بازدید 9193
کنفدراسیون آسیا پرده از ایراد در اعتراض تیم ایرانی برداشت

رد اعتراض سپاهان در AFC با اشتباه ساکت و رفقا

کد خبر: ۱۲۰۵۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶ 19 November 2023

طبق پیش بینی AFC اعتراض سپاهان را در پرونده رای سه بر صفر به سود الاتحاد عربستان وارد ندانست اما دلیل این موضوع اقدام آماتوری باشگاه اصفهانی بوده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ با وجود ادعای سپاهان مبنی بر بی‌توجهی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض این باشگاه، نامه‌ای در مورخه ۵ اکتبر (۱۳ مهر) از این کمیته به دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران، ارسال و رونوشت آن به باشگاه سپاهان نیز داده شده است. در این نامه که به امضای تان سوای لینگ، قائم‌مقام کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده و روز ۱۳ مهر ارسال شده، خطاب به هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون آمده است: 

«ما تأیید می‌کنیم که باشگاه (سپاهان)، الزامات رسمی بند ۶۳.۲ آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۴ ـ ۲۰۲۳ را برآورده نکرده است، طبق همین بند، اعتراض باشگاه سپاهان رد می‌شود. این تصمیم، نهایی است و قابل تجدید نظرخواهی نیست.»

در زیر این نامه رونوشت به باشگاه سپاهان نیز درج شده است.

در بند ۶۳.۲ و تبصره‌های ذیل آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که به اعتراض تیم‌ها مربوط می‌شود، آمده است: 

اعتراض برای معتبر تلقی شدن، باید به‌صورت کتبی (با استفاده از فُرم مناسب اعتراض که دبیرخانه AFC صادر می‌کند) به ناظر تعیین‌شده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دیدار مربوطه، دو ساعت پس از پایان بازی ارائه شود. همچنین ظرف ۲۴ ساعت بعد از خاتمه بازی، باید گزارش کامل کتبی (شامل یک رونوشت از فُرم اصلی اعتراض) به دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شود و هزینه غیرقابل بازگشت یک‌هزار دلار آمریکا (بدون احتساب هزینه‌های بانکی) باید ظرف ۲۴ ساعت پس از پایان مسابقه، به حساب بانکی معرفی‌شده توسط دبیرخانه AFC واریز شود.

 به این ترتیب می‌توان گفت که باشگاه سپاهان یا اعتراض رسمی خود را پس از گذشت دو ساعت به ناظر بازی ارائه نکرده، یا گزارش کامل از اتفاقات قبل از مسابقه را ظرف ۲۴ ساعت به AFC نفرستاده یا مبلغ یک‌هزار دلار را در این بازه، به حساب کنفدراسیون فوتبال آسیا واریز نکرده است، در واقع یکی یا همه موارد فوق رعایت نشده است و چنین گافی باعث شد AFC اعتراض سپاهان را وارد نداند و این باشگاه بازنده بزرگ پرونده دیدار با الاتحاد باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۲
تازه شد مثل پرسپولیس که مرتب محکوم میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
حالا چرا دلیل محکومیت رو شفاف به مردم اعلام نمی‌کنند.؟
بازهم بی سوادی در فهم قوانین بین المللی به انگلیسی!
نگید ساکت نگید رفقا اینقدر این دایره مدیریت را محدود نکنید بگید ،،، و همراهان هزاران فرصتی که برای این کشور از دست رفت محدود به چنتا مدیر نیست ....
چرا هیچکس نمیتونه این ساکت و تاج را برکنار کنه؟
هزینه و مجازات این شکست را باید مدیران بی صلاحیت این تیم که حتی توان پیگیری مکاتبات را ندارند و از قانون بی اطلاع هستند ، بدهند.
واقعا عملکرد مدیران این تیم شرمآور بوده است.
این نتیجه نبودن کار در دست کاردان است. اول از همه تاج باید اخراج و زندانی شود.ایشون سرشاخه اصلی تمام ندانم جاری‌ها و اختلاس تو فوتبال کشوره.
هیچ اشتباهی از طرف باشگاه نبود.به فرموده و با اطلاع کامل از نتیجه رای ،اقدام کردند و کلی سود خواهند کرد.
.هر غیبت وتهمت حذف شود سپاس
لعنت به ابین تاج و ساکت که هیشکی نمیتونه اخراجشون کنه
هزار دلار را گذاشتن تو جیبشون و به ریش ملت خندیدن
وقتی ساکت و رفقا در پروندهی ویلموتس مجازات نمیشن باید هم منتظر شاهکار بعدیشون باشید
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم