بازدید 2967
۶

واکنش سازمان زندان‌ها به انتشار فیلم جعلی

سازمان زندانها در واکنش به فیلم ساختگی منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اعلام کرد که انتشار این تصاویر غیرواقعی از زندانها مبتنی بر فیلم‌هایی است که از اساس غیرمستند و مونتاژ شده هستند.
کد خبر: ۱۱۹۰۰۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷ 29 August 2023

به گزارش «تابناک»، روابط عمومی سازمان زندانها در واکنش به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی و یکی از رسانه‌ها با عنوان «فیلم‌های عجیبی که از زندانها منتشر می‌شود»، اعلام کرد: انتشار این تصاویر مخدوش و غیرواقعی از زندانها متأسفانه مبتنی بر فیلم‌هایی است که از اساس غیرمستند و مونتاژ شده هستند.

این اطلاعیه اضافه می‌کند: فیلم مذکور با کنار هم قراردادن تصاویری نامشخص از لحاظ زمانی و مکانی، به‌ نادرستی افکار عمومی را سردرگم و تلاش جامعه زندانبان در اصلاح و بازسازگاری مجرمین محبوس در مراکز اصلاحی‌ و تربیتی را نادیده می‌گیرد.

در ادامه اطلاعیه سازمان زندانها آمده است: تصاویر قدیمی این فیلم به شکل ناشیانه با تصاویر مجازی و بی‌ربط به زندان، ترکیب و تدوین شده و گویا صرفا برای فریب مخاطب ناآشنا به روش‌های زندانبانی در ایران اسلامی ساخته شده‌اند.

در ادامه این اطلاعیه در خصوص احتمال ورود مواد مخدر و دیگر موارد ممنوعه به زندانها، تاکید شده است که هم‌اکنون در زندان‌های کشور با تدابیر امنیتی و حفاظتی، استقرار تجهیزات و دستگاه‌های ایکس‌ری و نیز بازرسی‌ها و کنترل‌های شبانه‌روزی، ورود این اقلام به حداقل ممکن رسانده شده است؛ بنابراین انتشار چنین فیلم‌ها و تصاویری عاری از وجاهت و مستندات کافی است.

بخش پایانی این اطلاعیه با اشاره به روش‌های نوین زندانبانی طی سال‌های اخیر، به وضعیت و شرایط زندان‌های کشور اشاره می‌کند: امروز زندان‌های کشور به واسطه رویه زندانبانی علمی، نه‌ فقط محل نگهداری مجرمین بلکه مرکز بازپروری و اصلاح زندانیان است و مؤید این مطلب نیز آمار حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان، رونق نهضت سوادآموزی، تربیت قاریان قرآن، برگزاری انواع جشنواره‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی یا انواع خدمات درمانی در زندانهاست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۶
واقعا؟
چقدر راحت منکر میشوید
آره بابا!
چرا خودتون رو به زحمت میندازین؟ نیاز به تکذیب نیست. همه میدونیم شما خوبین و همه اینها دروغه.
ورود این اقلام به حداقل ممکن رسیده یعنی این حداقل ممکن پس داداش داره میرسه حالا بالا و پائین داره ولی میرسه !
فعلا هر چی که طی این سال ها تکذیب شده، درست از آب در آمده. انتظار دارید مردم قبول کنند پشت درهای بسته زندان که هیچ نظارت مردمی بر آن نیست، عادی رفتار می کنید؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو