بازدید 3640
۶

قرارداد تمدید و افزایش صادرات گاز ایران به ارمنستان

قرارداد جدید صادرات گاز از ایران به ارمنستان در مراسمی در ایروان با حضور مجید چگنی، معاون وزیر نفت و رئیس شرکت ملی گاز ایران و آرام غازاریان، مدیر نیروگاه هرازدان، سانوسیان وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان و مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان امضا شد.
کد خبر: ۱۱۸۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹ 11 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از سفارت کشورمان در ارمنستان، توافق اولیه درخصوص قرارداد جدید در سفر نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان به تهران در آبان ماه ۱۴۰۱ به دست آمد و پس از مذاکرات فنی و کارشناسی، سند نهایی قراداد روز پنجشنبه نهایی شد.

صادرات گاز ایران به ارمنستان در چارچوب قراداد تهاتر انرژی میان دو کشور انجام می‌شود. مذاکرات هیئت‌های کارشناسی دو کشور بر موضوع دوره قرارداد، میزان صادرات و ضریب تبادل برق و گاز متمرکز بود.

خط لوله صادرات گاز ایران به ارمنستان ظرفیت انتقال سالانه بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به ارمنستان را دارد که طی دوره بهره‌برداری، فقط از حدود یک سوم ظرفیت این خط استفاده می‌شده است. ارمنستان در مقابل واردات گاز، به ایران برق صادر می‌کند. با تکمیل خط انتقال سوم برق ارمنستان به ایران، ظرفیت انتقال به ارمنستان نیز تا حدود سه برابر افزایش یافته و به حدود ۱۳۰۰ مگاوات خواهد رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
همکاری با ارمنستان از نشانه های ابتلا به بیماری خود ایمنی هست
اگر دالان زنگزور برقرار شود آنوقت باید برای صادرات گاز از جمهوری باکو اجازه گرفت؟
مثل عراق پولی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
تا کی باید منابع مارو مفت و مجانی به اخویهای ارمنیتون ببخشید ؟!!
درود بر ارمنستان
مگر گاز مجانی نیاز به قرارداد داره؟
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل