بازدید 13680

از «ادعای 120 هزار دلاری یک کاندیدای رد صلاحیت شده» تا «نمایندگان مجلس خبرگان چقدر حقوق می‌گیرند؟»

19 روز دیگر تا یازدهم اسفند، موعد انتخابات «خبرگان ششم» و «مجلس دوازدهم» زمان باقی است و روز به روز بر حال و هوای انتخاباتی جامعه و کنشگری‌های سیاسی - انتخاباتی احزاب و تشکل‌ها افزوده می‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۷ 10 February 2024

kk

 

19 روز دیگر تا یازدهم اسفند، موعد انتخابات «خبرگان ششم» و «مجلس دوازدهم» زمان باقی است و روز به روز بر حال و هوای انتخاباتی جامعه و کنشگری‌های سیاسی - انتخاباتی احزاب و تشکل‌ها افزوده می‌شود

 

 

ادعای هدایت الله خادمی: دلال‌ها برای تایید صلاحیتم ۱۲۰ هزار دلار خواستند!
به نوشته ایلنا نماینده مجلس دهم مدعی شد: رقم هایی که دلال ها برای تایید صلاحیتم تقاضا میکردند تقریبا مشابه بودند کسی ۱۰ میلیارد تومان، دیگری ۳۰۰ سکه و بعضی ها ۱۲۰ هزار ‌ دلار آمریکا⁩!هدایت الله خادمی (نماینده دوره دهم مجلس) که به دلیل ردصلاحیت از شرکت در رقابت‌های انتخاباتی بازمانده است، مدعی شد: دلال‌ها برای تایید صلاحیتم ۱۰ میلیارد تومان خواستند.وی افزود: رقم هایی که دلال ها برای فروش التزام تقاضا میکردند تقریبا مشابه بودند کسی ۱۰ میلیارد تومان، دیگری ۳۰۰ سکه و بعضی ها ۱۲۰ هزار ‌ دلار آمریکا⁩!!.دریافت پول از سوی دلال‌ها برای تایید صلاحیت در انتخابات، ادعایی است که گاهی در محافل خصوصی و غیررسمی مطرح می‌شود.

 

 

بهادری جهرمی: رهبری توصیه ای درباره تاییدصلاحیت پزشکیان نداشتند
محمدبهادری جهرمی، عضو پژوهشکده شورای نگهبان، درباره معیارهای عدم التزام، برگزاری انتخابات مجلس خبرگان، پرونده مسعود پزشکیان، ردصلاحیت روسای‌جمهور و وزرای سابق توضیحاتی ارائه کرد.

 { درباره ردصلاحیت پزشکیان}: مطلبی که در فضای مجازی مطرح شد تحت عنوان اینکه رهبری در دیدار اعضای شورای نگهبان توصیه کرده بودند عدم احراز را به مردم بسپارید و این مصداق را اسم برده بودند به هیچ وجه صحت ندارد و اعضای شورای نگهبان درباره این موضوع همان موقع مصاحبه ای داشتند.

* پزشکیان‌ سابقه ردصلاحیت در شورای نگهبان ندارد و قطعاً رهبری هم در آن دیدار با توجه به اینکه شورای نگهبان هنوز کار و اقدامی نکرده بود هیچ اسمی از ایشان نبردند و توصیه ای به رد و تائید اشخاص نداشتند .در آن تاریخ که این خبر و شایعه پخش شد شورای نگهبان ورودی از جهت اعلام نتیجه نسبت به افراد نداشت و بررسی صلاحیت‌ها در مرحله هیات اجرایی قرار داشت که ربطی به شورای نگهبان ندارد، معتمدین محلی هستند که ذیل فرمانداری ها تشکیل می شوند و بررسی اولیه می کنند و نظری می دهند که فلان شخص تائید یا رد صلاحیت شده است.

* در آن مقطع بودیم و آقای پزشکیان توسط هیات اجرایی ردصلاحیت شده بود. ایشان ۶ بار تا کنون نامزد انتخابات مجلس شدند و هر ۶ بار در بار اول و بدون اینکه رد شوند و بعد اعتراض کنند در همان مرحله اول هیات مرکزی در شورای نگهبان تائید صلاحیت شدند. ایشان سابقه ردصلاحیت در شورای نگهبان ندارند و قطعاً رهبری هم در آن دیدار با توجه به اینکه شورای نگهبان هنوز کار و اقدامی نکرده بود هیچ اسمی از ایشان نبردند و توصیه ای به رد و تائید اشخاص نداشتند.

 

 

کنایه حسام الدین آشنا به ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس
حسام الدین آشنا در شبکه اجتماعی ایکس به نتایج نهایی بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان واکنش نشان داد.حسام الدین آشنا، مشاور حسن روحانی در دولت سابق، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: آیا انتخابات هم مانند جشنواره فیلم فجر است که رقابت میان سوره و اوج و فارابی باشد؟

 

 

ادعای شهریار حیدری درباره نقش معاون سابق وزیر کشور در ردصلاحیتش
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: مواضع انتقادی بنده در مجلس بسیار بر روی ردصلاحیتم موثر بوده است، به این ترتیب که بنده در مجلس به غلامرضا، معاون سیاسی وقت وزیر کشور انتقاد کردم، او بر روی یکی از حقوقدانان شورای نگهبان نفوذ دارد چراکه پیش از این غلامرضا و این حقوقدان همکار بودند.شهریار حیدری در گفتگویی که با خبرآنلاین شورای نگهبان را مقصر اصلی ردصلاحیت خود ندانست، از نظر او سایر نهادها که علیه او گزارش سازی کرده اند، در ردصلاحیتش نقش به سزایی داشته اند.

 

 

تایید صلاحیت یک عضو حزب اعتدال و توسعه
حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی باباگل زاده چاری، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه که در حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرده بود، توسط شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفت.

 

 

انتقاد معنادار عضو دفتر رهبری از وعده های تبلیغاتی کاندیداهای مجلس
مهدی فضائلی، عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با انتشار بخشی از بیانات رهبر انقلاب درباره وعده های انتخاباتی، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:رهبر انقلاب: بعضی از نامزدها وعده‌های به مردم می‌دهند که خودشان هم می‌دانند از دست آن‌ها ساخته نیست؛ شما که نمی‌توانی این وعده را عملی کنی، چرا به مردم وعده می‌دهی؟باید صادقانه با مردم رفتار کرد؛ این جزو آداب حتمی انتخابات سالم است.

 

 

کاندیدای انتخابات مجلس به کُما رفت
یرادر یکی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شادگان در گفتگویی که روز جمعه انجام داد بود، اظهار کرد: برادرم شب گذشته ساعت ۳:۳۰ با شنیدن صداهای غیر عادی در حیات منزلش مشکوک می شود و به حیات می رود که چند نفر را می‌بیند و با آن‌ها درگیر می‌شود.بنا بر گزارش فارس، وی ادامه داد: بعد از اینکه همسایه‌ها متوجه شدند این اشخاص پا به فرار گذاشتند، اما برادرم، همان جا از حال می‌رود و با کمک همسایه‌ها به بیمارستان منتقل می‌شود.وی افزود: برادرم در بیمارستان گلستان بستری است و فعلا در حالت کما به سر می‌برد و تاکنون هوشیار نشده است. ما همان لحظه ماجرا به پلیس اطلاع دادیم و در حال بررسی ابعاد مختلف این حادثه هستند.

 

 

درخواست متفاوت یک امام جمعه :به یکدیگر تلفن نزنید که رای ندهید
امام جمعه اهواز با تاکید بر لزوم حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان کرد: ‌حضور مردم در مجامع سیاسی، متمم ایمان است‌.حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های روز گذشته خود، با توصیه به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: بهترین و برجسته‌ترین عمل در این ماه استغفار از گناه است، ابتدا باید روح و جسم شخم زده شود و موانع یعنی گناهان برداشته شوند تا به استقبال ماه بعد برویم‌.وی با تاکید بر لزوم حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان کرد: ‌حضور مردم در مجامع سیاسی، متمم ایمان است‌، این همه کار انجام شده و چند خطا هم شده است، افراد را دلسرد نکنید، به یکدیگر تلفن نزنید که رای ندهید.

 

 

توصیه آقاتهرانی به قالیباف: خودتان را ارزیابی کنید
آقاتهرانی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده اگر به جای رئیس مجلس بودم اول از هر چه، همایش و نشستی را برای ارزیابی هیئت رئیسه زنده و ریاستش می‌گذاشتم تا که بتوانم کار را بهتر از تصور خویش جلو ببرم.مرتضی آقاتهرانی، رئیس شورای مرکزی حزب پایداری و نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات و تأکید مقام معظم رهبری به این مهم، عنوان کرد: بی تردید حضور و ورود به انتخابات امری معقول، منطقی و تثبیت موقعیت نظام خواهد بود. هر قدر حضور مردمی در انتخابات بیشتر باشد، دوستان داخل و خارج را امیدوارتر خواهد کرد.

 

 

جریان اصلاحات و صندوق رأی!
«حسین احمدی» سخنگوی مجمع اصلاح طلب ایثارگران از آن دَست اصلاح طلبانی به حساب می‌آید که معتقد است: اصلاح‌طلبان به این باور رسیده‌اند که راهکار صندوق و انتخابات واقعی و حقیقی باید جایگزین خیابان باشد. یعنی ما صندوق رأی را همچنان به عنوان راهکار قبول داریم.او پس از بیان این موضع درپاسخ به این سوال که اما سخنگوی جبهه اصلاحات تأکید داشت که ما به انتخابات غیررقابتی تن نمی‌دهیم، آیا این مواضع با هم تناقض ندارد؟، گفت: این دو حرف با هم در تناقض نیستند. بحث شرکت کردن یا شرکت نکردن در انتخابات، فرع بر نوع نگاه هر کدام از حاکمیت یا مردم به انتخابات است. یعنی حرف آقای امام این است که ما در این گونه برگزاری انتخابات محتوم به عدم شرکت شده‌ایم. یعنی تحلیل انتخابات امسال یک بحث است و راهبرد صندوق و بازگشت آن به اخذ آراء مردم یک بحث دیگر است. اینکه صندوق را به اخذ آراء مردم برگردانیم، استاندارد و سازوکاری دارد که مردم انگیزه آمدن پای صندوق را پیدا کنند.

 

 

تشریح فعالیت‌های انتخاباتی جبهه پایداری
جبهه پایداری انقلاب اسلامی که از دهه ۹۰ فعالیت‌های سیاسی و تشکیلاتی خود را با تایید مرحوم آیت الله مصباح یزدی آغاز کرد تا به امروز حضوری فعال در سپهر سیاست ایران دارد، در انتخابات سال ۹۸ در دقیقه ۹۰ زیر فهرست شورای ائتلاف را امضاء کرد و از مدت‌ها قبل خود را برای انتخابات ۱۴۰۲ آماده کرده بود.«مرتضی آقا تهرانی» رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری می‌گوید: برخی در هنگام انتخابات در لحظات آخر به معرکه می آیند، و فرافکنی هم می‌کنند که پایداری لحظه آخر می‌آید و سهم خواهی می‌کند. ولی این نیست، پایداری قبل از پیش ثبت نام در تهران و شهرستان ها افراد دارای صلاحیت برای نمایندگی مجلس را تشخیص و دعوت به ثبت نام می‌کرد. الآن هم در صدد شناسایی نامزدهاست و در جلسات صحبت از۱۰ نفر اول مورد انتخاب حوزه‌های شهرستانی را دارد که نظرات شوراهای مرکزی شهرستانی در حال جمع بندی است.او درباره لیست‌های استانی تشکل متبوعش هم گفت: در این باره در جلسات بحث می‌شود تا که شایسته‌ترین‌ها را شناسایی سپس مصاحبه با نامزدها را انجام دهند که در خصوص آنها نیز در جلسات شورای مرکزی بحث و بررسی می‌شود.

 

 

توصیه‌های انتخاباتی استاد اخلاق به شریان
 اعضای این تشکل در سمنان با آیت الله «محمد مهدی میرباقری» دیدار و گفت‌وگو کردند.در این دیدار عضو مجلس خبرگان رهبری توصیه‌هایی به شریان کرد و خطاب به آنها، گفت: محور تبلیغات انتخاباتی باید امیدآفرینی برای افزایش مشارکت باشد و تصویری مطلوب، جذاب و شورانگیز از آینده‌ای که جامعه به‌سوی آن حرکت می‌کند، ارائه دهیم.وی آسیب‌شناسی از معضلات و مشکلات کشور را از وظایف احزاب می‌داند و در عین حال می‌گوید: نباید نقدها و اشکالات موجود را رد کنیم اما در تحلیل علل باید نشان دهیم که آسیب‌ها به‌خاطر مقاومت نبوده، بلکه عمدتا به‌خاطر انفعال و توسعه کپی‌برداری شده از الگوهای غربی بوده است.

 

 

وزیر کشور: نوجوان ایران اسلامی به همراه خانواده خود در انتخابات مشارکت دارد
احمد وحیدی وزیر کشور با بیان اینکه نوجوان ایران اسلامی با خانواده در انتخابات مشارکت دارد، گفت: مهمترین وظیفه این روزهای نوجوانان ایران اسلامی حضور در صحنه انتخابات و تشویق به مشارکت سیاسی خانواده و دوستان در عرصه انتخابات است.احمد وحیدی وزیر کشور امروز (شنبه، 21 بهمن) در همایش ریحانه‌های تمدن ساز که با حضور دانش‌آموزان دختر از سراسر استان تهران در تالار وزارت کشور برگزار شد با اشاره به انتخابات پیش رو، مهمترین وظیفه این روزهای نوجوانان ایران اسلامی را حضور در صحنه انتخابات و تشویق به مشارکت سیاسی خانواده و دوستان در عرصه انتخابات دانست.

 

 

متکی: دولت منشا تولید امید برای مشارکت انتخاباتی مردم باشد
وزیر پیشین امور خارجه گفت: صحبت کردن دولتمردان با مردم و بیان مشکلات آنها مایه دلگرمی است و دولت باید منشا تولید امید در میان مردم برای مشارکت انتخاباتی بالا باشد.منوچهر متکی که روز گذشته برای شرکت در چهاردهمین نشست سالانه اندیشمندان انقلاب اسلامی در شاهچراغ (ع) به شیراز سفر کرده بود درحاشیه این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دولت باید در روزهای باقیمانده تا رای گیری با مردم سخن بگوید، مشکلات آنها را بیان کند و بگوید که در جهت حل این مشکلات است.وی افزود: حتی اگر جایی کوتاهی‌هایی شده، مسئولان باید متواضعانه از مردم عذرخواهی کنند؛ همه اینها سبب دلگرمی مردم می‌شود.

 

 

رقابت بیش از۵۱ نامزد برای هر کرسی مجلس
سخنگوی شورای نگهبان از تایید صلاحیت حدود ۱۵ هزار نفر از داوطلبان انتخابات مجلس خبر داد.هادی طحان نظیف در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:«با پایان مهلت یک ماهه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان تایید صلاحیت نشده انتخابات مجلس در مجموع صلاحیت حدود ۱۵ هزار نفر در شورای نگهبان مورد تأیید قرار گرفت که به معنای تأیید بیش از ۷۳ درصد داوطلبان و رقابت بیش از ۵۱ نامزد برای هر صندلی نمایندگی مجلس است.»

 

 

انتخاب‌های ما در آینده جهان هم تاثیر می‌گذارد
 سخنگوی دولت گفت: انتخاب‌های ما در آینده جهان هم تاثیر می‌گذارد.علی بهادری جهرمی روز شنبه، ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲ در همایش ۱۰۰۰ نفر رای اولی در یاسوج با بیان اینکه امروز جشن سیاسی شما نوجوانان است، افزود: تصمیمات شما پیش از این در زمینه تحصیل و چه در رشته تحصیلی تنها در آینده خود شما و نهایتا خانواده شما تاثیرگذار بود اما از امروز به بعد شما نوجوانان وارد دنیایی جدید می‌شود که انتخاب‌های شما بر روی استان، شهر و کشور تاثیرگذار است و اگر خوب  انتخاب نکنیم نه تنها مانع پیشرفت خود بلکه مانع پیشرفت دیگران و جامعه هم خواهیم شد.وی اظهار کرد: در صورتی که به مساله غزه نگاه کنیم انتخاب‌های ما در سطح دنیا نیز تاثیر گذار است. انتخاب‌های ما در آینده جهان هم تاثیر می‌گذارد و اگر تا دیروز انتخاب اشتباه یا درست ما تنها روی خود ما تاثیر داشت از امروز انتخاب‌های ما می‌تواند معادلات جهان را به هم بزند.

 

 

تغییر حوزه انتخابیه «باهنر» از تهران به کرمان هنوز قطعی نشده است 
خجسته‌پور تصریح کرد که تغییر حوزه انتخابیه «دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین» از تهران به کرمان برای شرکت در انتخابات مجلس هنوز قطعی نشده است.

 

 

هیچ وقت اصلاح طلبان با شرایط آسان و راحت رو به رو نبودند
فعال سیاسی و رسانه ای گفت: رویکرد بخش‌هایی از حاکمیت این است که جریان اصلاحات هیچ کنش انتخاباتی نداشته باشد و تسلیم شود.علیرضا خامسیان، فعال رسانه‌ای که اخیرا از سوی شورای نگهبان برای حضور در انتخابات تایید صلاحیت شده است، در گفتگو با خبرنگار سیاسی منیبان درباره راهبرد جبهه اصلاحات و عدم ارائه لیست از سوی این جبهه در تهران گفت: یکی از ویژگی‌های جریان اصلاحات در ادوار مختلف انتخابات دسته و پنجه نرم کردن با شرایط سخت و محدود کننده ای بوده که نهادهای نظارتی برای این جریان سیاسی ایجاد کرده اند. اصلاح طلبان در شرایط سخت بوده که در انتخابات های دهه 90 توانستند پیروزی را البته با محوریت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نصیب این جریان کنند یعنی اینکه هیچ وقت اصلاح طلبان با شرایط آسان و راحت در انتخابات رو به رو نبودند. 

 

 

علی مطهری: نه از کاندیداتوری انصراف می‌دهم نه حوزه انتخابیه‌ام را تغییر خواهم داد
علی مطهری اعلام کرد که قصد انصراف از کاندیداتوری انتخابات مجلس را ندارد.علی مطهری، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم برخی اخبار مبنی بر انصراف بنده از کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بنده قصد انصراف ندارم.وی در گفتگو با برنا اظهار کرد: بنده قصد تغییر حوزه انتخابیه‌ام را نیز ندارم و از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا می‌‎شوم.

 

 

جبهه اصلاحات ایران: لیست انتخاباتی نمی‌دهیم
جبهه اصلاحات ایران با تأکید مجدد بر این‌که با اتکاء به راهبرد انتخاباتی خود برای سال ١٤٠٢ امکان ارائه فهرست در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در تهران را ندارد، دلایل این تصمیم را در بیانیه‌ای اعلام کرد.

 

 

چمران: اینکه می‌گویند نیرو‌های انقلاب به دنبال کاهش مشارکت هستند تا خودشان رأی بیاورند، صحیح نیست
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان تهران گفت: به هیچ وجه این گزاره که برخی مطرح می‌کنند نیرو‌های انقلاب به دنبال کاهش مشارکت هستند، تا خودشان رأی بیاورند صحیح نیست.

تعداد بازدید : 90

 

بیادی: گروه‌های اصولگرا هم از رقابت واقعی مأیوس شده‌اند
 به نوشته ایسنا یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: همه گروها از جمله گروه‌های اصولگرا از رقابت واقعی مأیوسند و اگر هم فعالیتی انجام می‌دهند فقط به خاطر تحقق فرمایشات رهبری است.حسن بیادی درباره آخرین وضعیت آرایش سیاسی اصولگرایان در انتخابات عنوان کرد: همه گروها از جمله گروه‌های اصولگرا از رقابت واقعی مأیوسند اگر فعالیتی را انجام می‌دهند فقط به خاطر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت جلب مشارکت عمومی مردم در انتخابات است.وی در مورد پیش‌بینی‌ها از آمار مشارکت که کمتر از ۵۰ درصد را نشان می‌دهد، گفت: نظرسنجی‌های مختلفی صورت پذیرفته و پیش‌بینی‌ها و درصدهای گوناگونی را از مشارکت مردم بیان می‌دارند ولی تاکنون در بین مردم هیچ آثار و جنب و جوش و حرکت مؤثری مشاهده نمی‌شود، فقط نامزدهای انتخاباتی هستند که برای رای آوردن به این در و آن در می‌زنند و در تلاش و رایزنی با گروه‌های قوی هستند تا بتوانند خودی نشان بدهند.

 

 

فعال سیاسی اصولگرا: علیرغم نارضایتی باید حساب انقلاب را از مسئولین جدا کنیم
فعال سیاسی اصولگرا گفت: دشمن با تمام ابزار رسانه ای تبلیغی تلاش می کند که در انتخابات امسال آرای باطله اول شود. ما به عنوان صاحبان انقلاب حق داریم نگران این موضوع باشیم و بایستی در هر جایگاهی که هستیم و با هر ابزاری که در دست داریم مانع از این کار شویم. برای این منظور لازم است اهمیت و نقش مجلس را برای مردم تبیین کنیم هرچند که مردم به شدت از عملکرد مسئولین اجرایی ناراضی هستند. ما بایستی حساب انقلاب را از مسئولین جدا کنیم.وهاب عزیزی دبیرکل جهادگران که در همایش ۳۰۰ نفری  نامزدهای مجلس در  جهاددانشگاهی شریف برگزار شد نسبت به لزوم تقویت وحدت ملی هشدار داد و گفت: وحدت و اقتدار ملی زمانی معنی و مفهوم پیدا می کند که همه مردم در صحنه حضور موثر داشته باشند. اکثریتی که در فرآیند انحصاری گرایی، حذف از مبدا و طرد جریان‌های سیاسی مستقل انقلاب و به صورت تصنعی ساخته و القاء می شود یک اکثریت کاذب و فیک است که آسیب مستقیم، جدی و جبران ناپذیر بر وحدت ملی وارد می کند.

 

 

نوه آیت الله مطهری تایید صلاحیت شد
برخی خبرها در فضای مجازی و رسانه ای نیز منتشر شده که بر مبنای آن، صلاحیت مرتضی مطهری فریمانی فرزند علی مطهری از حوزه انتخابیه فریمان و سرخس احمد آباد و رضویه و سیدشمس‌الدین حسینی برای حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد تایید شده است.

 

 

مهدی رسولی: کسی که نمی‌خواهد رای بدهد، با شهید و انقلاب و نظام مشکلی ندارد
مهدی رسولی، مداح اهل بیت گفت: کسی که نمی‌خواهد رای بدهد، با شهید و انقلاب و نظام مشکلی ندارد، به رفتار برخی مسئولین معترض است. هیچکس از نظام خسته نشده است. کسی که نمی‌خواهد رای بدهد، می‌خواهد اعتراضش را به یک قشری نشان دهد که قرار بود در جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی اتفاق بیوفتد و مسئولین یک جاهایی نقششان را خوب ایفا نکردند. مطالبه اصلی این است که فضا را باز کنید مردم در میدان بیایند.

 

تعداد بازدید : 90
 
 
 
نمایندگان مجلس خبرگان چقدر حقوق می‌گیرند؟
به نوشته ایسنا آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی گفت: به یاد دارم که سال‌ها پیش در پاویون فرودگاه کرمان نشسته بودیم و منتظر هواپیما بودیم که مقداری بلیت گران شد و پرسیدم چرا گران شده است؟ یک کرمانی پولدار حرف‌هایم را شنید و گفت شما چرا این حرف را می‌زنید؟ دیگران بگویند قابل‌قبول است اما شما چرا؟ پرسیدم شوخی می‌کنید؟ من امام جمعه بندرعباس هستم، نماینده خبرگان هم هستم، نماینده رهبری هم هستم، فکر می‌کنید به‌عنوان امام جمعه به من چقدر حقوق می‌دهند؟ آن زمان ۱ میلیون تومان پول زیادی بود. آن آقا به من گفت حداقل ۱ میلیون تومان که می‌گیری. پاسخ دادم به من با این شرایطی که گفتم ۸۰ هزار تومان حقوق می‌دهند. در عین حال در خبرگان هم عضو هستم؛ فکر می‌کنی آنجا چقدر حقوق می‌گیرم؟ گفت باید حقوق خوبی باشد. پاسخ دادم خبرگان اصلاً حقوقی ندارد.
تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۱
علم الهدی سال 1397 : چرا مسئولان نسبت به سقوط ارزش پول ملی بی تفاوت اند؟
علم الهدی الان : مشکلات ارزی اهمیت آنچنانی ندارد و دشمن سعی دارد آنرا بزرگ جلوه دهد
آقایان اصولگرا اکنون که رقابت بین خودتان است واکثریت جامعه تصمیم به عدم شرکت در انتخابات دارند پیروزی پایداریچیهای افراطی نهایتا به ضرر شماها تمام می شود از حضور آنها در مجلس جلوگیری کنید .
وزارت کشور هیچوقت نگفت معتمدین محلی را در هیاتهای اجرایی چطوری انتخاب میکنه و حتی معرفیشون نکرد!!!
وقتی مسئولین خود را صاحب انقلاب می دانند چطور می توان حساب انقلاب و مسئولین را از هم جدا کرد؟!
سخنگوی دولت گفت:انتخاب‌های ما در آینده جهان هم تاثیر می‌گذارد
نمایندگان مجلس و حتی روسای جمهور حتی قادر نیستند در داخل کشور تاثیر قابل توجهی بگذارند و دلیل عدم استقبال برخی از مردم از انتخابات دقیقا همین است!
امید آفذینی با سخنرانی درست قبل از انتخابات ممکن نیست مردم اعمال گذشته را میبینند.
من که میرم رای می دم . شمام برید رای بدید ...
در شرایطی که شخصا در آن به سر میبرم،انتخابات و مواضع این و آن،جزء اولویت هزارم بنده هم نیست،به هر نظر مخالف با نظر بنده هم،احترام میگذارم،من یک رأی میتونم بدم که نمیدم،مخالف نظر بنده هم یک رأی داره که میتونه بده!
توصیه آقاتهرانی به قالیباف: خودتان را ارزیابی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حرف بسیار متین و خوبی است ! اما حاج آقا رطب خورده کی منع رطب کند !
جناب مداح رسولی گویا از غیب سخن میگویند
جالبه نماینده رد صلاحیت شده شهر ما که شاسی بلند رشوه گرفته بود تاییدشد .
اونی که خبر رشوه رو لو داده رد شد. نمردیم و معنی طهارت اقتصادی رو هم.
فهمیدیم.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار