بازدید 2050

کاهش ملایم قیمت نفت

کد خبر: ۱۱۹۹۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸ 17 October 2023

قیمت نفت پس از کاهش بیش از یک دلاری در روز دوشنبه، تحت تاثیر امیدواری بازار به تسهیل تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا، اندکی کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با پنج سنت کاهش، به ۸۹ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۳ سنت کاهش، به ۸۶ دلار و ۴۳ سنت در هر بشکه رسید.

دولت ونزوئلا و اپوزیسیون قرار است روز سه شنبه، مذاکراتشان را از سربگیرند و نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده که این مذاکرات، به نفع انتخابات سال ۲۰۲۴ خواهد بود. منابع متعدد به رویترز گفتند: این مذاکرات می‌تواند به تسهیل تحریم‌های واشنگتن علیه ونزوئلا، منتهی شود.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ ونزوئلا، آمریکا برای مجازات دولت مادورو، صادرات نفت این کشور را تحریم کرد.

هر دو شاخص بازار جهانی نفت هفته گذشته تحت تاثیر تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و نگرانی نسبت به احتمال گسترش آن، رشد چشمگیری پیدا کرده بودند و نفت برنت ۷.۵ درصد رشد هفتگی داشت که بزرگترین رشد هفتگی آن از فوریه بود.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا در جستجوی راه‌هایی برای افزایش عرضه نفت به بازارهای جهانی و مقابله با قیمت‌های بالاست. اما هر گونه افزایش واقعی تولید در ونزوئلا به دلیل عدم سرمایه‌گذاری جدید، زمان‌بر خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس