بازدید 2081

پویشی برای کاهش سوانح جاده‌ای در مازندران

«چشم به راهیم» عنوان پویشی است که به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش سوانح جاده‌ای در ایام نوروز امسال در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران قرار گرفته و از ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در این استان اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۷۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵ 15 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اجرای طرح سراسری پویش فرهنگی ایمنی "چشم به راهیم" در ایام نوروز ۱۴۰۳ در سطح محورهای ارتباطی استان با هدف ایجاد انگیزه وکمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی جهت خودروهای شخصی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی از طریق تشویق راننده به توقف، آشنایی مسافران با تمدن، فرهنگ و هنر ایرانی به ویژه هنرهای نمایشی و موسیقی ایرانی خبرداد.

حسن جهانیان اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه جاری تا ۱۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ پویش "چشم به راهیم" را با رویکرد اصلی آموزش و افزایش دانش عمومی نسبت به فرهنگ صحیح رانندگی با ایجاد ایستگاه در محور ارتباطی گلوگاه اجرا خواهد کرد.

وی کمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی برای خودروهای استفاده کنندگان شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی و ناشی از رانندگی طولانی در محورهای اصلی و منتخب، بکارگیری ظرفیت های لازم برای تحقق اهداف و برنامه ها در چارچوب آیین نامه انضباطی و اجتماعی ترافیکی مورد تاکید کمیسیون ایمنی راهها، بکارگیری هنر در خدمت ایمنی، ایجاد جاذبه های جاده ای و ترغیب مسافران به توقف درمسیر و کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن، فرهنگ و هنر ایران را از اهداف اصلی این پویش عنوان کرد.

جهانیان اضافه کرد: امسال به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز این طرح با نگاه دینی مذهبی عجین گردید و در این طرح مجموعه ای از برنامه های فرهنگی، رسانه ای، هنری و اقدامات ترکیبی در راستای اهداف و برنامه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مبنی بر فرهنگ سازی و ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی و محتویات دینی اجرا می شود.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در این پویش تلاش می شود تا با استفاده از قابلیت رشته های مختلف هنری، موضوعات و محورهایی چون حواس پرتی آنی، خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی، رانندگی در شب، رانندگی در شرایط خاص، چراغ روشنایی، تمیزی و قابل شناسایی بودن خودرو، درست بودن ضامن کمربند ایمنی، آشنایی با اصول رانندگی در آزادراه و راه اصلی و موارد دیگر به مخاطبان و گروه هدف ارایه شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران افزود: اجرای نمایش های آیینی مذهبی و سنتی بومی و محلی، اجرای قطعات موسیقی های سنتی و مقامی و برگزاری مسابقه عکس و مسابقه ویژه کودکان از جمله برنامه های پیش بینی شده در این پویش است که برای رانندگان و مسافران اجرا خواهد شد.

گفتنی است : همه روزه در ایام طرح”بازه زمانی ۲۵ اسفندماه جاری تا ۱۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ " برنامه از طریق شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی به صورت زنده انعکاس پیدا می کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # رفح # حج