بازدید 1652

سفیر روسیه در لهستان احضار شد

آندری سژنا معاون وزیر خارجه لهستان با اشاره به ورود موشک کروز روسیه به حریم هوایی این کشور، گفت: سفیر روسیه را برای توضیح دادن درباره ورود این موشک کروز به حریم هوایی کشورمان احضار خواهیم کرد و اقدام‌های بعدی ما در این خصوص بستگی به توضیحات ارائه شده توسط سفیر مسکو خواهد داشت.
کد خبر: ۱۲۲۸۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۰ 25 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی، سژنا با بیان اینکه این موشک کروز به مدت ۳۹ ثانیه بر فراز خاک لهستان در حال حرکت بوده است، اظهار کرد: اگر مدت پرواز این موشک کروز در حریم هوایی لهستان بیش از این به طول می‌انجامید، آن را سرنگون می‌کردیم.

از سوی دیگر، پاول ورونسکی سخنگوی وزارت خارجه لهستان نیز یکشنبه در بیانیه‌ای، گفت: از فدراسیون روسیه می‌خواهیم به حملات و جنگ خود بر علیه مردم و سرزمین اوکراین پایان داده و بر مشکلات داخلی خود تمرکز کنند.

در همین رابطه، ستاد کل ارتش لهستان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که حریم هوایی این کشور در ساعت ۴ و ۲۳ دقیقه بامداد یکشنبه (به وقت محلی) توسط موشک پرتاب شده از سوی یک هواپیمای روسی نقض شده است.

گفتنی است، فرماندهی عملیات نیروهای مسلح لهستان در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد: ساعت ۴ و ۲۳ دقیقه بامداد ۲۴ مارس (پنجم فروردین به وقت محلی) یک موشک کروز حریم هوایی لهستان را نقض کرد.

بر اساس بیانیه این فرماندهی، این موشک وارد حریم هوایی لهستان در نزدیکی روستای «اوسردو» در استان «لوبلین» در مرز با اوکراین شد و پس از گذشت ۳۹ ثانیه، از آنجا خارج شد.

فرماندهی نیروهای مسلح لهستان ادعا می‌کند که این موشک توسط «هواپیمای دوربرد روسیه» پرتاب شده است.

در همین حال، لهستان جنگنده‌های خود را در حالت آماده باش قرار داد.

پیشتر نیز گزارش شده بود که پس از حمله مرگبار به سالن موسیقی در نزدیکی مسکو، حملات هوایی روسیه به کی‌یف و غرب اوکراین در نزدیکی مرز لهستان افزایش یافته و جنگنده‌های نظامی ورشو را به حالت آماده‌باش درآورده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل