بازدید 33299

از «اعلام موجودیت یک ائتلاف جدید اصولگرا» تا «روایتی عجیب از ردصلاحیت‌ها در انتخابات مجلس خبرگان»

۲۱ روز دیگر تا خلق حماسه ملی باقی مانده است و کارگردانان و بازیگران سیاسی با بلوک‌هایی که ایجاد کرده‌اند، در حال رایزنی برای تهیه فهرست‌های انتخاباتی هستند، در این بین، یک تشکل جدید با ترسیم اهداف خود پا به عرصه نهاد تا با «رقابت مومنانه» زیر میز سهمیه بندی باندی بزند.
کد خبر: ۱۲۲۰۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵ 08 February 2024

از «اعلام موجودیت یک ائتلاف جدید اصولگرا» تا «روایتی عجیب از ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس خبرگان »

۲۱ روز دیگر تا خلق حماسه ملی باقی مانده است و کارگردانان و بازیگران سیاسی با بلوک‌هایی که ایجاد کرده‌اند، در حال رایزنی برای تهیه فهرست‌های انتخاباتی هستند، در این بین، یک تشکل جدید با ترسیم اهداف خود پا به عرصه نهاد تا با «رقابت مومنانه» زیر میز سهمیه بندی باندی بزند.

 

ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد
ائتلاف مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی (امناء) متشکل از ۲۰ جبهه، حزب، اتحادیه و تشکل سیاسی و اعتقادی، با هدف افزایش مشارکت و ارائه مشورت سیاسی به مردم در انتخابات ۱۱ اسفند اعلام موجودیت کرد. این ائتلاف متشکل از جبهه ها، احزاب، اتحادیه‌ها از جمله جبهه تلاشگران انقلاب اسلامی، جبهه شریان (شبکه راهبردی یاران انقلاب)، جمعیت رزمنده مدافع انقلاب (رزما)، حزب عدالت طلبان ایران اسلامی، حزب خدمتگزاران ایران اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویی و فارغ التحصیلان دانشگاه ها، جامعه اسلامی کارگران، جامعه اسلامی کارمندان، جامعه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی، حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، جمعیت یاران انقلاب اسلامی، جمعیت معلمان و فرهیختگان ایران اسلامی، جمعیت تحول و پیشرفت اسلامی- ایرانی، جمعیت فرزندان انقلاب اسلامی، جمعیت هماهنگی نیرو‌های انقلاب اسلامی، مجمع اتحادیه نیرو‌های انقلاب اسلامی، انجمن اسلامی ورزشکاران، مجمع فرزندان شاهد ایران اسلامی، جمعیت تشکیلات انسجام اسلامی و جامعه جوانان متحد اسلامی است. 

 

 

حدادعادل: از بُعد میدانی انتخابات و کف خیابان غافل نشویم
جلسه ستاد انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهر تهران با حضور غلامعلی حدادعادل، رئیس شورا و معاونت‌های شورای ائتلاف مرکز و شهر تهران برگزار شد. در ابتدای جلسه حدادعادل با اشاره به اینکه نیروهای انقلابی باید از پیروزی‌ها و شکست‌های انتخابات‌ دوره‌های اخیر درس بگیرند، خاطرنشان کرد: شرایط ایجاب می‌کند از بُعد میدانی انتخابات و کف خیابان غافل نشویم و ظرفیت نیروهای اقشاری و محلات عضور شورای ائتلاف را در مناطق مختلف شهر برای اجرای عملیات بزرگ انتخابات ساماندهی و بسیج کرده و فضا را برای مشارکت پرشور فراهم کنیم.

 

شورای وحدت استان اردبیل لیستی از همه سلایق ارائه می‌دهد
قائم مقام اجرایی شورای وحدت استان اردبیل اعلام کرد: لیستی مستقل اما برخوردار از همه سلایق را به عنوان نامزدهای مورد حمایت به مردم ارائه خواهیم داد که اینک در مراحل نهایی ارزیابی نامزدهای انتخابات هستیم.

 

 

جامعه مدرسین و جامعه روحانیت برای انتخابات خبرگان لیست مشترک می‌دهند
فقط ۲۱ روز تا انتخابات باقی مانده؛ از این روی، جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای ارائه لیست مشترک انتخابات مجلس خبرگان رهبری به توافق رسیده‌اند و تا حصول لیست نهایی ۱۰ تن مانده است.به نوشته ایرنا طبق این توافق قرار است تهیه لیست در تهران بر عهده جامعه روحانیت مبارز و در قم توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شود و جامعتین به لیستهای تهیه شده تمکین کنند.

 


احزاب فصلی و معضل پاسخگو نبودن
نزدیک انتخابات که می‌شود بسیاری از احزاب، کرکره دکان خود را بالا می‌دهند، خاک‌های روی میز و صندلی را می‌تکانند و شروع به فعالیت سیاسی می‌کنند. این فعالیت تا چند روز بعد از انتخاب هم ادامه می‌یابد؛ اما پس از آن، تا انتخابات بعدی دوباره کرکره پایین کشیده شده و خاک بر میز و صندلی می‌نشیند. این معضل بیشتر احزاب و جبهه‌های سیاسی ایرانی است؛ فصلی و غیرپاسخگو.

 

 

امیری‌فر: صادق محصولی به دنبال سبد رأی احمدی نژاد است
همچنین عباس‌ امیری‌فر فعال سیاسی اصولگرا که زمانی از اطرافیان محمود احمدی‌نژاد بود، در گفت‌وگویی، گریزی به دفاعیات اخیر صادق محصولی، دبیر کل جبهه پایداری از احمدی‌نژاد زد و بیان کرد که پایداری‌ها به دنبال استفاده از سبد رای او هستند. امیری‌فر عنوان کرد: هم آقای احمدی‌نژاد روی ثروت محصولی حساب می‌کرد، هم جبهه پایداری متکی به ثروت اوست. دفاع اخیر آقای محصولی هم به معنی ارتباط او با احمدی‌نژاد نیست و تا جایی که اطلاع دارم ارتباط خاصی ندارند. همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری آقای رئیسی از سبد رای احمدی‌نژاد استفاده کرد، پایداری‌ها و آقای محصولی هم به دنبال همان است.

 


ثبت درخواست تغییر حوزه انتخابیه خبرگان از فردا
نامزدهای تأییدصلاحیت‌شده برای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از فردا می‌توانند درخواست خود برای تغییر حوزه انتخابیه را ثبت کنند.

 

 

وجود ۲۰ هزار دانش آموز رای اولی در خراسان شمالی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از وجود ۲۰ هزار دانش آموز رای اولی در این استان خبر داد. حسن ناهیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: البته تعدادی از دانشجویان نیز رای اولی هستند و در یازدهم اسفندماه برای بار اول در انتخابات شرکت می کنند و یا تعدادی از رای اولی ها نیز ممکن است ترک تحصیل کرده باشند. وی گفت: هنوز آمار دقیق کل رای اولی ها و افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات به استان اعلام نشده است.

 

 

پیش‌بینی بیش از ۶۸۱۱ شعبه اخذ رای در کل استان تهران
رئیس ستاد انتخابات استان تهران از در نظر گرفتن ۴۸۶ شعبه اخذ رای سیار در تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، عباس جوهری با بیان این‌که « ۶۸۱۱ شعبه اخذ رای در کل مجموعه استان تهران پیش‌بینی شده است» گفت که از بین این تعداد ۵۰۰ شعبه متعلق به حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خواهد بود. وی هم‌چنین خاطرنشان کرد، از بین ۶۸۱۱ شعبه، ۳۲۵ شعبه ثابت و ۴۸۶ شعبه سیار هستند.

 


توصیه جامعه مدرسین به کاندیداها: از هم‌اکنون قدردان ملت باشید
در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید شد: نامزدهای نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از هم اکنون قدردان ملت باشند و با خدای خود عهد ببندند که حق این ملت را با همه وجود بشناسند و ادا کنند.

 

 

احتمال کاندیداتوری محمدرضا باهنر از کرمان قوت گرفت
به نوشته فارس محمدرضا باهنر به شایعات حضورش در کرمان واکنش نشان داد و اظهار داشت: درخواست‌های زیادی از مردم کرمان به دستم رسیده که نمی‌توانم نسبت به آن بی‌تفاوت باشم. وی اضافه کرد: البته مردم تهران هم این درخواست را دارند و می‌خواهند در تهران رقابت را دنبال کنم.این فعال سیاسی بیست‌وپنجم بهمن ماه را آخرین فرصت تغییر حوزه‌ها خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت کمی که باقی مانده سعی دارم به همین زودی تصمیم نهایی خود را بگیرم.

 


بحران لیست انتخاباتی اصلاح طلبان
رویداد 24 پایگاه خبری نزدیک به اصلاح طلبان در مطلبی با پیش بینی حضور کم رمق اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نوشت: هرچند به نظر می‌رسد انتخابات این دوره مجلس با حضور کمرگ اصلاح طلبان مواجه باشد، هنوز در برخی حوزه‌های انتخابیه، احتمال انتشار فهرست انتخاباتی از سوی احزاب اصلاح طلب وجود دارد.

 


حزب ندای ایرانیان: در تهران عملا امکان دادن لیست را نداریم
سخنگوی حزب ندای ایرانیان گفت: ستاد انتخاباتی حزب ندای ایرانیان، برخی کاندیداهای اصلاح‌طلبی که شانس رای آوری در حوزه‌های انتخابیه را داشته باشند، شناسایی کرده است که به احتمال قریب به یقین از آن‌ها حمایت خواهیم کرد. اما در تهران عملا امکان دادن لیست را نداریم. سعید نورمحمدی سخنگوی حزب ندای ایرانیان  درباره احتمال ائتلاف با احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات گفت: ما گفت‌وگوهایی را با برخی احزاب همسو درباره انتخابات داشتیم، اما نتیجه احراز صلاحیت کاندیداهای مجلس توسط هیات نظارت و شورای نگهبان ما را با محدودیت‌های زیادی مواجه کرد و امکان فعالیت گسترده در انتخابات را از ما گرفت. حتی با وجود رسیدگی به اعتراض رد صلاحیت‌شده‌ها تفاوت چندانی در نتیجه رخ نداد.

 


نماینده سابق دوباره وارد کارزار انتخابات شد
به نوشته خبرآنلاین محمد خوش چهره، نماینده دوره هفتم مجلس و از اقتصاددانان بنام کشور، نامزدی خود برای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تهران را قطعی کرده است. او هدف از نامزدی خود را کمک به رفع بحران‌ها و مشکلات اقتصادی در شرایط سخت کنونی و ارائه راه حل برای آنها اعلام کرده است.

 

 

روایتی عجیب از ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس خبرگان از زبان علی جنتی
علی جنتی، عضو حزب اعتدال و توسعه، در بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرآنلاین، درباره انتقادات به ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس خبرگان گفته بود. در دوره‌های مختلفی که من شاهد انتخابات مجلس خبرگان رهبری بوده‌ام فقهای شورای نگهبان می‌دانند چه کسانی می‌توانند وارد مجلس خبرگان شوند و چه کسانی نباید وارد شوند. وزیر سابق ارشاد گفت: تعدادی از نامزدها را می‌شناسم که به آن‌ها گفته شده اگر به فلان استان بروید تایید می شوید اما در استان دیگر تایید نمی‌شوید. علت این است که شورای نگهبان خودش در آن استان کاندیدایی را قبول دارد و می‌خواهد نامزد خودش رای بیاورد.عضو حزب اعتدال و توسعه افزود: یکی از مصادیق آن در دوره قبل انتخابات مجلس خبرگان، استان کرمان بود که یک روحانی فاضل و وارسته‌ که از نظر اجتهاد هم مورد تایید شورا بود، به او اعلام کردند اگر در کرمان کاندیدا شود، ردصلاحیت می‌شود؛ اما اگر به استان دیگری برود، تایید صلاحیت می‌شود او هم گفته بود که مردم استان کرمان مرا می‌شناسند و در استان دیگر رأی نخواهم داشت. از این گونه موارد نمونه‌های دیگری نیز وجود دارد .

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۰
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۳۶
آیا از زندگی مردم عادی خبر دارید مجلس و دولت چه عملکردی داشته اند که انتظار مشارکت از مردم دارید ؟ خدا به راه راست هدایت کند تشنگان قدرت را
پاسخ ها
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
زندگی کجاست
همیشه قهریم
فقط نفسی می آید و می رود
کسی برای خدا کار کند
خبری نیست که نیست
عجب فضای انتخاباتی !!!! خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
کی کجاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
بیست تشکل اصولگرا با سابقه مشخص حمایت از احمدی نژاد که یک صدم مردم هم نیستند فقط بوق دارند
وای جدا خیلی خوب شد کی برم رای بدم
پاسخ ها
فرهام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
پدر من ۸فرزند ۱۶نوه ۱۰نبیره دارد با احتساب خود وخانمش می شود ۳۶نفر عضو خانواده سوال این بیست حزب و تشکل و جمعیت وانجمن کلا روی هم
رفته چند عضو و هوادار دارد؟؟؟؟؟
سلام، تا حالا که هرچه رفتیم رای دادیم میگن اشتباه رای دادین بهتر نیست دیگر اشتباهات را تکرار نکنیم
اصولگراها هر چند نفری دور هم جمع شده و و یک نام شورای وحدت و ائتلاف و مردمی و جهادی و ... انتخاب کرده و بدون پشتوانه مردمی و سابقه فعالیت اجتماعی در زمان انتخابات برای چانه زنی با رقبای همفکر، ظاهر شده و پس از پایان انتخابات هم غیب می شوند!!
عدم شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به معنای بازی کردن در زمین دشمنان قسم خورده ی اسلام و ایران و میدان دادن به آنهاست تا امنیت کشور را در ابعاد خارجی و داخلی به خطر انداخته و با تسلط بر کشور و تجزیه ی آن به اهداف شوم و پلید خودشان جامه ی عمل بپوشانند.
با دومیلیون میشن رییس مجلس غصه شو نخورید
پاسخ ها
مسلمان
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
دو میلیون !!!!!!!
دلت خوشه
سرجمع همه اینها
پانصد هزار رای هم ندارند
انتخابات‌درصد‌مشارکت‌20
جهت اطلاع و یاد آوری می گویم این جناب خوش چهره که دومرتبه برای انتخابات فعال شدند در زمان انتخابات احمدی نژاد به اتفاق دکتر سبحانی و دکتر توکلی بعنوان اقتصاد دان از احمدی نژاد حمایت کردند و در نهایت مردم دیدند اقتصاد به کجا رفت .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
اشتباه منفی دادم
هر وقت مشکل گرانی وتورم، اشتغال و ازدواج جوانان، تامل باجهان ورفع تحریم ها،تقسیم بندی جامعه به خودی وغیر،جمع کردن بساط رانت وفساد حل گردید شاید به انتخابات فکر کنم
در حالیکه اکثریت مردم بخاطر سومدیریت همین احزاب و افراد و مدیران ب فلاکت افتاده و حتی در تامین معاش خود با مشکل مواجه هستند،هنوز توقع دارید مردم حماسه خلق کنند؟؟؟
مگر باز انتخاباته ، حالا کی هست؟
چه جوی گرفتی. مگر همون مسئولان و خانوادشون رای بدن
اول بگید که تو مجلس قرار هست چکار کنید؟
شرکت نکردن در انتخابات مشکل مملکت را حل نخواهد کرد
پاسخ ها
م
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
توبرو رای بده حتما یه چی بهت میماسه
دوباره یاد مردم افتادید
از بازنشسته خجالن بکشید که شرمنده زن وبچه هاشه
واقعا باچه رویی ازمردم می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند هرسال وهرماه وهرهفته وهرروز وضع اقتصادی مردم بدوبدتر می شود کمرمردم زیر بار گرانی وتورم خم که نه شکسته است ومسئولین هم عین خیالشان نیست ! مردم به چه امید وار باشند ؟!
با سلام
هرکس به نامزد خودش رای بده تا هم رای داده باشید هم آمار ازدواج میره بالاهم مشت محکمی ست در دهان امریکا و ثبت برک زرینی در دفاتر ثبت ازدواج
بسمه تعالی
خداوند ناظر وشاهد بر اعمال وکردار بندگان است واز همه چیز آگاهست ولی آنچچه ما از این عملکردها میفهمیم نوعی باندبازی،وبی توجهی به مردم وآنان را بازیچه قرار دادن است،خداوند مارا از این سردرگمی نجات دهد وعاقبتمان راحتم بخیرگرداند انشاالله
خیلی هم عالی اصلا برای چی برای کی کجا مگر حرف من شهروند ارزش دارد ،،،،،،،،فقط خدا
دلیل بیار چرا باید رای بدم ؟؟؟؟ لطفا بحث عشق و عاشقی وطن رو نیارید وسط ....
اگر دولتی ها و مسولین در این دوسال اخیر عملکرد مثبت و قابل قبولی داشتند ،شاید مشارکت قابل قبول را شاهد بودیم، ولی متاسفانه نتیجه ناکارآمدی دولتی ها و مسولین مردم را دلسرد و دلزده کرده و اکثرا تمایلی به شرکت در انتخابات را ندارند.
ای

آفتابه و لگن ۷ دست، شام و ناهار هیچی؛
شده داستان ما.
این همه احزاب و تشکیلات با عناوین مختلف اما گره گشایی و کار راه اندازی برای مردم هیچ.
عدم شرکت در انتخابات به معنی واگذاری میدان به طرف مقابل است وبرنده شدن رقیب
آقای احمدی‌نژاد نه نماینده دارد و نه حامیان ایشان رای. تنها نماینده ایشان آقای دکتر بیگی رد صلاحیت شدند.
من که رای نمیدهم ،شما رای میدهید ؟
من به هر آقایی که با حقوق پایه بتواند اجاره خانه و خرج زندگی چهار نفر را تامین کند رأی میدهم
همه نظر دهنده گانه عالی بودید
به نظر من اگر حداقل همبن نمایندگانی که رد صلاحیت شدن را تائید کنن ۲۰درصد رای را بالا میبرن طبق رای دوره قبل که یک نماینده شب آخر تبلیعات تائید شد و۶۸ورصد آرای را گرفت ولی این دوره متاسفانه تا حالا که روش کردن ..
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی