بازدید 12913

عملیات ساختمانی در تهران از این تاریخ ممنوع می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: هرگونه عملیات اجرایی بجز تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی به اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران، در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ممنوع خواهد بود.
کد خبر: ۱۲۲۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲ 12 March 2024

به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی شهردار تهران ضمن تأکید بر ضرورت اجرای دستورالعمل های قبلی از جمله نحوه و میزان اشغال معابر، پوشش موقت نما، رعایت ایمنی در کارگاه های ساختمانی و نصب تابلو مشخصات پروژه درخصوص این دستورالعمل گفت: مطابق این دستورالعمل انجام هرگونه عملیات اجرایی بجز تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی به اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران، در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ممنوع خواهد بود.

او با اشاره به اینکه این دستورالعمل شامل کلیه کارگاه‌های ساختمانی اعم از دولتی و خصوصی و... می شود، ادامه داد: شهرداری‌های مناطق باید تا قبل از ۲۸ اسفند نسبت به صدور اخطاریه برای املاک دارای عمـلیات گودبرداری مبـنی بر لزوم تسـریع در اجرا و تکـمیل سازه نگـهبان طبق نقـشه های مصوب و تاورکرین های رها شده و دارای خطر یا فاقد گواهی استاندارد معتبر و همچنین به روزرسانی اطلاعات مربوطه در سامانه ناحیه محوری به منظور ایجاد ایمنی برای شهر و شهروندان اقدام کنند.

صارمی اضافه کرد: به منظور ساماندهی سیما و منظر شهری، پیگیری زیباسازی منظر کارگاه‌های ساختمانی از طریق تعویض حصارهای کارگاهی فرسوده، رنگ آمیزی حصارها و توصیه به استفاده از گلدان در کنار حصارهای کارگاهی و در محل مناسب بطوریکه مزاحمتی برای تردد وسائط نقلیه و یا افراد نداشته باشد، در دستور کار مناطق قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران، ایجاد نظم در محدوده کارگاه های ساختمانی از جمله رفع سد معبر ساختمانی، جمع آوری مصالح و یا نخاله ها، تامین نظافت معبر و رفع ناهمواری‌های احتمالی معبر و ایجاد سطح یکنواخت، نصب علایم ایمنی و ترافیکی هشدار دهنده در قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های ساختمانی وآزاد سازی معابر پیاده مطابق بخشنامه های ملاک عمل و ... را از دیگر اقدامات ضروری در طرح استقبال از بهار عنوان کرد.

صارمی در پایان گفت: از همکارانمان خواسته‌ایم به پیام‌های اعلامی شهروندان در سامانه ۱۳۷ که با حوزه شهرسازی مرتبط هستند، توجه مضاعف داشته باشند و ضمن انجام تدابیر لازم جهت تحقق بازدیدهای مستمر در زمان اجرای طرح از حسن اجرای آن، علی الخصوص در مورد گودهای رها شده و ممانعت از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز، مطمئن شوند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # رفح # حج