کدام زیرمجموعه های تاپیکو در آستانه عرضه اولیه هستند؟

مجمع عمومی عادی سالیانه تاپیکو در روزهای ابتدایی شهریور ماه سال جاری برگزار شد. در این مجمع به شرکت های زیرمجموعه تاپیکو که قرار است عرضه اولیه شوند اشاره شد. چرا شیمی بافت عرضه اولیه نشد؟
کد خبر: ۱۱۹۲۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۲ 09 September 2023

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در ابتدا با نام شرکت پالایش روغن آبادان در سال ۱۳۸۱ شروع به فعالیت نمود. این شرکت در سال ۱۳۹۲ با نماد تاپیکو وارد بازار سرمایه ایران شد.

هم اکنون تاپیکو به عنوان بزرگترین هلدینگ سرمایه گذاری چند رشته‌ای ایران مشغول به فعالیت می‌باشد و ۷۰ درصد از سهام آن تحت مالکیت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و یا همان شستا است.

مجمع تاپیکو در ۶ شهریور ماه سال جاری برگزار شد و مسعود اسم خانی مدیرعامل آن به ارائه گزارش فعالیت هیات مدیره پرداخت.

یکی از نکات حائز اهمیت این مجمع و گزارش، اشاره به شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو بود که در صف ذ هستند. ۵ شرکت زیرمجموعه تاپیکو که در صف عرضه اولیه قرار دارند عبارتند از:

۱. شرکت نفت ستاره خلیج فارس
۲. سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک
۳. پتروشیمی شیمی بافت
۴. پتروشیمی مروارید
۵. پتروشیمی تبریز

شرکت نفت ستاره خلیج فارس:

درباره عرضه اولیه شرکت نفت ستاره خلیج فارس از مهمترین شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو مسعود اسم خانی گفت: امسال وضعیت ما نسبت به سال گذشته چند مرحله بهتر است. مکاتباتی را با رئیس جمهور برای عرضه اولیه داشتیم. وزیر محترم نفت موانع و مشکلات عرضه اولیه را طی نامه به ما اعلام کردند. همین موانع دستور کار ما شد و کمیته‌ای را برای عرضه اولیه تشکیل دادیم. هشت مانع وجود داشت که در حال حل این هشت مانع هستیم و سه مانع حل شده است و تنها یک مانع بسیار سخت است.

سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا):

این شرکت از سوی فرابورس اخذ اولیه شده است. موافقت سهامدار عمده دیگر جهت عرضه اولیه به روش سلب حق تقدم گرفته شده است و در حال رفع بند‌های هیات پذیرش فرابورس جهت درج نماد هستیم و در پاییز امسال عرضه اولیه می‌شود.

پتروشیمی شیمی بافت:

زمزمه‌های عرضه اولیه شیمی بافت از تابستان سال ۱۳۹۹ مطرح بود و حتی در آن زمان این موضوع بسیار جدی بود، اما با گذشت سه سال هنوز هم این نماد عرضه اولیه نشده است. دلیل این موضوع این بود که یک پرونده حقوقی اختلاف ده ساله با NPC وجود داشت که شیمی بافت وثیقه آن بود. این اختلاف حل شده است و هم اکنون شیمی بافت می‌تواند مراحل را برای عرضه اولیه طی کند.

پتروشیمی مروارید:

۱۷ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داریم. با سهامداران دیگر توافق کردیم که عرضه اولیه انجام شود.

پتروشیمی تبریز:

پتروشیمی تبریز در مرحله کارشناس و قیمت گذاری است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی