بازدید 7442
کاروان ایران در روز چهارم هم درخشش را فراموش نکرد

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

مدال طلای هاجر صفرزاده در ۲۰۰متر که با رکورد جدید آسیا همراه شد، در کنار طلای میکس تیروکمان با شکست مقتدرانه چین ، شیرین ترین پیروزی های امروز ورزشکاران کشورمان در دهکده هانگژو بود
کد خبر: ۱۲۰۰۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶ 26 October 2023

کاروان ورزش ایران در روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی هم عادت خود به کسب حداقل هشت مدال طلا را حفظ کرد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ در دهکده بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ورزشکاران کشورمان امروز(پنجشنبه چهارم مهرماه) به درخشش خود ادامه دادند تا رتبه دوم را با چنگ و دندان حفظ کنند.

با اینحال خبر دوپینگ یک جودوکار ایران بعداز تقلب یک ورزشکار دیگر در این رشته، باعث شد تا شیرینی موفقیت کاروان ایران، طعم تلخی به خود بگیرد.

پاراتنیس روی میز:

با برگزاری روز نخست از رقابت‌های بخش دوبل پاراتنیس روی میز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، برنز تیم ایران قطعی شد. تیم حسن جانفشان و مهدی‌رضاپور در بخش گروهی رقابت‌‌های دوبل و در کلاس MD4 امروز دو دیدار را برگزار کرد. این تیم در بازی نخست با نتیجه 3 بر صفر برابر تایلند به پیروزی رسید و در بازی دوم به مصاف کره جنوبی رفت که با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. این تیم در گروه خود دوم شد و به جمع چهار تیم برتر صعود کرد. تیم حسن جانفشان و مهدی رضاپور فردا در نیمه نهایی به مصاف تایلند می‌رود.

تیم دیگر ایران با ترکیب محمدعرفان غلامی و ناصر دهقان‌پور در بخش دوبل و در کلاس MD18 به مصاف تیم ژاپن رفت که این بازی نیز با نتیجه 3 بر صفر به سود حریف به پایان رسید. با توجه به اینکه رقابت‌های این بخش به صورت حذفی برگزار شد، تیم ایران با شکست مقابل ژاپن از رقابت‌ها کنار رفت.

 

والیبال نشسته:

تیم ملی والیبال نشسته کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف تیم کره‌جنوبی رفت و با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید و فینالیست شد. شاگردان هادی رضایی همچون همیشه عملکرد مقتدرانه‌ای داشتند و موفق شدند حریف خود را با نتایج 25 بر 13، 25 بر 19 و 25 بر 7 شکست بدهند و گام به فینال بگذارند. تیم ایران فردا برای کسب عنوان طلا به مصاف تیم قزاقستان می‌رود.

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

 

بسکتبال با ویلچر:

تیم بسکتبال با ویلچر ایران در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات پارا آسیایی هانگژو مقابل تیم ژاپن با نتیجه 43 بر 40 شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان کشورمان بعدازظهر امروز برای کسب مدال برنز به مصاف تایلند رفت و با شکست 46 بر 31 مقابل این حریف به مقام چهارمی رسید. تیم ایران که در مرحله گروهی دو برد و سه باخت در کارنامه داشت، در مرحله گروهی نیز مقابل تایلند باخته بود.

 

پاراوزنه‌برداری:

 در روز دوم رقابت‌های پاراوزنه‌برداری سیده زینب یعقوبی و زهرا آقایی، دو بانوی کشورمان در دسته 73- کیلوگرم به روی تخته رفتند که زهرا آقایی با مهار وزنه 114 کیلوگرم عنوان سوم را به دست آورد. او در حرکت اول 114 کیلوگرم را ثبت کرد اما در حرکت دوم و سوم در مهار 122 کیلوگرم موفق نبود و با رکورد 114 کیلوگرم سوم شد. ژئو لی لی از چین با 131 کیلوگرم قهرمان و وزنه بردار قزاقستان با مهار وزنه 119 کیلوگرم نایب قهرمان شدند.

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

**سیده زینب یعقوبی دیگر وزنه بردار کشورمان در این دسته هم در ابتدا رکورد 105 کیلوگرم را ثبت کرد اما در مهار وزنه‌های 113 و 116 کیلوگرم موفق نبود و با وزنه 105 کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

 

پاراتیراندازی با کمان:

تیم میکس کامپوند پاراتیراندازی با کمان کشورمان با ترکیب هادی نوری و مریم یاورپور در دیدار نیمه‌نهایی مقابل تیم هند با نتیجه 155 بر 145 شکست خورد و از صعود به فینال بازماند. تیم ایران در دیدار رده‌بندی با نتیجه 152 بر 150 مقابل کره‌جنوبی به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

تیم میکس ریکرو کشورمان با ترکیب زهرا نعمتی و محمدرضا عرب عامری در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه6 بر 2 به پیروزی رسید و فینالیست شد. تیم ایران در دیدار پایانی با نتیجه 6 بر صفر مقابل تیم چین به پیروزی رسید و طلای مسابقات را از آن خود کرد.

 

پاراشنا:

رقابت‌های پاراشنا چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی صبح امروز پنجشنبه در ورزشگاه المپیک شهر هانگژو چین پیگیری شد و طی آن شاهین ایزدیار در کلاس S10 ماده 100 متر کرال پشت مسابقه داد. در پایان مرحله مقدماتی این ماده شاهین ایزیار با رکورد یک دقیقه و 11 ثانیه و 99 صدم ثانیه در رده ششم قرار گرفت و به مرحله فینال صعود کرد. فینال این مسابقه عصر امروز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

 

پارادوومیدانی:

** در جریان رقابت پرتاب نیزه بانوان در کلاس F54، امروز الهام صالحی ملی‌پوش کشورمان با رکورد 16.91 متر به مقام سوم رسید و مدال برنز بدست آورد.

** حامد امیری در رشته پرتاب وزنه کلاس F55 با ثبت رکورد 11.27 سانتی‌متر ضمن ثبت رکوردی جدید در مسابقات به مدال طلا رسید. ظفر ذاکر دیگر نماینده ایران هم با ثبت رکورد 11.16 سانتی‌متر به مدال نقره رسید.

** مهدی اولاد و حسن باجولوند موفق به کسب مدال‌های طلا و برنز در مسابقات پرتاب دیسک بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شدند. در پرتاب دیسک مردان در کلاس F11 مهدی اولاد ملی‌پوش پرافتخار ایران با پرتابی به مسافت 42.73 متر به مدال طلا دست یافت و رکورد جدیدی را در بازی‌های پاراآسیایی به ثبت رساند.

همچنین حسن باجولوند دیگر ملی‌پوش ایران در همین ماده ، با رکورد 37.62 متر به مقام سوم رسید و مدال برنز را به خود اختصاص داد. امیرحسین علی‌پور دیگر نماینده ایران در این رقابت بود که با رکورد 35.91 متر به مقام چهارم بسنده کرد.

** فینال دوی 200 متر بانوان در کلاس T12 امروز در ورزشگاه هوانگ لونگ اسپرت سنتر برگزار شد. در این رقابت هاجر صفرزاده ملی‌پوش کشورمان با ثبت زمان 25.87 ثانیه، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. صفرزاده همچنین رکورد بازی‌های پاراآسیایی را ارتقا داد.

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

** مسابقه دوی 100 متر در کلاس T47 برگزار شد. در این رقابت داوودعلی قاسمی ملی‌پوش ایران با حریفانش از کشورهای چین، ژاپن (2 نفر)، اندونزی (2 نفر) ، هند و فیلیپین مسابقه داد و در پایان با زمان 11.45 ثانیه که بهترین رکورد شخصی اش نیز محسوب می‌شد، به مقام هفتم رسید.

** در مسابقه پرتاب وزنه بانوان در کلاس F33 آتنا محمدی‌ها و بتول جهانگیری موفق به کسب مدال‌های نقره و برنز شدند. محمدی‌ها با رکورد 6.10 متر نایب قهرمان شد و مدال نقره را بدست آورد. همچنین بتول جهانگیری با رکورد 5.99 متر صاحب مدال برنز شد و به مقام سوم در بازی‌های پاراآسیایی رسید.

** سعید افروز و عرفان رضایی موفق به کسب مدال‌های طلا و نقره در مسابقات پرتاب نیزه در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شدند. رقابت پرتاب نیزه کلاس ادغامی F33/34 برگزار شد. در این رقابت سعید افروز و عرفان رضایی حضور داشتند که در پایان، عرفان رضایی با پرتابی به میزان 28.38 متر، صاحب مدال نقره شد و رکورد جهان، آسیا و بازی‌های آسیایی در کلاس F33 را شکست.

همچنین سعید افروز، دارنده مدال طلا در پارالمپیک توکیو که در کلاس F34 حضور داشت، با رکورد 40.18 متر مدال طلا را بدست آورد.افروز نیز موفق شد رکورد بازی‌های پاراآسیایی را پس از 9 سال که در اختیار یک ورزشکار چینی بود، به نام خود ثبت کند. افروز در حال حاضر رکورد جهان ، آسیا و بازی‌های پاراآسیایی است.

** علیرضا زارع در فینال دوی 100 متر کلاس T35 رکورد شکست و دومین طلایش در هانگژو را گرفت. در این مسابقه علیرضا زارع با حریفانی از هند ( 2 نفر)، عراق و هنگ کنگ به رقابت پرداخت و با زمان 12.74 به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت. زارع که روز گذشته در دوی 200 متر نیز طلا گرفته بود، همچنین موفق شد رکورد بازی‌های پاراآسیایی را که در اختیار یک ورزشکار هندی بود، ارتقا بدهد.

** فینال دوی 100 متر مردان در کلاس T38، در چهارمین روز از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد. در این رقابت که رضا حاتمی ملی‌پوش ایران با حریفانی از چین (3 نفر)، عراق (3 نفر) و تایلند (2 نفر) مسابقه داد و در نهایت با زمان 11.82 ثانیه به مقام ششم رسید. حاتمی پیش از این در دوی 400 متر مدال نقره گرفته بود.

** فرشته مرادی، ملی‌پوش پرتاب وزنه کلاس F34 در رقابت این ماده با ثبت رکورد 6.71 متر به مدال برنز رسید و به مقام سوم بسنده کرد. در این رقابت نماینده چین ضمن شکستن رکورد بازی‌های پاراآسیایی به مدال طلا دست یافت و نماینده هند سوم شد.

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

 

پارا شطرنج:

رقابت شطرنج‌بازان ایران در بخش سرعت از عصر امروز آغاز شد. شطرنج‌بازان ایران در دورهای اول و دوم بخش سرعت مقابل حریفان خود قرار گرفتند که طی آن 18 پیروزی، 10 شکست و چهار تساوی حاصل تلاش ملی پوشان کشورمان شد.

پاراآسیایی هانگژو | اشک شوق هاجر بعداز طلا و رکوردشکنی/ تکرار عادت کسب ۸طلا با درخشش کمانداران و پارادوومیدانی

با پایان رقابت‌های شطرنج‌بازان ایران در دور هفتم (پایانی) بخش استاندارد بازی‌های ‌های پاراآسیایی هانگژو، نمایندگان کشورمان موفق به کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و2 برنز شدند.

پس از پایان رقابت‌های امروز و در بخش استاندارد 2 مدال طلا به خانم ملیحه صفایی در بخش انفرادی و تیمی b1 بانوان رسید. 3 مدال نقره توسط امیر ربی در بخش انفرادی، تیمی b2 و b3 بانوان و تیمی b2وb3 آقایان بدست آمد و 2 مدال برنز به علیرضا قورچی بیگی در بخش انفرادی و تیمی b1 آقایان رسید.

نتایج کامل دور هفتم به شرح ذیل می باشد:

در کلاس VI-B1 مردان، محمدرضا علیزاده مقابل نماینده ویتنام پیروز شد، علیرضا قورچی بیگی برابر حریفی از ویتنام به برتری دست یافت و هادی مشیرآبادی نماینده چین را شکست داد.

در کلاس VI-B2/B3 امیر ربی خوراسگانی مقابل نماینده هندوستان به پیروزی رسید. مجید باقری مغلوب نماینده اندونزی شد. حمزه مصلح رشت آبادی برابر حریفی مغولستان پیروز شد.

در کلاس PI امیر کچیان نماینده تایلند را شکست داد، ابوالفضل کاظمیان مقابل شطرنج باز چینی به پیروزی رسید، امید ذاکری برابر نماینده هند مغلوب شد و فاطمه بیات برابر حریف چینی شکست خورد.

در کلاس VI-B1 بانوان، ملیحه صفایی برابر شطرنج باز اندونزی به تساوی رسید، سمیرا آقایی مقابل دیگر شطرنج باز اندونزی به پیروزی رسید و لیلا زارع زاده مقابل نماینده ویتنام به پیروزی دست یافت.

در کلاس VI-B2/B3 عاطفه نقوی مقابل دیگر شطرنج باز کشورمان مریم رحیم زاده به پیروزی رسید. فاطمه رحیمی برابر نماینده اندونزی شکست خورد.

 

پارادوچرخه‌سواری:

** در چهارمین روز از بازی های پاراآسیایی هانگژو، دو نماینده پارادوچرخه سواری کشورمان رکاب زدند. محمد دلیر پارادوچرخه سوار کشورمان در تایم تریل جاده کلاس B (نابینایان و کم) بینایان با زمان 29:42:81دقیقه هفتم شد و از دست یابی به مدال باز ماند.

** مهدی محمدی دیگر نماینده پارادوچرخه سواری کشورمان در ماده تایم تریل جاده با زمان 27:10:28 دقیقه در کلاس c4-5 نهم شد.

 

گلبال:

** تیم ملی گلبال بانوان کشورمان صبح امروز در آخرین مسابقه خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر ژاپن با نتیجه 6 بر صفر مغلوب شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

** تیم ملی گلبال مردان ایران ظهر امروز در مرحله نیمه نهایی مقابل چین قرار گرفت و با نتیجه 11 بر 7 از تیم میزبان شکست خورد و فرصت صعود به فینال را از دست داد. بدین ترتیب تیم ملی ایران فردا در دیدار رده‌بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳
الان شبکه منوتو میاد میزگرد میزاره میگه 20 گرم وزن روسری باعش شد این خانم رکوردش 20 میلی ثانیه کمتر ثبت شده ، زن زندگی عازادی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۴
نسل شماها انشاا به زودی منقرض میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۴
شما اشتباه اومدی، باید بری تو بحث جودو و بینای نابینا
دیروز اعلام شد: رشد ۱۳۳ درصدی مصرف سیگار در بین دختران 13-15 ساله!!!

این حاصل کم رنگ شدن صمیمیت محیط خانواده به خاطر افزایش مشکلات اقتصادی و روانی افراد است. پدر و مادری که باید 3 شیفت کار کرده تا خرج زندگی را در بیاورند، زمانی ندارند که با قرزندانشان سپری کنند..
پاسخ ها
sina
| Netherlands |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۵
بچه دار نشن، مگه مجبورن
با رانت 100 میلیارد تومانی خودرو هر کدام از فوتبالیست های تیم ملی، برای چند ورزشکار می توانستند امکانات قهرمانی فراهم کنند؟
این عدالت نیست. عین ظلم است.
خیلی دوست داشتید به جای کاروان قبلی، اسم این کاروان شهید حججی می بود؟ :)))
جانم به این شیر زن و مردهایی که به فقط عشق خاک کشور و خوشحالی مردم دست خالی میجنگن.
یکبار در عنوان خبر کفته شد که نوع مسابقات چی هست .‌حالا چه اصراریه برای استفاده از پارا؟
دارا نشسته، پارا سرپا،‌پارا والیبال ،‌پارا بسکتبال ،‌پارا چی و‌جی و‌چی.
ماشاالله
بودجه فوتبالو قطع کنید بدید به اینا
مگه در مسابقات دو میدانی پاراالمپیک زنان با مردان مختلط مسابقه می دهند؟ این عکسی که اول صفحه گذاشتید چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۵
نترس اسلام به خطر نمیفته. اون ها نفر راهنما و کمکی هستن برای افرادی که بینایی شون کم هست.
یه دوره خرج و امکانات خوب برای معلولین عزیز بزارید، بخدا پشیمون نمیشد چون اینا افتخار آفرینی میارن.
با عرض سلام
در مورد تصویر دومیدانی لازم به تذکر است که البته مسابقات مختلط نمیباشد. در مسابقات ورزشکاران عزیز نابینا ، ورزشکار بینایی که در سطح باشگاهی دونده و قهرمان هستندبه عنوان گاید (راهنما) داذند که توسط روبانی که انان را به ورزشکاران نابینا متصل می نماید، در کنارشان میدوند و این عزیزان را هدایت مینمایند.
حدود ده سال پبش درمسابقات جهانی بانویی افریقایی نابینا شرکت داشت و به حدی سریع بود که آقای راهنمایش قادر به همراهی ایشان نبود و در ۲۰۰ متر پایانی بانوی دونده ، راهنمای خود را به دنبال خود می کشید. صحنه بسیار تحسین برانگیزی بود.
خداوند به تمام ورزشکاران با غیرت تیم پارا المپیک ایران توفیق عنایت فرماید که آبروی مملکت را خریده اند.
تصورمی کنم توجه به این عزیزان ، دادن امکانات به آنان و تشویق و سپاسگزاری از این ابر ورزشکاران خواست تمامی مردم ایران در داخل و خارج است.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری