بازدید 1965

وزیر خارجه انگلیس به عمان سفر می‌کند

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس سه‌شنبه برای گفت‌وگو درباره کاهش تنش‌های خاورمیانه و تحولات دریای سرخ به عمان سفر می‌کند.
کد خبر: ۱۲۱۸۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۲ 30 January 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، وزارت خارجه انگلیس بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که این چهارمین سفر کامرون به خاورمیانه به عنوان وزیر خارجه است و وی در این سفر با همتای عمانی خود «بدر البوسعیدی» دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، کامرون در سفر خود بر تعهد انگلیس برای کمک‌رسانی به یمن تاکید خواهد کرد و اقدامات لندن برای جلوگیری از حملات یمنی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ را تشریح می‌کند.

انگلیس از متحدان اصلی آمریکاست که همسو با واشنگتن از رژیم صهیونیستی حمایت کرده و حملاتی علیه یمن انجام داده است.

لندن در هفته‌های اخیر با همراهی آمریکا به مواضع انصارالله یمن حمله کرده و از سوی دیگر کمک‌های مالی خود به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را تعلیق کرده است.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری