بازدید 2567

کاهش ۱۳ هزار و ۲۰۸ واحدی شاخص بورس

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس با ریزش ۱۳ هزار و ۲۰۸ واحدی روبرو شد.
کد خبر: ۱۱۸۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲ 08 August 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، بورس اوراق بهادار تهران امروز در معاملات روز سه شنبه در یک روند نزولی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۱۳۲۰۸ واحد به رقم ۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۸۶۳ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس با کاهش ۶ هزار و ۱۱۸ واحد به رقم ۷۱۳ هزار و ۵۴۰ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۱۹۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۷.۷ میلیارد سهام و حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۴۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۶۴ صدم درصد کاهش یافت، این دو شاخص با معیار هموزن ۸۴ صدم درصد افت کردند، شاخص آزاد شناور ۷ دهم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۷۳ صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس فقط به اندازه ۵۵ صدم درصد رشد کرد.

نماد‌های شاخص‌ساز امروز شامل ملی‌مس، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت پردیس، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ایران خودرو، سایپا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۲۱۷ واحد کاهش به رقم ۲۶ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۴۵ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۷۰ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۴.۵۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۲۷ هزار معامله و به ارزش ۹ هزار و ۳۹۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد‌های جهان فولاد سیرجان، ایران‌خودرو دیزل، مالی سپهر صادرات، پلیمر آریا ساسول، بهمن دیزل و بانک دی به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز همچنین شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس ۸۲ صدم درصد افت کردند، این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۰۸ درصد کاهش یافتند. شاخص بازار اول بورس ۱.۲ درصد افت کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۶۴ صدم درصد کاهش یافت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل