بازدید 3839

پارلمان اوکراین جواب ایلان ماسک را داد

بعد از آنکه ایلان ماسک با انتشار عکسی از ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، او را به دلیل درخواست‌های کمک از غرب به تمسخر گرفت، پارلمان اوکراین و رئیس آن این میلیاردر و کارآفرین آمریکایی را مسخره کردند.
کد خبر: ۱۱۹۶۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸ 03 October 2023

به گزارش تابناک؛ ایسنا نوشت: ایلان ماسک، صاحب شرکت اسپیس ایکس است که سرویس‌های ارتباطی ماهواره استارلینک را ارائه می‌دهد و برای تلاش‌های دفاعی اوکراین ضروری به حساب می‌آید، اما گاها بیانیه‌های او از آغاز عملیات نظامی روسیه، اوکراین را خشمگین کرده است.

ماسک روز دوشنبه با انتشار یک «میم» از زلنسکی در شبکه اجتماعی خودش به نام «ایکس» که پیشتر آن را با نام توییتر می‌شناختند، نوشت «وقتی ۵ دقیقه گذشته است و شما یک میلیارد دلار کمک نخواسته‌اید!»


«روسلان استفانچوک» رئیس پارلمان اوکراین با اشاره به پرتاب ناموفق راکت اسپیس ایکس در ماه آوریل و در واکنش به «میم» منتشر شده از سوی ایلان ماسک، نوشت: «وقتی که ایلان ماسک سعی کرد فضا را فتح کند اما در عرض ۵ دقیقه همه چیز خراب شد و کثافت جلوی چشمانش دید.»

پارلمان اوکراین جواب ایلان ماسک را داد

پارلمان اوکراین هم در صفحه خودش در ایکس، ماسک را به «ترویج پروپاگاندا روسی» متهم کرد و به سبک خودش با انتشار عکسی از ماسک نوشت: «وقتی ۵ دقیقه گذشته و پروپاگاندا روسی را ترویج نداده‌ای.»

مقامات اوکراینی پیشتر هم ماسک را به دلیل اظهاراتش مورد انتقاد قرار دادند؛ ماسک پیشنهاد کرده بود که اوکراین باید سرزمین خود را به خاطر صلح ببخشد؛ موضعی که کی‌یف قویا با آن مخالف است.

پارلمان اوکراین جواب ایلان ماسک را داد

کمک‌های آمریکا به اوکراین از زمانی که روسیه برای اولین بار به این کشور در سال ۲۰۲۲ حمله کرد، موضوعی بحث برانگیز بوده است. اکثر دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان محافظه کار سنتی از کمک به اوکراین حمایت می‌کنند، اما جمهوری خواهان همسو با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، تا حد زیادی با این کمک‌ها مخالفت کرده‌اند. برخی از حامیان ترامپ، از جمله بسیاری در کنگره که هفته گذشته در جریان بحث سقف بدهی، دولت فدرال را تهدید به تعطیلی کردند، گفته‌اند که با تامین مالی برای اوکراین مخالف هستند و می‌خواهند پول به جای آن برای تامین امنیت مرز ایالات متحده و مکزیک هزینه شود. ماسک با این ایده موافق است، حتی اخیراً برای دیدن مهاجرانی که بازداشت شده بودند از تگزاس بازدید کرده است.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، از زمان آغاز جنگ، ایالات متحده حدود ۱۱۳ میلیارد دلار کمک به اوکراین را تصویب کرده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواستار ۲۴ میلیارد دلار اضافی توسط کنگره شده است اما بودجه اضافی بسیار بحث برانگیز بوده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار