بازدید 12523

واکنش‌ها به رسوایی انتخاباتی در پاکستان

اعتراف کمیسر راولپندی در مقابل رسانه‌ها به داشتن نقش در تقلب انتخاباتی پاکستان، شفافیت انتخابات این کشور را زیر سوال برد که واکنش احزاب بزرگ پاکستان را در پی داشت.
کد خبر: ۱۲۲۲۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲ 18 February 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سخنگوی حزب «تحریک انصاف» در واکنش به افشاگری کمیسر راولپندی درباره تقلب در انتخابات پاکستان خواستار استعفای رئیس کمیسیون انتخابات و رئیس دادگستری پاکستان شد.

پیش از این رئیس کمیسیون انتخابات و رئیس دادگستری پاکستان هرگونه اظهارات درباره تقلب را «بی‌اساس» خوانده‌ بودند.

به گزارش «داون نیوز» وی اظهار داشت اعتراف این مسئول انتخاباتی موضع حزب تحریک انصاف را در مورد چگونگی «دزدیده شدن» آرا و افشای شخصیت‌های واقعی دخیل در تقلب در انتخابات را تأیید می‌کند.

سخنگوی حزب تحریک انصاف خاطرنشان کرد کمیسر راولپندی اعتراف کرده است که پیروزی نامزدهای مستقلی که با بیش از 70 هزار رأی پیشتاز بودند با گذاشتن آرای جعلی به شکست تبدیل شده است.

وی همچنین خواستار این شد که سازمان نظارت بر انتخابات باید 86 کرسی «دزدیده شده» حزب تحریک انصاف را فوراً بازگرداند و تمامی عوامل دخیل در تقلب انتخاباتی طبق قانون مجازات شوند.

 

از سوی دیگر، «رانا ثناالله» از سران حزب «مسلم لیگ-نواز» نیز در واکنش به این اظهارات گفت کمیسر راولپندی به نظر مشکل روانی دارد و به همین دلیل ادعا کرده که قصد خودکشی داشته است.

«مریم اورنگ زیب» دبیر اطلاع‌رسانی مسلم لیگ-نواز نیز در یک نشست خبری خواستار تحقیق عمیق در مورد همه کانال‌های ارتباطی مورد استفاده توسط مسئول انتخاباتی افشاگر شده و بر ممنوع‌الخروجی کمیسر راولپندی تاکید کرده است.

دبیر اطلاع‌رسانی «حزب مردم پاکستان» نیز در یک بیانیه ویدئویی اظهار داشت: ما نیز نسبت به انتخابات ملاحظاتی داریم و در حال جمع‌آوری شواهد در مورد آن هستیم. ما خواستار انجام تحقیقات برای اطمینان از صحت ادعاها هستیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل