بازدید 4891

«زشت»های دربی صد و سوم چه کسانی بودند؟

دربی صد و سوم مثل اکثر دربی های گذشته سرد و کسل کننده بود تا بازیکنانی که مجموع قراردادهایشان برای این فصل به صدها میلیارد تومان می رسد، نمایشی «زشت» از خود به یادگار بگذارند.
کد خبر: ۱۲۲۷۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰ 14 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، شهرآورد شرم آور» می تواند تحلیل درستی از نمایش بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس در دربی صد و سوم باشد که بجز دقایقی اندک در سایر زمان بازی هواداران و علاقمندان خود را ناامید کردند و با نمایشی ضعیف و کسل کننده آنها را با دلخوری و ناراحتی به خانه فرستادند.

شروع بازی امیدواری برای تماشای یک دربی جذاب و پرهیجان را به همراه داشت و برای دقایقی توپ درون محوطه جریمه دو تیم در رفت و برگشت بود اما با افت ناگهانی از دقایق میانی نیمه اول دیگر دربی صد و سوم قد راست نکرد و در نیمه دوم نمایش سرخابی ها ضعیف و پرانتقاد شد و در نهایت با تقسیم امتیازات به پایان رسید.


اعتراض و دخالت در کار داور اقدام غیرحرفه ای همیشگی فوتبالیست های ایرانی

دربی صد و سوم که انتظار می رفت با توجه به شرایط مطلوب دو تیم و بالانشین بودن در جدول جذاب و تماشایی باشد، به خاطر احتیاط زیاد آبی ها برای نباختن و بسته شدن درهای نفوذی به روی پرسپولیسی ها سرد و کسل کننده بود و بسیاری از علاقمندان به فوتبال از آن به عنوان قرص خواب پایان شب یاد کردند.

در این میان برخی اتفاقات این دربی چهره ای زشت از برخی افراد بر جای گذاشت تا سهم آنها در این نمایش ضعیف و دور از انتظار بیشتر از سایرین باشند.

حذف کنندگان داور زن

در شرایطی که پیش از بازی اعلام شده بود که یک داور زن در تیم داوری مستقر در اتاق کمک داور ویدئویی خواهد بود، چند ساعت قبل از برگزاری این بازی مشخص شد این داور بدون هیچ توضیح و دلیلی از سوی فدراسیون فوتبال، حذف شده است. جالب این که هیچ اعلام رسمی هم در این مورد صورت نگرفت.

 حذف دو داور زن که قرار بود در اتاق VAR باشند از جمله اتفاقات دربی بود

جواد نکونام

سرمربی استقلال که تیمش صدرنشین لیگ است و سه امتیاز با پرسپولیس فاصله داشت، از تمام توان و داشته هایش استفاده کرد تا بازنده این دیدار نباشد. حالا تیمش فوتبال بازی کند یا نکند، موقعیت داشته باشد یا نداشته باشد، خبری از فوتبال در تیمش باشد یا نباشد مهم نبود، او فقط می خواست یک امتیاز را بگیرد. به همین خاطر تیمش را چنان دفاعی بست که بازی پرسپولیس را هم خراب کرد و اجازه نداد حداقل تیم هجومی اوسمار نمایش پرهیجانی داشته باشد.


نکونام همه کار کرد تا پررنگ ترین نقش را در بی کیفیت بودن دربی داشته باشد

تماشاگران استقلال و بعد پرسپولیس

در حالی که این دیدار آرام و خواب آور دنبال می شد و هیچ اتفاقی هم درون زمین رخ نداده بود، تعدادی از تماشاگران استقلال که نزدیک به نقطه کرنر بودند هنگام حضور بازیکنان پرسپولیس اقدام به پرتاب سنگ و بطری و اشیایی دیگر کردند که دقایقی بعد با تکرار همین عمل زشت توسط هواداران پرسپولیس ادامه پیدا کرد. اتفاق ناشایستی که باعث مصدومیت کمک داور هم شد.


تماشاگران استقلال با سنگ پرانی چهره زشت دربی را رقم زدند

تحریک تماشاگران برای سنگ پرانی

تصاویری که بعد از دربی منتشر شد حرکت زشت و ناجوانمردانه صالح حردانی بازیکن تیم استقلال را نشان می دهد که در هنگام آرام کردن تماشاگران برای پرتاب نکردن اشیا، با دست دیگرش آنها را تشویق به پرتاب سنگ و بطری می کند اما در ظاهر نشان می دهد قصد آرام کردن آنها را دارد. قطعا کمیته انضباطی و اخلاق باید به این حرکت غیراخلاقی بازیکن استقلال ورود کنند.


 تصاویر منتشر شده نشان می دهد صالح حردانی تماشاگران را تشویق به سنگ پردانی می کرد

بازیکنان میلیاردی دو تیم

بازیکنان استقلال و پرسپولیس که روی هم رفته صدها میلیارد تومان رقم قرارداد این فصل شان است، در این بازی نمایشی ضعیف و در حد محلات داشتند. اصولا پول های کلان در فوتبال هزینه می شود تا تماشاگران از دیدن بازی زیبا و جذاب لذت ببرند و لحظاتی را شاد و سرخوش باشند، اما سرخابی ها طبل تو خالی بودند و با نمایشی ضعیف در انتظار شنیدن سوت پایان بازی بودند!

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
آخرین اخبار
وب گردی