بازدید 3147

واکنش رئیسی به حمله تروریستی در سوریه

وقوع حمله ناگوار تروریستی اخیر در حمص که منجر به شهادت و مصدومیت تعداد زیادی از افسران جوان سوریه شد موجب تاسف و تالم اینجانب، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران گردید.
کد خبر: ۱۱۹۷۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳ 06 October 2023

به گزارش تابناک، پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری واکنش ابراهیم رئیسی به حمله تروریستی در شهر ممص سوریه را منتشر کرد.

سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تسلیت وقوع حادثه تروریستی به رئیس جمهور، دولت، ارتش و ملت کشور دوست و برادر جمهوری عربی سوریه تصریح کرد: این اقدام مجرمانه نشان داد که مخالفان امنیت، ثبات و توسعه در منطقه، همچنان به رویکرد تروریستی و وحشیانه خود ادامه می‌دهند که ملت مظلوم سوریه در طول سالیان گذشته از آن رنج برده است.

متن کامل پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛

جناب آقای بشار اسد

رئیس جمهور سوریه

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

وقوع حمله ناگوار تروریستی اخیر در حمص که منجر به شهادت و مصدومیت تعداد زیادی از افسران جوان این کشور شد موجب تاسف و تالم اینجانب، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران گردید.

ادامه حملات و اقدامات تروریستی در سوریه طی ماه‌های اخیر، ناشی از تداوم حمایت اطلاعاتی، امنیتی و لجستیکی از تروریست‌ها با هدف ممانعت از شکل‌گیری ثبات، استقرار و امنیت کامل در این کشور است.

کمک به ایجاد فضای تنفسی برای تداوم بقا و عملیات تروریست‌های داعشی و تکفیری در سوریه، اقدامی همسو و مکمل تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه حاکمیت ملی سوریه است.

بی‌تردید مسئولیت این رخداد غم‌انگیز متوجه حامیان خارجی گروه‌های تروریستی از جمله اشغالگران سرزمین‌های سوریه است که از اعمال حاکمیت ملی بر تمامیت ارضی سوریه و مبارزه موثر با تروریسم ممانعت می‌کنند. از نهادهای مسئول بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد انتظار می‌رود که به مسؤلیت خود در این زمینه عمل نمایند.

این اقدام مجرمانه نشان داد که مخالفان امنیت، ثبات و توسعه در منطقه، همچنان به رویکرد تروریستی و وحشیانه خود ادامه می‌دهند که ملت مظلوم سوریه در طول سالیان گذشته از آن رنج برده است.

در پایان این حادثه را به جناب‌عالی، دولت، ارتش و ملت کشور دوست و برادر جمهوری عربی سوریه و کلیه بازماندگان شهدا تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل خواهانم.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی