بازدید 4429
۴

واکنش ایران به تجاوز نظامی آمریکا به خاک یمن

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات نظامی گسترده شب گذشته آمریکا و انگلیس در داخل خاک یمن را محکوم کرد.
کد خبر: ۱۲۲۳۷۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴ 25 February 2024

 

به گزارش تابناک، ناصر کنعانی حملات نظامی گسترده شب گذشته آمریکا و انگلیس در داخل خاک یمن را محکوم کرد و افزود: این گونه حملات خودسرانه و ماجراجویانه، خارج از قواعد و اصول شناخته بین‌المللی و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی اضافه کرد: آمریکا و انگلیس بار دیگر ثابت کردند که حامی تمام عیار جنایات جنگی و نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه غربی هستند و تعهد به امنیت و منافع نامشروع رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی را مقدم بر صلح و امنیت بین‌المللی می‌دانند و برای تأمین امنیت رژیم یادشده همه اصول اخلاقی و انسانی و نیز قوانین و مقررات بین‌المللی و منشور ملل متحد را زیر پا می‌گذارند.

کنعانی تصریح کرد: آمریکا و انگلیس با اینگونه حملات، به دنبال تشدید تنش و بحران در منطقه، گسترش دامنه جنگ و بی‌ثباتی، انحراف افکار عمومی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و خرید فرصت برای تداوم جنایات جنگی این رژیم متهم به نسل‌کُشی هستند.

وی افزود: آمریکا و انگلیس به جای اقدام مؤثر و فوری برای از بین بردن علت اصلی ناامنی‌ها و بی ثباتی‌ها که همان جنگ افروزی رژیم صهیونیستی و کشتار روزانه صدها تن از ملت فلسطین از جمله زنان و کودکان است، دست به حملات نظامی به کشوری می‌زنند که در تلاش است به نحوی این رژیم آدمکُش را تحت فشار قرار داده و ماشین کشتار آن را متوقف کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: مطمئنا این گونه عملیات نظامی خودسرانه و تجاوزکارانه، به جز تشدید ناامنی و بی ثباتی در منطقه، دستاوردی برای این کشورهای متجاوز نخواهد داشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۴
چقدر زود گذشت ۴ ماه پیش هم حمله به غزه رو محکوم میکردید !!!!
جهت اطلاع تون....از وقتی تغییر در شیوه نمایش لیست اخبار در ستون سمت چپ ایجاد کردید ، اخبار کامل باز نمیشن و لازمه روی آیکون "بیشتر بخوانید" بزنیم تا ادامه اخبار باز بشن....متاسفانه در گوشی زدن روی این آیکون خیلی اوقات کار نمی کنه و ادامه اخبار باز نمیشن!.......وقت گذاشتم و براتون نوشتم...امیدوارم بخش فنی تون توجه و رسیدگی کنن...ممنون
می خواستم نظر آقای سخنگو در مورد جمله به کشتی های تجاری رو بدونم. آیا این عمل قانونیه؟
یمنی ها دوست دارند سر صدا بمب دیگر مانند فلسطینی ها اگر یک روز صدای بمب خون نبینند روزشان شب نمی شود
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی