بازدید 5927

ماجرای قتل در دفتر وکیل دادگستری!

کد خبر: ۱۱۹۹۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳ 21 October 2023

مردی  شریک سابق خود را به دلیل اختلافات مالی در دفتر یک وکیل دادگستری کاردآجین کرد و به طرز دلخراشی کشت.

به گزارش خراسان ، صبح روز پنج شنبه گذشته، زنگ تلفن قاضی ویژه قتل عمد مشهد به صدا درآمد و خبر وقوع جنایتی هولناک در دفتر یک وکیل دادگستری، وی را به بولوار شاهد در منطقه قاسم آباد کشاند. بررسی های مقدماتی قاضی محمود عارفی راد، درحالی به طبقه دوم یک ساختمان تجاری کشید که جسد کارد آجین و خون آلود مردی حدود45ساله کنار میز عسلی شکسته افتاده بود.

وضعیت به هم ریخته اتاق و ظرف و ظروف شکسته حکایت از یک درگیری وحشتناک داشت. عامل جنایت چنان تیغه کارد را با خشمی کینه آلود بر پیکر مرد 45 ساله فرود آورده بود که آثار جراحت های عمیق آن در نقاط مختلف بدن وی مشاهده می شد. جسد کنار صندلی های مشکی رنگ قرار داشت و خون زیادی سرامیک های سفید کف اتاق را رنگین کرده بود. بنا به نظر کارشناسی دکتر رضا زاده(پزشک قانونی) که در محل وقوع جنایت حضور داشت،ضربات متعدد کارد به صورت کلنگی از بالا به پایین بر سر و سینه وی وارد آمده بود.
 

هنوز تحقیقات میدانی قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در دفتر وکیل دادگستری (محل جنایت) ادامه داشت که خبر بازداشت متهم به قتل در بیسیم های پلیس پیچید وبدین ترتیب دامنه بررسی های قضایی به کلانتری قاسم آباد رسید چرا که متهم به قتل بعد از ارتکاب جنایت راهی کلانتری شده وخود را تسلیم قانون کرده بود.

در همین حال وکیل دادگستری که شاهد صحنه جنایت بود درباره این ماجرای تکان دهنده به مقام قضایی گفت: مقتول موکل من بود و با متهم به قتل اختلافات مالی داشت تا جایی که با شکایت «الف-غ»(مقتول)پرونده ای در دادسرا، تشکیل شده بود اما من قصد داشتم بین آن ها مصالحه برقرار کنم. با وجود این در جلسه قبلی به نتیجه ای نرسیدیم و این بار دوباره آن ها به دفتر وکالت من آمدند که متاسفانه در میان گفت و گو ها ناگهان «علیرضا-آ»(متهم)عصبانی شد و با کاردی که از زیر لباس هایش بیرون آورد به سمت موکل من هجوم برد و او را با ضربات متعدد کارد به قتل رساند.

در ادامه تحقیقات گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سروان آرمین منفرد(افسر پرونده) عازم کلانتری قاسم آباد شدند و متهم مذکور را به پلیس آگاهی انتقال دادند.

«علیرضا-آ»(متهم)در پاسخ به این سوال که آلت قتاله(کارد) را چه کرده است به کارآگاهان گفت: بعد از ارتکاب قتل از دفتر وکیل بیرون آمدم وسوار بر پراید خودم شدم اما به طرف کلانتری به راه افتادم چون می دانستم فرار هیچ فایده ای ندارد و دیر یا زود کارآگاهان پلیس آگاهی به سراغم خواهند آمد. هنگامی که در مسیر بولوار شاهد به طرف کلانتری قاسم آباد در حرکت بودم، کارد خون آلود را از شیشه سمت راننده به داخل بولوار انداختم و سپس خودم را تسلیم قانون کردم.

بر اساس این گزارش، در پی اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، وی به شعبه 211 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد هدایت شد و در همان ساعات اولیه وقوع جرم مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت تا به سوالات تخصصی مقام قضایی پاسخ دهد. متهم 46ساله درباره این ماجرای وحشتناک گفت: من و امیر با هم دوست بودیم و از سال 1400 تصمیم گرفتیم تا به صورت شراکتی  مصالح فروشی ساختمان راه اندازی کنیم به همین خاطر سرمایه ای فراهم کردیم و مشغول کار شدیم ،قرار بود 5 سال دریک ملک اجاره ای به کارمان ادامه بدهیم اما بعد از گذشت 2 ماه صاحب ملک از ما خواست مکان اجاره را تخلیه کنیم که همین موضوع موجب جدایی و به هم خوردن شراکت ما شد ولی مشکلات مالی بین ما به وجود آمد که در نهایت توافق نامه ای با یکدیگر تنظیم کردیم ولی امیر به تعهداتش عمل نکرد چرا که قرار بود وجه برخی چک ها را پرداخت کند به همین خاطر هم من یک دستگاه کامیون را فروختم و این گونه اختلافات ما شدت گرفت و امیر به اتهام فروش مال غیر از من شکایت کرد. امروز هم در دفتر وکیل او قرار مصالحه گذاشته بودیم که ناگهان ادعا کرد مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان از من طلبکار است به همین خاطر من هم دریک لحظه از شدت عصبانیت کنترلم را از دست دادم و با خشمی که وجودم را احاطه کرده بود ضربات کارد را بر پیکرش فرود آوردم و بعد هم به کلانتری رفتم.

تحقیقات بیشتر درباره زوایا و ابعاد دیگر این ماجرای هولناک با دستور قاضی ویژه قتل عمد مشهد همچنان در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی