بازدید 3120
۸

چند میلیون قوطی شیرخشک از ترکیه وارد شد؟

رئیس تولیدکنندگان انجمن شیر خشک نوزاد گفت: درحالی که ارزبری واردات شیرخشک آماده نوزاد سه برابر تولید داخلی آن است، اما به جای اختصاص ارز به واردات مواد اولیه به محصول نهایی اختصاص یافته است و ۴ میلیون قوطی شیرخشک از ترکیه وارد شد.
کد خبر: ۱۱۹۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵ 17 October 2023

به گزارش نابناک، هانی تحویل‌زاده رئیس تولیدکنندگان انجمن شیر خشک نوزاد در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: ۶ ماه است که ارز برای واردات شیر خشک اختصاص نیافته است این اتفاق باعث تعطیلی برخی از واحد‌های تولیدی شیرخشک و تعطیل شدن برخی دیگر از آن‌ها در ماه‌های آینده می‌شود.

 وی افزود: درحالی که برای واردات محصول نهایی و شیرخشک آماده ارز اختصاص یافته است، اما برای واردات مواد اولیه تولید ارز اختصاص نمی‌یابد.

رئیس تولیدکنندگان انجمن شیرخشک نوزاد ادامه داد: در سال قبل ۶۱ میلیون عدد قوطی شیر خشک نوزاد در کشور تولید شده است و کمبودی وجود نداشت و در ۱۵ سال گذشته حتی یک قوطی شیر خشک به کشور وارد نشده است و حتی به عراق افغانستان و لبنان صادرات داشتیم.

رئیس تولیدکنندگان انجمن شیر خشک نوزاد با بیان اینکه واردات در مقابل تولید داخلی ارز بری ۳ برابری دارد، ادامه داد: ظرفیت کارخانه‌های شیر خشک در کشور ۱۱۷ میلیون عدد و تقریبا دوبرابر نیاز کشور است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مردم برای دریافت شیرخشک باید به سامانه اختصاص یافته و از طریق ثبت کد ملی شیر خشک دریافت کنند، اما ظرفیت تولید داریم و به راحتی می‌توانیم آن را در داخل تولید کنیم.

تحویل‌زاده گفت: در صورت عدم اختصاص ارز به واردات مواد اولیه تا دو ماه آینده با بحران تولید شیر خشک در کشور مواجه خواهیم بود.

رئیس تولیدکنندگان انجمن شیر خشک نوزاد گفت: با توجه به اینکه به واردات شیرخشک آماده و مواد اولیه، ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده می‌شود، تولید این محصول در کشور به صرفه نیست و قابلیت رقابت خود را از دست داده است.

وی افزود:به تازگی نیز ۴ میلیون قوطی شیرخشک از ترکیه به ایران وارد شده است و فراخوان برای واردات سی میلیون قوطی شیرخشک وجود دارد درحالی که قبلا اعلام شده بود واردات مقطعی است.

تحویل‌زاده اظهار داشت: وعده داده شده است که تا یک ماه آینده مشکل کمبود شیرخشک در بازار حل شود، اما برای جبران کسری از محل واردات اقدام شده است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۸
خدایایک عده برای تولیدداخل باید1/5دلارهزینه کنن که کارخانه هاکارمیکنن کارگران مشغول میشن نمیکنن ولی بخودشان اجازه میدن با3برابرقیمت 4/5دلارواردکنن کسی نیست ازشان سوال کنه چرادارن صنعت داخل رانابودمیکنن این ازشیرخشک ان ازبرنج ازگندم از دامپروری و....مسئولین کجایندبابابه دادمردم برسید
"طرف میگه مسئولین کجایند؟بابا به داد مردم برسید."دوست عزیز تمام این داستان ها زیر سر همین مسئولین است.
بقول مسئولین که میگفتند جنگ نعمت است.حالا هم میگن تحریم نعمت است!!!!
اینم از روی دیگه ریسی البته بعد از انتخابات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
الان شیرخشک زیاد داریم بفرسین غزه بچهای اونا گناه دارن
کلا اقتصاد ایران مشکلاتش یکی دو تا نیست، ولی تجربه نشون داده که ممنوعیت واردات به هیچ وجه نتایج قابل قبولی نداره، فکر می کنید اگر واردات شیر خشک ممنوع بشه چه اتفاقی میفته، تولید کننده سریع قیمت ها رو حداقل به سطح محصولات خارجی میرسونن، و بعد یه مدت دوباره داد و فغان که مقرون بصرفه نیست و گرون و گرون ترمی کنن
این چطور تولیدی هست که نیاز به واردات مواد اولیه دارد. شیر خشک، خشک شده شیر هست که بصورت پودر درآمده و نگهدارنده. یعنی همین پودر را هم وارد میکنند و قوطی شو خودشون میسازند؟ اگر اینطوری باشه زحمت ساختن حلبی را هم به خود ندهند و کلا از خارج وارد کنید ارزان تر درمیاد.
خوش بحال دلالا
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل