشی را به طور علنی اعلام می کند.

ویکتور خرنین وزیر دفاع بلاروس در این زمینه گفت که یک واحد از موشک‌های کوتاه برد اسکندر و یک اسکادران از جنگنده های سوخو-۲۵ در این رزمایش حضور دارند.

این رزمایش به ویژه پس از مراسم سوگند پنجمین دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین مورد توجه قرار گرفته است.

روسیه سال گذشته، برخی تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی خود را به بلاروس که هم مرز با اوکراین، لهستان، لتونی و لیتوانی است، منتقل کرد. مسکو در عین حال تاکید کرده است که تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی مستقر در بلاروس تحت کنترل ارتش روسیه قرار دارند.

تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی برخلاف موشک‌های بالستیک قاره‌پیما که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای بوده و می‌توانند تمامی شهرها را ویران کنند، برای استفاده در میدان نبرد در نظر گرفته شده‌ و قدرت کمتری دارند. چنین تسلیحاتی شامل بمب های هوایی، کلاهک‌های موشکی کوتاه‌برد و مهمات توپخانه‌ای است.

پوتین و الکساندر لوکاشنکو همتای بلاروسی بارها تاکید کرده‌اند که استقرار تسلیحات هسته‌ای روسیه در بلاروس برای مقابله با تهدیدات غرب انجام گرفته است.

لوکاشنکو نیز این رزمایش‌ها را کاملا دفاعی خوانده و استدلال کرد که هدف از وجود این تسلیحات، جلوگیری از هرگونه تجاوز احتمالی به بلاروس است. وی خاطرنشان کرد: این یک سلاح بازدارنده و دفاعی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۵
پوتین به زودی نسخه غرب و غربچرا را خواهد پیچید
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ما در امریکا زندگی می کنیم. مشکل اب داریم. اب امریکا ارسنیک داره. بیمه امریکا هم مورد ما را کاور نمی کنه!
ناشناس
| United States of America |
۰۵:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
روسچراها بزودی در اردوگاهای کار اجباری روسیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
نسخه اش به درد خودش میخوره و خودش را درگیر میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
اصلا حرف تو درست
به تو چی میرسه هاهاهاهع
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
فعلا که ارباب خوار و ذلیل و رسوا شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
این "به زودی" یعنی حدودا چه تاریخی؟ این پهلوان پنبه الان سه سال است که حریف اوکراین نشده، آنوقت چطور انتظار دارید که نسخه غرب را بپیپچد؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
پوتین برای چندمین بار رییس جمهور روسیه شد !! این مردک انگار بیشتر از صدام و قذافی به رییس جمهور مادام العمر بودن علاقه داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
زهی خیال باطل
لیتوانی میخواد سرباز به اوکراین بفرسته واقعا این جنگ بچه بازی شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
مرگ بر روسیه
مرگ بر چین
مرگ بر کره شمالی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
پوتین یک جنایتکار جنگی تحت تعقیب دیوان بین المللی کیفری است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
سه کشور شرور روسیه، چین و کره شمالی با تهدید نظامی همسایگان و دیگر کشورها دنیا را به گند کشیده اند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
جنگی که یک طرفش پوتین باشه، معلومه که بچه بازیه
روسبه با تمهیدات ارزشمند! پوتین دقیقا داره در زمین امریکا و انگلیس و چین بازی می کند. افرین. بلاخره روزی این جنگ فرسایشی تمام خواهد شد. بعد از اتمام ان جیزی که از روسیه باقی خواهد ماند یک کره شمالی فقیر با هزاران موشک اتمی و رئیس جمهوری که مانند کیم و .... اسم روزهای هفته را هم عوض می کند و یا می گوید همه مردم روسیه باید مثل من مو نداشته باشند یا همه مردم روسیه باید ماشین سفید رنگ سوار شوند و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
زیاد مطمئن نباش نه درباره روسیه و نه درباره اطلاعاتت از کره چون برخی رسانه های غربی قابل اعتماد نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
فعلا که از زمان شروع جنگ اقتصاد روسیه بهتر شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
خدایش نوشته ام خیلی مودبانه است منتشر کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
همینکه هم جنگه هم اقتصاد بهتر میشه یه جای کار می لنگه میشه مثل بورس ایران هم تولید نیست هم سود میده بیاد جمله شباش شباش اخرشو داشته باش افتادم
سازمان منع تسلیحات شیمیایی: ادعای استفاده روسیه از تسلیحات ممنوعه در اوکراین اثبات‌شده نیست


سازمان منع تسلیحات شیمیایی هم از خودشونه، از ایران پول گرفته .
نخست وزیر لیتوانی در پی انتشار گزارشها درباره شروع برنامه اعزام ۱۵۰۰ سرباز فرانسوی به اوکراین گفت، دولت او نیز اعزام سربازان لیتوانیایی به اوکراین برای یک ماموریت آموزشی را در دست بررسی دارد.


خداروشکر که در ازای کشته شدن فرزندان ملت بزرگ روسیه به زودی فرزندان غرب هم کشته خواهند شد. تا الان نابرابر بود و اوکراین فقط وسیله غرب بود و خون از دماغ غربی ها نمیومد

غرب میخواد سرباز بفرسته اوکراین و خانواده های غربی هم عزادار خواهند شد. چه چیزی از این بهتر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
چه نفرتی عجیبی داری!!
ناشناس
| Canada |
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
لیتوانی و دو. کشور دیگر حوزه بالتیک هم مثل اوکراین جزو جمهوری های سابق شوروی بودن و بیشتر روس تبار هستند تا غربی. اینها در. واقع گوشت دم توپ کشورهای غربی مثل انگلیس و آلمان و فرانسه شدن در. ناتو.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
واقعا موجودات عجیبی هستید شما که از کشته شدن دیگران خوشحال میشوید و خدا را شکر می کنید
مکرون میخواد شکست تاریخی ناپلئون از روسیه رو جبران کنه و اسم خودش رو در تاریخ ماندگار کنه که من بودم که شکست ناپلئون رو جبران کردم

ولی زهی خیال باطل ، 1500 سربازی که فرستادی به زودی در کیسه های زباله و شاخه های گل رز برات پس فرستاده میشن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
این فرانسوی ها اهل جنگ نیستند و این فقط نمایشه
اصلا پوتینی ها فرض محال کنند که تا اخر امسال روسیه موفق بشه کیف را بگیرد. بعدش چی؟ چند صد هزار کشته چند میلیون فراری از روسیه ومهاجر جوان به کشورهای همسایه و تحریمهایی که دهها سال بر روسیه و ملتش تحمیل خواهد شد و فرو نشست اقتصادی و نظامی و سیاسی تاریخی روسیه در قیاس حتی با چین. مگر اینکه هنوز پوتینی ها بگن بعدش یک تکون بخوریم ناتو فرو می پاشه و همه اروپا مال ما میشه! از پوتینی ها بعید نیست اینجور خیالات.
پاسخ ها
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
مطمئن نیستم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
دوباره افتادی رو دور باطل
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
چقدر تو حرف میزنی
امشب رهبران کره شمالی و چین جشن خواهند گرفت و لیوان هاشون رو بهم میزنن که لحظه تاریخی فرا رسید، از فردا حمایت مخفیانه چین از روسیه ده برابر و حمایت علنی کره شمالی از روسیه هم چند برابر میشه

فقط با این هدف که بتونن ضربه مستقیم به غربی ها بزنن و سربازان غربی رو کشتار کنن.

برنده واقعی این جنگ کسی نیست جز شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین که مسیر ابر قدرت شدنش میانبر خورد با جنگ اوکراین
ایران باید هرکاری از دستش برمیاد برای روسیه انجام بده

الان وقت انتقامه ، زمانی که صدام به ایران حمله کرد همین فرانسه و آلمان و انگلیس و امثالهم شیمیایی میدادن بهش که سربازان مارو به وحشیانه ترین شکل ممکن کشتار کنه و بعد همین غربی ها به بیماران شیمیایی ما میگفتن بیاید اروپا درمانتون کنیم و سربازان مارو موش آزمایشگاهی کرده بودن

حالا که سربازانشون اومدن اوکراین وقت تلافیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ملت ایران از روسیه و چین پلید نفرت داره بفهمید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
شما اول خودت به همراه رسایی و پناهیان به غزه تشریف ببرید برای کمک به مردم مظلوم فلسطین، کمک به روسیه در جنگ با اوکراین، پیشکش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ما از غرب جنایتکار متنفریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
۱۰:۱۲
ما هم از روسیه جنایتکار متنفریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
آره الان وقتش تلافی سلاحها و ابزار جنگی شوروی که در خدمت صدام بود رو از روسیه کثیف بگیرزم
ناتو باید با 2 بمب هسته ای مسکو و سنتپترزگبورگ را داغان کند و سپس ایران با موشک هایپر باکو را بزند و اذربایجان به مام میهن برگرداند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
اوه اوه. بیچاره کسری بودجه بخش سلامت. فوق فوق تکمیلی هم جواب نمیده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
باکو بدجور سوزنده تو رو
تنش شدید ؟! هیچ خبری نیست و نخواهد شد تا ترامپ بیاد تکالیف رو روشن کنه و جهان رو از دست این دموکراتهای چپ بی خاصیت رها کنه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ترامپ بیاد یه دوتا پایگاه دیگه آمریکا رو بزنیم خوبه
لعنت به روسیه غاصب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
غاصب اینجا معنی نداره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ببخشید مثل این که نمی دونی روس از 16 کشور زمین گرفته می تونی بگی کلمه جایگزین چیه ما هم بدونیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
غصب آدربایجان و ارمنستان را چه میگی؟؟
روسچرا
ناتو منتظر یک حرکت اشتباه از جانب پوتین میباشد تا نسخه روسیه را بپیچد،فقط دو عامل باعث تردید اروپا و آمریکا میباشد،اول قدرت هسته‌ای روسیه و دوم چین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
ناتو فقط برای کشورهای ضعیف نسخه میپیجه
صد رحمت به همون پراید
حداقل خود بخود بکشتن نمی دادت
اخه ما چه گناهی کردیم که گیر این خودروها افتادیم ؟ اونم با چند برابر قیمت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
با پراید نباید آرتیست بازی دراورد
واقعا کسی نیست تواین دنیا جلوی این روسیه کمونیست اشغال رابگیرد؟اونهایی که دم از مخالفت بااشغال کشورها ومخالف جنگ بودند ،چرا الان ساکتند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
روسیه گفته است که اوکراین نباید در ناتو پذیرفته شود. این بدان معناست که هیچ موشک آمریکایی نمی تواند در مرز اوکراین و روسیه مستقر شود. این منافع امنیتی به طور مداوم نادیده گرفته شده است. این یکی از دلایل اصلی شروع جنگ در اوکراین است
مرگ بر روس و انگلیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
اینجا بحث اوکراینه شما کدوم طرفی هستی
غرب به جای اعزام نیرو به اوکراین بهتر است آی پی کانادا را به اکراین اعزام کند
ایشان در تابناک هر روز دو مرتبه مسکو را تسخیر و روسیه را فروپاشانده و تجزیه می‌کند. این توانایی از بمب اتم هم بالاتراست
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
خواهش میکنم. شما لطف دارید. توانایی داریم ولی دیگه شما واقعا لطف دارید!
با خواندن گزارش های رسانه های جمهوری اسلامی فکر میکنم غرب داره نابود میشه و اسلام دنیا را فتح میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
دقیقا. دیگه چند ماه بیشتر نمونده. فقط یک تکون دیگه به خودشون بدن تا بروکسل پیش رفتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
همینطور هم خواهد شد به یاری خدا قوم لوط نابودیش حتمیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
چرا فقط اصرار به حسینیه کردن کاخ سفید داریم
با اینهمه قدرت ما
باید کاخ کرملین را هم زینبیه کنیم
شکم سیر باشد نظرات دانشمندانه خواهد بود و نابود کننده
شرقگدا در حسرت شرقچرا
ارباب پوتین خودشو با هیتلر اشتباه گرفته بود و فکر می کرد طی 1 هفته اکراین به اشغالش درمیاد !
حالا مثل خر در گل اشغالگری و جنایت مونده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
امریکا کارش باتلاقسلزیه و تله گذاری
تله اکراین
که پوتین مثل یکروباه احمق توش افتاد با خوشخیالی

الان جنگ حماس و اسراییل هم تله است
سدریه هم تله بود

احمقها تو تله گیر می کنند
برای کشور برادر تصرف معنایی ندارد: بازپس گیری!!
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی