بازدید 17492

واکنش مهران رجبی به تبلیغ چهره‌ها برای کوروش کمپانی

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون از پیشنهاد «کوروش کمپانی» برای تبلیغ به خودش گفت و به استاندارد تبلیغ برای چهره‌ها و اصطلاحاً سلبریتی‌ها اشاره کرد.
کد خبر: ۱۲۲۲۶۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲ 19 February 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، چند روزی است موضوع تبلیغ سلبریتی‌ها در ماجرای «کوروش کمپانی» که مالباختگان بسیاری را به جای گذاشته، به اوج خودش رسیده و البته با عذرخواهی برخی از همین چهره‌ها همراه شده و برخی هم که سکوت اختیار کرده‌اند. 

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون به این نکته اشاره کرد: هر تبلیغی برای آدم‌های معروف مجاز نیست برای اینکه آن محصول و کالای خاص را متقاضیان به اعتمادی که نسبت به آدم‌های معروف (چهره‌ها یا سلبریتی‌ها) دارند خریداری می‌کنند. کسی که هزینه تبلیغ را پرداخت می‌کند در واقع هزینه آبروی آن مبلّغ را می‌پردازد. البته تا جایی که من شناخت دارم و می‌دانم اگر این چهره‌ها بدانند آن شخصِ سفارش‌دهنده تبلیغ، کلاهبردار باشد ورود نخواهند کرد. لذا آدم‌های معروف که در جایگاه مبلّغ قرار می‌گیرند که تأثیرگذارند به گمانم بایستی جوانب امر را بسنجند و از صحت و سقمِ اتفاق، اطلاع پیدا کنند

وی خاطرنشان کرد: اگر ندانسته وارد این عرصه می‌شوند بحث دیگری است و اگر دانسته که حتماً کاری عبث و بیهوده کرده‌اند؛ چرا که عده‌ای به واسطه اعتبار آنها به این اسپانسرها و صاحبانِ سرمایه مراجعه می‌کنند. به همین خاطر است که اعتقاد دارم هر تبلیغی را هرکس نباید انجام دهد. 

رجبی به تجربه شخصی خودش در تبلیغ کردن اشاره کرد و گفت: سال گذشته به من راجع به فروش واحدهای مسکونی، پیشنهاد تبلیغ شد؛ در قدم اول به سراغ صحت و سقمِ آن رفتم و مدارک آن را از شهرداری و مراکز مرتبط درخواست کردم. با این حال، علی‌رغم دریافت هزینه تبلیغ، یک واحد هم از همان واحدهای مسکونی پیش خرید کردم تا همچون بقیه سرمایه‌گذاری کرده باشم. اگر همه مورد کلاهبرداری قرار بگیرند من هم به عنوان مبلّغ مالباخته می‌شدم. لذا هر کاری را نباید انجام داد یا باید جوانب امر را سنجید. 

وی افزود: امروز حرف از «کوروش کمپانی» است که به من هم گفته شد اما چون می‌دانم ذات این کارها گرفتاری است سراغ آن نمی‌روم. دیگرانی هم که تبلیغ نمی‌پذیرند این مسائل را می‌دانند. مگر می‌شود در سایت خودِ «اپل» ۴۰ میلیون خرید و فروش می‌شود و در این کمپانی ۲۰ میلیون به فروش می‌رسد؛ این یعنی کلاهبرداری آشکار! همچون شرکت‌ هرمی‌ها که آخری‌ها ضرر می‌کنند و اولی‌ها سود، اینجا هم چنین شد.

بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون تأکید کرد: پیشنهادهای بسیاری به ما هم می‌شود اما جزئیات را ندانم، کاری را انجام نمی‌دهم. این اتفاقات برای برخی از همکاران‌مان می‌افتد چون با آگاهی کامل به سراغِ چنین اتفاقاتی نمی‌روند. یک زمانی با یک سازمان، نهاد و کارخانه‌ای مواجهیم که از یک سلسله مراتب و چارچوب و قواعد خاصی برخوردار است مبلّغ در مقابل هر اتفاقی که پیش می‌آید پاسخگو نیست و زمانی هم با چنین مواردی روبرو می‌شویم. ای‌کاش هر تبلیغی را آدم‌های معروف نپذیرند مگر اینکه از صحت و سقم آن آگاهی پیدا کنند.

رجبی تصریح کرد: این روزها انتقادهای فراوانی به چهره‌ها می‌شود، چون از ما که اصطلاحاً معروف‌های جامعه‌ایم انتظار دیگری می‌رود. مثلاً ما را فرهیخته‌تر می‌دانند انتظار نیست که هرکاری را انجام دهیم. شاید کمترین کار معذرت‌خواهی باشد اما این نکته را هم می‌دانم همکاران‌‌مان در این‌گونه موارد مورد اغوای این دست‌اندرکاران قرار می‌گیرند و واقعاً بدانند پشتِ پرده این نوع تبلیغات، کلاهبرداری است حتماً در آن حضور نخواهند داشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲۲
سلبریتی ها فقط دنبال پول هستن گول ظاهرشون نخورید
تو که أخرشی
از کرامات شیخ ما این است
شیره را خورد و گفت شیرین است !!
شما آخه نون تبلیغاتت از جای دیگه تامین یمشه برادر بسیجی دلاور
پاسخ ها
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
حالا هم که این بنده خدا تبلیغی نکرده بازم بهش می تازین؟ اگه مبلّغش بود دیگه چیکارش می کردین؟ چه خصومتی باهاش دارین جز اینکه مدافع نظامه؟
محمدرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
مگه بسیجی بودن عیبه.به نظر من افتخار هست.همین بسیجی‌ها در شرایط سخت ب داد مردم رسیدند .ثابت کردند که پای کار هستند.البته حیف که خودم نتونستم برم در بسیج
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
آب رو بریز همونجا که میسوزه
خودش محلی از اعراب نداره
پاسخ ها
عبدالله
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
.جدّی می فرمایید
یک کلام از مادر شوهر
سخن کلی
یک انسان (نه یک بشر) نان بهر قیمتی سر سفره زن و بچش نمیبره
مگه صدا و سیما که برای چای دبش تبلیغات انجام می‌داد الان جوابگو هست؟
این آدما هم یه پولی گرفتن و برای یه شرکت که مجوز داشته تبلیغ کردن، الان همه عالم و دانا شدن که ما می‌دانستیم اینا کلاهبرداران پس چرا پلیس نفهمید
آخیی

محل خودش نزاشتن که تبلیغ کنه
چون غیر از صداو سیمای میلی که جای دیگه راهش نمیدن
ایشان هر جا پول باشد حضور فعالی دارند!!!
باز گول ظاهر اونا یچیزی شماها که نه ظاهردارین نه باطن
پول خسارت دیده ها را باید از همین تبلیغات کننده ها گرفت
حرف درست را ازمردان حقیقی باید فهمید اگر چه خیلی ها از حقایق ناراحت میشوند افرین اقای رجبی افرین
جالبه این هنرمند بی هنر همه جا هست اما اونجا نبود؟ قضیه مشکوکه!
چون خودش را دعوت نکردند احتمالا در حال سوختن قسمتی از بدنش شده
حرف حق را باید شنید،
مطمئنا به خودت پیشنهاد نشده بود وگرنه با کله قبول میکردی وحالا که گند کار درآمده داری حرف از قانون و قانون مداری میزنی
بیشترسلبریتی هابرای پول تن به هرکاری میدهنداونهایی هم که اسمشون تولیست سیاه کورش کمپانی نیست قیمتشون بالابوده چون پول یامفتی توبازارگشنه تشنه سینمای بی محتوای ایران به جیب زدن دیگه کلاسشون اجازه نداده همراه بشن مگرنه خبری ازاخلاقیات نیست
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل