بازدید 7186
بسته ویدیویی «تابناک»

دیدار تاریخی هیتلر و موسولینی / تصاویر نادر از لورنس عربستان / استقبال ایرانی‌ها از مهاجران لهستانی / سیسیل از نمای نزدیک / آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۹۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸ 18 September 2023

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

برای مشاهده هر ویدیو روی لینک کلیک کنید

 


دیدار تاریخی هیتلر و موسولینی

تصاویری از دیدار موسولینی و هیتلر در سال ۱۹۴۰ در گردنه برنر واقع در ایتالیا، در حالی که پیروان مطیع آن‌ها دورشان را گرفته‌اند. این دیدار با عجله از طرف آلمان تنظیم شده بود. در آن زمان، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلان جنگ داده بودند و هیتلر می خواست به فرانسه و انگلستان حمله کند، چند هفته پس از این دیدار و آغاز حمله هیتلر به فرانسه و انگلستان، ایتالیا وارد جنگ جهانی دوم شد.

 


تصاویر نادر از لورنس عربستان

«توماس ادوارد لورنس / Thomas Edward Lawrence» باستان‌شناس، افسر نظامی، دیپلمات و نویسنده بریتانیایی بود. او طی جنگ جهانی اول به عنوان رایزن نظامی انگلستان بین رهبران عرب حجاز کار می‌کرد. حجاز در آن زمان تحت تسلط ترک‌های عثمانی بود. لورنس در عربستان، فرهنگ اعراب را مطالعه می‌کرد و نه تنها زبان عربی را به خوبی فرا گرفته بود، بلکه لهجه‌های قبایل مختلف را هم آموخته بود. او از پوشیدن لباس عربی و زندگی مثل مردان قبایل بیابانی احساس غرور می‌کرد و به همین دلیل، لقب لورنس عربستان به او داده شد. لورنس با سازماندهی و هدایت شورش اعراب علیه ترک‌های عثمانی، نقش مهمی در جنگ جهانی دوم و استقلال کشورهای عرب داشت؛ اما با مخالفت متفقین برای تحقق رویای او برای ایجاد یک امپراتوری عرب آزرده در کلبه‌ای کوچک بازنشسته و سرانجام پس از سال‌ها ماجراجویی در خطرناک‌ترین شرایط صحرا و جنگ در اثر تصادف موتورسیکلت کشته شد.

 


استقبال ایرانی‌ها از مهاجران لهستانی

در جریان جنگ جهانی دوم، گروه وسیعی از لهستانی‌های آواره به ایران مهاجرت کردند و با استقبال مردم ایران مواجه شدند. گروهی از لهستانی‌ها پس از جنگ ایران را ترک کردند و گروهی ساکن دائمی کشورمان شدند. قبرستانی از لهستانی‌هایی که در ایران فوت کردند و دفن شده‌اند، در ایران وجود دارد. این ویدیو، یکی از معدود تصاویر ثبت شده از این اتفاق است که در «تابناک» می بینید.

 

سیسیل از نمای نزدیک

«سیسیل / Sicilia / Sicily» بزرگ‌ترین جزیره در دریای مدیترانه و یک ناحیه خودمختار از کشور ایتالیاست که در بخش مرکزی دریای مدیترانه و در جنوب شبه‌جزیره ایتالیا واقع شده و تنگه باریکی به نام تنگه مسینا آن را از شبه‌جزیره ایتالیا جدا می‌کند. معروف‌ترین شناسه جغرافیایی سیسیل، کوه اتنا، بلندترین آتشفشان فعال در اروپا با ارتفاع ۳۳۵۰ متر است. به رغم سرمایه‌گذاری‌های متعدد در زمینه‌های مختلف، هنوز جزیره سیسیل به دلیل اعمال قدرت مافیا، رشوه‌خواری و کاغذ‌بازی، به توسعه و موفقیت نسبی دست نیافته‌ است. سیسیل همواره در تاریخ میان قدرت‌ها دست به دست شده و به همین دلیل، علاوه بر آنکه آثار تمدنی فراوانی در آن وجود دارد، ردپای این تحولات تاریخی را می‌توان دید. سیسل، سواحل، ارتفاعات، شهر و آثار تاریخی آن را در قاب ۴K می‌بینیم و یک سفر کامل به این جزیره را تجربه می‌کنیم.

 

 

آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی

«آوتوروس شیمن ۸ در ۸ / Avtoros Shaman ۸x۸» یک خودرو‌ ای تی وی، غول‌پیکر ساخت کمپانی روسی آوتوروس است. این خودرو دارای موتور دیزلی چهار سیلندر و مناسب برای هر نوع جاده و آفرودی است. در این ویدیو با این خودرو عظیم‌الجثه بیشتر آشنا خواهید شد و در ادامه مشخصات و توانایی‌های خودرو را خواهید دید.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم