بازدید 2434
۵

خبر بانک مرکزی درباره پول‌های آزاد شده

بانک مرکزی اعلام کرد که منابع ارزی آزاد شده از کره جنوبی در حساب شش بانک ایرانی در قطر فعال است و طبق تاکید رئیس‌کل بانک مرکزی، کلیه منابع مربوطه جزو ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند.
کد خبر: ۱۱۹۴۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶ 25 September 2023


به گزارش تابناک، مصطفی قمری وفا - مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ، در توئیتی تأکید کرد: منابع ارزی آزاد شده از کره جنوبی که معادل ۵.۵۷۳.۴۹۲.۰۰۰ یورو بوده در حساب شش بانک ایرانی در قطر فعال است.

به گفته او، طبق تاکید رئیس‌کل بانک مرکزی کلیه منابع مربوطه جزو ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند و بنا به مصالح ملی و در جهت تقویت ریال استفاده می‌شود.

گفتنی است؛ چندی پیش از سوی بانک مرکزی اعلام شد که حساب بانکی شش بانک ایرانی در بانک‌های قطر برای واریز منابع ارزی آزاد شده افتتاح شده و منابع مذکور به زودی از طریق مبادلات بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر این اساس، انتقال منابع ارزی به این حساب‌ها در بانک‌های ایرانی برای مصارف مورد نیاز به صورت مبادلات بانکی خواهد بود و با آزادسازی این منابع ارزی بازار اسکناس با کاهش قیمت مواجه می‌شود.

اکنون با توجه به پیگیری‌های فنی و دیپلماسی موفق که باعث آزادسازی این منابع (که حدود هفت میلیارد دلار بود و طی سال‌های پایانی دهه ۹۰ بصورت وون (واحد پول ملی کره جنوبی) به بانک‌های کره جنوبی واریز شده بود و به آن هم، هیچ سودی تعلق نمی‌گرفت) شده است، هزینه‌های تبدیل ارز آن از وون به یورو نیز توسط کشور ثالت پذیرفته شده و تمامی این منابع یورویی به حساب‌های شش بانک ایرانی در قطر وایز شده است.

لازم به تاکید است؛ سایر منابع ارزی ایران نیز به زودی در دسترس قرار می‌گیرد که اخبار و آثار آن در بازار و مبادلات تجاری مشاهد خواهد شد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵
پول جیب دیگران در حساب های دریافتنی جزو مطالبات و دارائیها حساب شده اما مشکوک الوصول......
یک جمله بگو تا آمریکا اجازه نده نمیشه خرج کرد تمام . کمتر دروغ بگید شما اگر به فکر ریال بودید ریال اینقدر خار نمیشد
نان در سفره ای بسته شده روی شکم های گرسنه!!
فایده اش چی شد!
نقش ورود این ارز به پایه پولی ایران و تاثیرش در قدرت ریال چه بوده؟؟؟؟؟ هیچ تفاوت قیمتی در بازار ارز پدید نیامده است و قیمت ارزاق عمومی هم به هیچ وجهی پائین نیامده ؛ اجاره خانه و قیمت خانه هم پائین نیامده ؛ ..... پس آزادسازی وزندانی کردن!!!! این ارز چه تفاوتی دارد؟؟؟؟؟لطفا به من که هیچ چیز نمی فهمم توضییح دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
این پول رو طلا بگیرد و پشتوانه ریال را بالا ببرید ..... و بخش دیگر هم فقط فقط جهت سرمایه گذاری در واحد های تولیدی و تولید مسکن ارزان
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی