بازدید 4088
۶

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خط قرمز ما است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی شده است، گفت: از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کوتاه نمی‌آییم.
کد خبر: ۱۲۰۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹ 20 November 2023

به گزارش «تابناک»، حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان در طول برنامه هفتم توسعه، گفت: بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی باید انجام شود و آنان باید ۹۰ درصد حقوق و فوق العاده‌های شاغلان هم ردیف خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: پیش از این، صرفاً بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود که کمیسیون تلفیق مصوبه خود را اصلاح کرد و موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را همانند بازنشستگان کشوری و لشکری در برنامه هفتم توسعه لحاظ کرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این مصوبه برای دولت بار مالی نخواهد داشت، اظهار داشت: ما منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را مشخص کردیم و منابع این موضوع از محل تنفیذ ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه تأمین می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف است بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی را بپردازد و از این محل، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام شود. مسئله بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنان برای ما خط قرمز است و از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کوتاه نمی‌آییم.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: اکثر بازنشستگان کشور به دلیل تورم بالا نمی‌توانند زندگی خود را به خوبی اداره کنند و بر این اساس باید حقوق بازنشستگان با شاغلان همتراز آنان همسان‌سازی شود. این موضوع هنوز در صحن مجلس مطرح نشده، اما با توجه به اینکه چندین بار در کمیسیون تلفیق اصلاح شده است، فکر نمی‌کنم این موضوع برای تصویب در مجلس با موانعی روبرو شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۶
بابا دست از این خطخطی با خودکار قرمز بردارید
صد در صد همینطوره
بله قبلا" هم قانون مصوب(همترازی حقوق بازنشستگان) بوده است بطور کامل و شما در همراهی و با نظارت عالیه مجلس چشم خود را در دو سال دولت همرا ه خودتان بستید و قانون اجرا نشد!!! قابلیت شکایت از شما بدلیل ترک فعل وجود دارد... چرا دروغ می گویید باز می خواهید نماینده شوید ... دو رویی تا چه حد ... بخدا واگزارتان می کنیم....
حالا تا انتخابات هزاران وعده رنگارنگ میدن
سالهاست فقط خط قرمز تعریف میشه ولی از عمل هیچی
آفایون مسئولین تا کی وعده تا کی دروغ بخدا خسته شدیم بخدا فقط مونده بریم دزدی گناه ما بازنشسته ها چیه ؟؟؟ ما 30 سال کار کردیم و از حقوق ما پس انداز شده که شما بشینید و فقط دروغ بگید !!!!!!
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی