بازدید 5278
۶
بسته ویدیویی «تابناک»

خاطره سرباز اسرائیلی از کشتار اسرای فلسطینی! / هشدار امام خمینی به کارگزاران نظام / سفر ایرانی‌ها به ژاپن برای کار / آیا باید روی وب کم را بپوشانیم؟

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۲۰۵۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳ 17 November 2023

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 

 

خاطره سرباز اسرائیلی از کشتار اسیران فلسطینی!

سرباز صهیونیست که سال‌ها پیش در رژیم صهیونیستی حضور داشت، از جنایات‌شان در منطقه طنطوره می‌گوید. کشتار طنطوره در ۲۲ مه ۱۹۴۸ رخ داد که در آن حمله صد‌ها فلسطینی قتل‌عام شدند. این سرباز صهیونیست می‌گوید در حمله به این شهر همه را کشته است، نگاهی به اینکه چه کسی تسلیم شده یا فرار می‌کند نمی‌کرد، تا جایی که تیر داشت، آن‌ها را به رگبار می‌گرفت، این سرباز اشغالگر در حالی که می‌خندد، این خاطره را تعریف می‌کند. این فیلم بخشی از مستند طنطوره کاری از «آلون شوارتز» است که سال ۲۰۲۲ میلادی اکران شد و در آن گوشه‌ای از جنایت اشغالگران در گفت‌وگو با کهنه سربازان آن‌ها را نمایش می‌دهد. با زیرنویس فارسی می‌بینید.  

 

 

هشدار امام خمینی به کارگزاران نظام

امام خمینی (ره) در صبح ۶ خرداد ۱۳۶۰ برابر با ۲۲ رجب ۱۴۰۱ در حسینیه جماران و در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی خطاب به کارگزاران نظام سخنان هشدارآمیزی را مطرح کردند. بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، در بخشی از این سخنرانی تاکید کرد: «دعوا‌های ما دعوایی نیست که برای خدا باشد. این را همه از گوشتان بیرون کنید! همه تان همۀ ما، از گوشمان بیرون کنیم که دعوای ما برای خداست، ما برای مصالح اسلام دعوا می‌کنیم. خیر! مساله این حرف‌ها نیست. من را نمی‌شود بازی داد! دعوای خود من و شما و همۀ کسانی که دعوا می‌کنند همه برای خودشان است. همه می‌گویند پیش بده برای ما! همه می‌خواهند تمام این قدرت چی چی. آخر من نمی‌فهمم چه قدرتی الآن در کار هست! خوب، محمدرضا اگر دنبال این مسائل می‌رفت مطلبی بود، برای اینکه یک قدرتی بود ـ قدرت شیطانی بود ـ کسی حق نداشت یک کلمه بگوید؛ اما امروز که بقال سرمحله می‌آید و می‌گوید که برادر نخست وزیر اینجا این کار درست نیست، برادر رئیس جمهور این کار درست نیست، این دیگر قدرتی نیست. یک برادری است، یک دسته برادرند، یک دسته شان شانسشان آورده است آنجا نشسته اند؛ یک دسته بیچاره هم برای این‌ها سینه می‌زنند! قدرت نیست که ما حالا برای یک قدرتی بیاییم. اینها تلبیسات ابلیس است که بر ما غلبه کرده است؛ و این تلبیسات ابلیسی را چنانچه مسامحه کنید، شما را به جهنم می‌فرستد! در همین دنیا هم به تباهی می‌کشد. در همین دنیا ایستاده است این تلبیس نفسانی و این شیطان نفس ایستاده است تا آنجایی که همه چیز دنیا را به باد فنا بدهد.

هیتلر حاضر بود تمام بشر از بین برود، و خودش در آن قدرت همان آلمان باقی باشد. آن نژاد بالاتر و این چیزی که در مغز هیتلر بود در مغز همۀ شما هست! خودتان غفلت کرده اید. در مغز همه این مطلب هست که همه بروند و من [ باشم]! تا نروید سراغ اینکه یک انصافی در کار باشد، یک توجهی به خدا در کار باشد. یک حسابی در کار باشد، که خودتان از خودتان حساب بکشید که من امروز می‌خواهم چه بکنم، می‌خواهم همۀ مملکت ایران را به هم بزنم برای اینکه من باشم و هیچ کس نباشد نه، همه باشید، و همه هم حفظ کنید مملکت را. همه باشید، و همه روی قانون عمل بکنید قانون اساسی را باز کنید، و هر کس مرز و حد خودش را تعیین کند. به ملت هم بگویند که قانون اساسی ما برای دولت این را وظیفه کرده است؛ برای رئیس جمهور این را؛ برای مجلس این را؛ برای فرض کنید فلان کار برای ارتش این را. برای همه وظیفه معین کرده است. به مردم بگویند در قانون اساسی که شما رأی دادید برایش، وظیفۀ ما این است. در لفظ فقط نباشد، و در واقع خلاف. واقعاً سر فرود بیاورید به قانون؛ و واقعاً سر فرود بیاورید به اسلام. لفظ را همه می‌گویند.

شاید شیطان را هم ازش بپرسند، می‌گوید من انقلابی هستم! امروز همه انقلابی هستند! امروز همه دلسوز برای ملت هستند! امروز دعوای اینکه ما همه جنگ هم رفته ایم ـ و شما دیدید که یک دسته نوشته اند که ما از اول در جنگ چه بودیم ـ گفته اند. خوب، من هم می‌توانم بگویم من در صفِ اول جنگ دارم جنگ می کنم، ولی اینجا افتادم همینطور. باید به حسب واقع، به حسب انصاف، به حسب وجدان، این مردمی که شما‌ها را روی کار آورده اند، این مردم زاغه نشین که شما‌ها را روی مسند نشانده اند ملاحظه آن‌ها را بکنید، و این جمهوری را تضعیفش نکنید. بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست، و یک انفجار حاصل بشود. از آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام الله» ـ خدای نخواسته ـ باز پیدا بشود؛ و آن روز دیگر قضیه این نیست که برگردیم به ۲۲ بهمن. قضیه [ این]است که فاتحه همه ما را می خوانند!» در تابناک می‌بینید.  

 

 

سفر ایرانی‌ها به ژاپن برای کار

ده‌ها هزار جوان جویای کار در اوایل دهه‌ هفتاد با ویزای سه ماهه توریستی عازم ژاپن شدند و با چشم‌پوشی دولت ژاپن نسبت به اقامت غیرقانونی آنها، جذب واحدهای تولیدی و صنعتی شدند. «پارک یویوگی / Yoyogi kōen» توکیو معروف به تهران کوچک، وعده‌گاه هفتگی این گروه مهاجر بود. تصاویری از این حضور هفتگی که برای خرید و فروش کالا بود را در تابناک می‌بینید. ژاپن در مواجهه با این وضعیت قوانین صدور ویزا برای شماری از کشورها از جمله ایران را سخت‌تر کرد که به این موج مهاجرت پایان بخشید. 

 

 

 آیا باید روی وب کم را بپوشانیم؟

در جهان امروز با فراگیر شدن ابزارهای هوشمند در زندگی روزمره که همگی آنها دارای دوربین و میکروفون هستند تا در سریعترین زمان ممکن و در همه اوقات گوش به فرمان باشند، خود همین وسایل تبدیل به درگاهی برای هک کردن آنها برای شنود و جاسوسی شده اند. شاید راحت ترین راه برای جلوگیری از آن پوشاندن روی وب کم لپ تاپ ها باشد. در این ویدیو با مخاطره داشتن وسایل هوشمند و اینکه پوشاندن روی وب کم لپ تاپ ها تا چه مقدار می تواند موثر باشد بیشتر آشنا شوید. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
اسراییل حرام زاده
داستان طنطوره قابل توجه که مرتب تکرار می کنند فلسطینی ها خودشون زمین را فروختند و اسرائیل اشغالگر و قاتل و جنایتکار نیست.
یعنی با وجود این ویدئو طنطوره و هزاران سند و مدرک، باز انسان های نادانی هم پیدا میشن که بگن صهیونیست ها اشغالگر و قاتل و جنایت کار نیستند و فلسطینی ها خودشون زمین شون را به اونها فروختند!!؟
این آلون شوارتز از اون سوپر چپ های ضد سرمایه داری و ضد اسراییله. این مستندش هم همه اش جعله
اسرائیل حرومزاده
ظلم به هر شکل و در هر لباسی محکوم است
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه