بازدید 3024

این نور ۸ میلیارد سال سفر کرده !

سیگنال تولید شده توسط انفجار رادیویی سریع جدید، پراکنده‌تر از بسیاری از مشاهدات قبلی بود، که نشان می‌دهد نور FRB ۲۰۲۲۰۶۱۰A در طول سفر هشت میلیارد ساله خود، مسیری پردست‌انداز داشته است.
کد خبر: ۱۱۹۹۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶ 20 October 2023

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، برق درخشان و قابل تشخیص از انرژی که حدود هشت میلیارد سال، تقریباً نیمی از سن کیهان، در سفر بوده‌است؛ با تلسکوپ‌ها بر روی زمین، برخود کرده‌است.
 
 انفجار رادیویی سریع بزرگترین شگفتی برای محققان بود. استوارت رایدر، اخترشناس دانشگاه مک کواری در سیدنی استرالیا، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «ما نمی‌دانستیم که انفجارهای رادیویی سریع حتی در زمان‌های دور وجود داشته‌اند یا خیر».
 
در ژوئن ۲۰۲۲، رایدر و همکارانش انفجار رادیویی سریع غیرمعمول - به نام FRB ۲۰۲۲۰۶۱۰A - را با استفاده از تلسکوپ «Pathfinder» در استرالیای غربی شناسایی کردند. محققان همچنین از تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا در شیلی و رصدخانه دبلیو ام کک در هاوایی برای مشخص کردن کهکشانی که منشأ انفجار رادیویی سریع است، استفاده کردند.
 
سیگنال تولید شده توسط انفجار رادیویی سریع جدید، پراکنده‌تر از بسیاری از مشاهدات قبلی بود، که نشان می‌دهد FRB ۲۰۲۲۰۶۱۰A در طول سفر هشت میلیارد ساله خود، مسیری پردست‌انداز داشته است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل