بازدید 24029

ایران در مجموع ذخایر گاز و نفت رتبه اول دنیا را دارد

وزیر نفت گفت: ایران در مجموع ذخایر نفت و گاز در دنیا رتبه اول را دارد و هیچ کشوری مجموع ذخایر نفت و گاز آن، همانند ایران نیست.
کد خبر: ۱۲۰۵۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۶ 18 November 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، جواد اوجی وزیر نفت شامگاه جمعه در نمایشگاه دستاوردهای دولت سیزدهم با عنوان روایت پیشرفت اظهار داشت:یکی از مهمترین صنایع مهم در کشور و از بزرگترین نعمت هایی که خداوند به ما داده، صنعت نفت و گاز است.

وی‌گفت: مجموعه ذخایر نفت و گاز ما در دنیا رتبه اول را دارد و هیچ کشوری مجموع ذخایر نفت و گاز آن، همانند ایران نیست.

وزیر نفت افزود: صنعت نفت و گاز ایران قبل از انقلاب وابسته به خارج از کشور و در دست مستشاران خارجی بوده و حتی صادرات آن نیز از سوی خارجی ها صورت می گرفت‌.

اوجی تصریح کرد: امروز در هیچ یک از شرکت های نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی افراد خارجی حضور ندارند و همه کارها به درست مهندسان و کارگران ایرانی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب یک مجتمع پتروشیمی داشتیم و امروز پس از ۴۴ سال از انقلاب، ۲۳ پالایشگاه گازی و ۶۸ مجتمع پتروشیمی داریم.

وزیر نفت بیان داشت: امروز ۹۸ درصد خانوار شهری از نعمت گاز و ۸۳ درصد روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردار هستند که این شرایط در هیچ کجای دنیا همانند ندارد.

وی ابراز داشت: روسیه در حالی که در ذخایر گازی اول است اما اخیرا اعلام کرده که قرار است، یک میلیون مشترک گاز داشته باشند.

اوجی با بیان اینکه عمده صنایع کشور به شبکه گاز رسانی متصل است که این امر به برکت انقلاب اسلامی بوده است افزود: امروز در توسعه میادین نفتی در دریا و خشکی همه اقدامات به دست ایرانی ها است.

وی عنوان داشت: هم اکنون در برخی نقاط ۶ هزار متر حفاری صورت می گیرد و در زمینه احداث پالایشگاه و پتروشیمی خودکفا هستیم و بیش از ۸۶ درصد تجهیزات ما در حوزه صنعت نفت در داخل کشور تولید می شود.

اوجی با بیان اینکه در سال گذشته صادرات محصولات پتروشیمی ایران ۱۴ میلیارد دلار بوده است افزود: ما رتبه یک تحریم ها را در دنیا داریم و با این حال در ونزوئلا ورود کردیم و با رفتن آمریکایی ها عمده تولید آنان به یک پنجم رسید که ایران به این عرصه ورود کرد و امروز در حال اقدامات خوبی هستم و پالایشگاه فراسرزمینی محقق شده است که در این پالایشگاه ها نفت ایران ارزش افزوده پیدا می کند.

وی عنوان داشت: از شهریور ۱۴۰۰ که مصادف با آغاز به کار دولت سیزدهم بود در حوزه صنعت نفت چالش هایی داشته ایم و شرایط به گونه ای بود که کمتر کسی حاضر به پذیرش مسئولیت در وزارت نفت بود.

وی اضافه کرد: در آن روزها ۷۸میلیون میعانات گازی بر روی بیش از ۴۰ کشتی روی دریا مانده بود و به فروش نمی رفت و به دنبال آن ناترازی گاز نیز داشتیم و حجم ذخایر سوخت گاز مایع نیز پایین ترین میزان رسیده بود.

وزیر نفت اضافه کرد: در زمستان ۱۳۹۹ به دلیل اینکه سوخت رسانی به نیروگاه ها صورت نگرفت، خاموشی رخ داد و این امر به دلیل این بود که میعانات گازی ذخیره شده بود و امکان تولید گاز جدید نبود.

اوجی بیان داشت: ۲ میلیون ۳۰۰ هزار بشکه در ابتدای دولت سیزدهم صادرات نفت داشته و از سویی ۴۵۰ همت کسری بودجه داشتیم و ذخایر ارزی کشور نیز شرایط خوبی نداشت.

وی‌گفت: در آبان ماه ۱۴۰۰ نیز ۴۴۰۰ جایگاه سوخت همزمان در کشور مورد حمله سایبری قرار گرفت که این امر موجب بروز مشکلاتی شد و نشان می داد این موضوع برنامه ریزی شده بود.

وی افزود: حمله سایبری با یک اقدام تدبیر شده و با همراهی های مردم و رسانه ها در کوتاه ترین زمان ممکن خنثی شد و در همان ساعت های اول بسیج عمومی در صنعت نفت اعلام کردیم و از متخصصان خواستیم که به صورت دستی نازل جایگاه های سوخت را فعال کنند.

وزیر نفت عنوان داشت: از همان ماه های اول ابتدای کار دولت سیزدهم، مصارف بخش پالایشگاهی و پتروشیمی با میزان تولید تراز شد و با دیپلماسی انرژی فعال شده، امروز یک بشکه میعانات گازی و نفت روی آب نداریم و همه ظرفیت ها در داخل و خارج مشتری دارد و پول تمامی نفت های فروخته شده نیز به کشور وارد شد.

اوجی عنوان داشت: ۴۵۰ هزار همت کسری بودجه دولت با افزایش صادرات نفت و گاز و میعانات جبران شد و در سال ۱۴۰۱ وزارت نفت به تکالیف مالی خود عمل کرد.

وزیر نفت افزود: در امر سرمایه گذاری، ۱۳۲ طرح نیمه تمام و کلیدی در کشور داشتیم که می توانست در راستای ارزش افزوده و تولید به کشور کمک کند که این پروژه ها تکمیل شدند و با تکمیل این طرح ها و شروع طرح های جدید، رشد تولید صورت گرفت که این امر به درآمدهای ارزی کشور کمک کرد.

اوجی با بیان اینکه اعتقادی به ساخت پالایشگاه در دولت گذشته وجود نداشت و این امر موجب خام فروشی می شد افزود: در طرح فار ۱۱ پارس جنوبی طی بیست سال گذشته شرکت های خارجی قرارداد می بستند و بعد کار را رها می کردند و سال ۹۵ توتال این کار را انجام داد و نهایت در سال ۹۷ کار را بر زمین گذاشت که این امر موجب عقب ماندگی برداشت از ظرفیت‌های میادین مشترک می شد.

وی افزود: فاز ۱۱ پارس جنوبی مرزی ترین فاز مشترک میدان گازی با قطر بود که توتال کار را رها کرد و تمام اطلاعات این میدان را نیز با خود برد، در حالی که در همین میدان با طرف قطری سهم داشت.

وزیر نفت عنوان داشت: تکمیل و بهره برداری از فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلار در سال جاری صورت گرفت که این امر برای خارجی ها باور پذیر نبود.

وی افزود: دولتمردان قبلی می گفتند غیر از توتال شرکت دیگری نمی تواند این کار را انجام دهد اما این امر با توان داخلی محقق شد.

وزیر نفت بیان داشت: طی دو سال اخیر ۶ میدان نفتی با سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری رسید و ورود بانک ها برای مشارکت در بخش تولید نیز از جمله اقدامات این دو سال بود.

اوجی با اشاره به موضوع جمع آوری گاز مشعل گفت: ۱۱ و نیم میلیون مکعب گاز مایع که می سوخت و آلودگی ایجاد می کرد، جمع آوری شد و تا پایان امسال ۲۸ میلیون متر مکعب جمع آوری گازهای مشعل داریم که معادل یک فاز پارس جنوبی است.

وی با بیان اینکه امروز یک میدان مشترک بلاتکلیف هم نداریم افزود: در زمینه پتروشیمی ها ۵ میلیون تن به ظرفیت محصولات پتروشیمی افزوده شده که هر چقدر این میزان بیشتر شود موجب جلوگیری از خام فروشی خواهد شد و به بی اثر سازی تحریم ها نیز کمک می کند.

اوجی ادامه داد: کیفی سازی محصولات در ۱۰ پالایشگاه نفتی شروع شده است و طی این مدت ۳۷ هزار نفر از نیروهای ایثارگر را جذب کردیم‌.

وی ادامه داد: بانک مرکزی رشد اقتصادی بخش های مختلف و در نهایت دولت را به صورت سه ماهه اعلام می کند و در سه ماه اول امسال بخش نفت و گاز ۱۹.۸ درصد بوده که تا پایان امسال این رشد ادامه خواهد داشت که کارنامه درخشانی برای صنعت نفت است.

وزیر نفت بیان داشت:میدان گازی آرش مباحث امنیتی و فنی دارد که موضوعات این میدان با طرف کویتی در حال مذاکره است و ایران از حق خود در هیچ یک از میادین کوتاه نخواهد آمد.

وی عنوان داشت: بهینه سازی مصرف از حمله موضوعات مهم است و چالش ما دو نیم برابر است و در کاهش مصرف هم در بخش خانگی و صنایع طرح های را تنظیم و اجرایی کرده است و اصلاح موتورخانه ها در مجتمع های مسکونی است که اصلاح آن موجب کاهش اتلاف انرژی می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۲۹
انتشار یافته: ۷۳
مردم ایران روی گنج زندگی میکنند اما با فقر و فلاکت روزگارشون میگذره...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
اوضاع مردم خیلی بهتر از زمان شاه است
که آن زمان هم درامد زیاد بود هم تحریم نبود ...

الان شرکتهای دانش بنیان به دست خود فرزندان ایرانی به سرعت باعث اعتلای کشود خواهد شد هر چند دشمن با تبلیغات منفی خود دنبال نا امیدی مردم است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
چه ربطی داشت؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
خودتحقیر را تدبیر نیست
ممد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
افتابه و لگن صد دست شام و نهار هیچی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
در فقر و فساد اداری هم رتبه اول
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
چقدر تاسف آ,ر! کاش مردم ایران هم مثل برخی خوش شانس های دیگر دنیا بجای "روی" گنج ٬ در "میان" گنج زندگی میکردند.( نیروی انسانی گنج واقعی هر جامعه است. و گنج های زیر زمینی "معمولا" باعث فساد نیروی انسانی جامعه میشوند)
40 سال وعده و وعید و هر روز بدتر از دیروز ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
سرفراز ایران
...و ملتی که هنوز به نان شب محتاج است!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
ملت پیشرفته اروپایی هم در صف نان مجانی به نان شب خود محتاج است
برای همبن هست که در صد سال گذشته استعمار دست از سر این سرزمین بر نداشته و به اسامی مختلف مردم را به بند کشیده.
خداکنه این چاههای نفت زودتر به ذخایر آب نمک زیر زمینی برسند تا مردم این سرزمین به آزادی برسند.
نه بابا ؛ من که فکر نمیکنم اگر اینجور بود که شما میفرمائید پس این همه فقر در مملکت حاصل چیست ؛ لطفا" جناب وزیر سر به سر ما نگذارید .
پس چرا بی ارزش ترین پول دنیا را داریم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
اینکه دلیلش بی کفایتی مسئولینیِ که در راس کار هستن ه.
در همه چی اول هستیم به گفته شما بعدش من چرا باید خون خودم بفروشم
خوب این ثروت چه به درد مردم ایران می خوره
بجای پیشرفت کشور
فقط باعث دزدی و اختلاس بیشتر میشه
جالبه که بزرگترین اختلاسها هم در ایران اتفاق افتاده و می افته که سر ادم سوت می کشه
اخریش اختلاس ۹۲۰۰۰ میلیاردی در صنایع فولاد مبارکه که کلا مسکوت ماند
و جالبتر نماینده ای که دریافت شاسی بلندها را لو داد تایید صلاحیت نشد
و یا کسی که خرید سیسمونی از ترکیه را گزارش کرد زندانی شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
ثروت یعنی اینکه ما روزانه 10 ساعت تلاش مفید کنیم به جای اینکه خود تحقیر باشیم و دنبال مقصر بگردیم
خدا را صد هزار بار شکر که بالاخره خود دولتمردان کشور اعلام کردند و میتوان به آن تکیه کرد و با این حساب ایران ثروتمندترین کشور دنیا از نظر نفت و گاز و دیگر ذخایر می باشد و با چنین وضعیتی چرا اکثر مردم دچار فقر و ذباله گردی جهت سیر کردن شکم خود و خانواده شان هستند؟ چرا در کشور گورخوابی رواج گرفته؟ چرا سن فحشا در کشور پایین آمده؟ چرا مردم برای سیر کردن شکم خانواده می بایست حداقل در دو شیفت و یا در دو جای مختلف کار کنند؟ و صدها چرای دیگر؟
مجموع بدبختی هم رتبه اول
مجموع سیستم ناکارآمد اول
و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
ایران خیلی پیشرفته تر از کشورهایی که تو آرزوشون رو داری خود تحقیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
یکی از این کشورها را بگو.
مهران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
فقط یاد گرفتن از واژه خودتحقیر استفاده کنند-چون خیلی پیشرفته هستیم واسه درمان اکثر مسولین تشریف میبرن خارج از کشور-واسه پیشرفته بودن هست که هنوز بعد ۴۰سال باوجود زیرساختهای قبلی یک ماشین نداریم که موقع تصادف مثل ورق کاغذ پاره نشه-- زمانی که در یک جامعه مسولین ان دغدغه مالی نداشته باشند و کلا قشر فقیر را درک نکنند باید فاتحه خواند بر ان جامعه
به گفته حضرت علی فقر از هر دری بیاد ایمان میرود-وقتی که زندگی تجملاتی در بین مسولین دیده میشود و واکنشی انجام نمیشه این یعنی عادی سازی-خودتحقیری این است که حتی جهیزیه نوه ات را از این کشور پیشرفته نخری ..
دلیل این همه اغتشاشات و فشار بر ایران هم همین مزیت اقتصادی است
خدا لعنت کنه تمام وطن فروشان
و تمام کسانی که خون شهدا را پایمال کردند و در زمین اسراییل بازی کردند
و به کشور خسارت زدند
اين خبر از هر جهت خجالت اوره
رتبه اول از نظر ارزشمند ترين كالاي جهان
و از طرف ديگه بي ارزش ترين پول ملي جهان
كمترين درامد سرانه جهان
از رتبه نخست هاي تورم جهان
فاسد ترين اقتصاد جهان
فاسد ترين نظام اداري جهان( رشوه و اختلاس )
ديگه ا زكجا هاش بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...........................
جناب وزیر محترم میشه بفرمایید در فقر رتبه چندم دنیا رو داریم میشه بفرمایید چند درصد مردم زیر خط فقر هستن
خوب داره عالییی چی بما میرسه
حالا باید با این خبر خوشحال بود؟؟از این به بعد بدبختیهامون بیشتر میشه.
و مردمی که صاحب واقعی این ذخایر هستند رو به چه روزی انداختید شما.
افسوس که با این همه ذخایر ناب وگرانقیمت کارمند از گرفتن یک ساندویچ برای فرزندش عاجز است.حیف حیف حیف
پس چرا مازوت مصرف می کنید؟ چرا مردم را در تنگنا قرار داده اید؟ اگر به قول شما مصرف بالاست به دلیل خودرو و وسایل غیر استاندارد است.
مهم نیست ایران چقدر منابع داره. مهم اینه که نمیتونه به بهترین وجه ازاین منابع استفاده بکنه. به جرات میتونم بگم بدترین شیوه مدیریت استفاده از منابع در کشور حکمفرماست. و بدترین مدیران کشور را به بدترین شکل ممکن دارند مدیریت می کنند. باید قبول کنیم که باید شخم اساسی در این مورد صورت بگیرد.مدیرانی خودخواه و مغرور که به شکلی افتضاح کشور را به نابودی کشانده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
ایران بلده از منابعش استفاده کنه به شرط اینکه چند تا مدیر مزدور انگلیس اعدام بشوند
همه اینها که گفتی درسته همه هم میدونین اما ملت ایران چه سودی بردن؟ آیا وضعیت عمومی کشور با این همه ثروت همخوانی دارد؟ این همه ثروت اگر در اختیار مسیولین یک کشور دیگه بود چقدر پیشرفت حاصل می شد؟
ایران در منابع غنی مقام اول دارد
همینطور
در اینترنت بد هم مقام اول
در فقر و فلاکت هم مقام اول
در ناراضی بودن مردم از مسئولین
در ارزش پولی پایین هم مقام اول
در افسردگی هم مقام اول
در بی ارزش ترین پاسپورت هم مقام اول
و خیلی چیز های دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
ایران در خیلی حوزه ها با آمار خود غربی ها دارای برتری است
منتهی انگلیسی ها تفرقه افکن می خواهند دل مردم را خالی کنند و کور خوانده اند.
اگر ثروت تمام دنیا را در اختیار شما بگذارند همه اش را به فنا می‌دهید و آخرسر مردم را به آینده دل خوش می کنید آینده ای که هرگز نخواهد آمد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
چقدر خود تحقیری اخوی
البته تا حالا که این نعمت ها چیزیش به ما نرسیده ولی ظاهرا شما ازش خیر زیادی دیدی
این وزیر باید آوار برداری کنه از خرابکاری های زنگنه
گاز را مجانی میکنیم نفت را مجانی میکنیم.خدا بخیر کنه دیگه چی قرار بود مجانی بشه
کاش تو خونه هامون هم غذا داشتیم.
آقا با هلوا هلوا گفتن دهان شیرین نمی شود.. کل تابستان برقها را قطع کردن و برق را فروختن به عراق حالا شش میلیارد دلار از عراق طلب دارند
پول را از همان جا مستقیم به غزه میفرستم. داستان گاز هم همان است.
ما که از این ثروت چیزی ندیدیم
خوش به حال اونها که می خورند و می برند و فرزندانشون در آمریکا و انگلیس زندگی می کنند
به درک وقتی مردم در رفاه نباشن
با این فقر و فلاکت مردم حداقل دیگه این حرفا نزنید ، مردم بیشتر ناراحت میشن. نفت آوردید سر سفره مردم.
برای همینه همه نفت رو دارن مفت میدن به چین که دوم بشیم . احسنت
ﺑﺪﺭﺩ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ ﻣﻨﻔﻌﺖ اﻳﻨﻬﺎ ﻓﻘﻄ ﺑﺮاﻱ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻫﺴﺖ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﻫﻴﭻ ﺧﻴﺮﻱ اﺯ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺪاﺩاﺩﻱ ﻧﺪﻳﺪﻧﺪ ﻫﺮﭼﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻧﻔﺖ ﮔﺎﺯ اﺳﺘﺨﺮاﺝ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﻓﻘﻴﺮ ﻓﻘﻴﺮ ﺗﺮ ﻣﻴﺸﻮﻧﺪ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﻛﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﺛﺎﺑﺖ ﻛﺮﺩﻩ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻧﻔﺖ ﮔﺎﺯ ﻫﻴﭻ ﺧﻴﺮﻱ ﻣﻨﻘﻌﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﻧﺪاﺷﺘﻪ
بسلامتی برای چندمین بار میگم اقای وزیر فرزندان پالایشگاعی رو جایگزین کنید
جالبه که بنسبت ثروت وجمعیت فقیر ترین مردم دنیا را هم داره ،علی برکت الله !
تو فقر و اختلاص و ناکارآمدی رده چندمیم؟
احسنت به دولت آقای رئیسی. لااقل جبران بی ارزگی دولت حسن روحانی بشه؟
جواد جون نیاز نیست که بگویید کاملا از وضع بسیار عالی خودمون معلومه .بنده به عنوان کارمند نفت الان چند تا ماشین بوگاتی ، پورشه ،ولو ،بی ام وی،رویز رویز والا اخر دارم منتها یلاستیکی هستند.
و در مديريت این منابع ارزشمند اخرین دولت دنيا هستیم
دروغ نمیگویداین یکی رابحق گفت امانمیدانم چرامنابع ایران درانقلاب انحصاری شد مثال شرکت نفت فقط به کارکنان وگدیران رده بالی خودش بدبخت ملتی که همین امروزخودایران زده بئش از۵۰درصدمردم نمی توانند غذای خودراتهیه کنندوای بحال این مذیران وگرنه ایران ثروتمندترین درجهان است
سلام ذخایر نفت وگاز ومعدن در اصل ذخایر محسوب نمی شوند
دولتمردان ومسئولان ذخایر هر مملکت هستند که متاسفانه ما نداریم
توی فقروفلاکت هم رتبه اول روداریم
باز مردم رو پر توقع نکن آقای وزیر
ای کاش این دولت بعد از تمام شدن جنگ میامد.اون دوست عزیز درست گفتن شرکتهای دانش بنیان بهترین شرایط رو درست کردن و کشور به سمت پیشرفت حرکت میکنه.هر یک از اوامر رهبری که بدست این دولت اجرا شده باعث پیشرفت شده.زنده باد دولت رئیسی
خیلی عالیه. ولی ایکاش قطره ای از این سخاوت و نعمت الهی در سفره معیشت مردم ایران هم نمایان میشد
چه فایده که وضعیت مردم اینجوریه.رتبه اول تو دنیا باشی و مردم کشور تو فقر و حسرت باشن.رتبه اول باشی و وضعیت جاده های کشور داغون باشه.میشه یه فایده از این رتبه اول بودن واسه این وضعیت جامعه و این مردم بگین؟
کاش ملتم ازش سهمی داشتند .
وزیر نفت میگه ما از نظر نفت گاز اولیم در دنیا وزیر اختصاد میگه 40 در صد مردم زیر فقرند. وارد اجماع مردم که میشویم درب نانوایی خیلیها نان نسیه میخرند حاشیه شهرها فقر تابلو نماست
بی ارزش ترین پول دنیا ، 70 درصد جمعیت زیر خط فقر ، سوع تغذیه و هزاران مشکل دیگه برای همینه
فقط میگم ای وای وطن ای وای وطن .........
پس با این همه ذخائر خدا دادی چرا باید وضع مردم اینجوری باشه . وضعیت اقتصادی مردم خیلی مهمه نه اختراع . افتتاح . پروژه . با این همه نعمت که خدای بزرگ برای ما ارزانی داشته ما باید شاد ترین بشاش ترین .سرزنده ترین مردم عالم باشیم والان برعکسه
خوش به حال این ها که این حرفها می‌زنند ماکه برای اجاره بی کس بی هیچ ماندهیم این درآمد ها کجای
در حرف بله حق با شماست ولی در عمل اگر در آمد نفت بر سر سفره مردم آمد آنوقت میتوان گفت کار شما درست است . اون چندرغاز درآمد نفتی که داریم دود میشه میده هوا .
ایران از لحاظ رفاه در بین ۱۶۷ کشور جهان رتبه ۱۲۶ را دارد که مایه تاسف است کشوری با این همه ثروت خدادادی در فقر وفلاکت وبی عدالتی وبیکاری ومهاجرت پذیر ی قرار گرفته با کشورهای فقیر اقماری ومسئولین که بفکر مردم کشور خود نیستند وبفکر بیگانگان هستند
حیف این همه ثروت که دست مسؤلان نالایق افتاده و مردم مظلوم ایران تحت این همه فشار اقتصادی که کم ترین خواسته ها آرزو شده
ثروت داریم ولی مدیریت نه
در حقوق دادن ب کارمندانش چی آخریه جان بچه هاتون یه فکری بحال ما کارمندان کنید
چه فایده داره
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم