پیش‌ بینی بورس فردا ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

در معاملات امروز شنبه چهاردهم مرداد ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۳۹ هزار و ۳۸۴ واحد رشد کرد و به سطح ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۴۳ واحد رسید. فردا شاخص کل چه عددی را خواهد دید؟
کد خبر: ۱۱۸۶۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵ 05 August 2023

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، شاخص کل بورس طی بازار امروز در نهایت توانست با رشد ۱.۹۸ درصدی، خود را به ارتفاع ۲.۰۳۳ میلیون واحدی برساند و در سمت دیگر نیز شاخص هم‌وزن افزایش ۱.۶۸ درصدی را به ثبت رساند. وضعیت ارزش معاملات خرد سهام نیز امروز نسبت به قبل بهبود داشت و با ثبت عدد ۶۲۹۶ میلیارد تومانی در یک روز سبز، نشان از بازگشت نسبی رونق در بازار دارد. در سمتی وضعیت ورود پول نیز امروز خوب دنبال شد و شاهد ورود پول ۳۳۷ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

زمزمه‌هایی از خودروی بورسی

یکی از خبرهایی که در بازار امروز موجب شد که از ابتدای معاملات شاهد تقاضای خوبی در کلیت بازار به خصوص گروه خودرویی باشیم، گمانه‌زنی‌هایی از احتمال برگشت دوباره خودرو به بورس کالا بود. عرضه این محصول در بورس کالا که اکنون برای ماه‌هاست به دست فراموشی سپرده شده، در زمان خود یکی از مثبت‌ترین اتفاقات رخ داده در صنعت خودروی کشور و حتی کلان اقتصادی بود که آمارها نیز از اندک معاملاتی که صورت گرفت، از یک بازی برد-برد برای تولیدکننده و مصرف‌کننده خبر می‌داد. با این حال اما دخالت‌های بسیاری از سمت‌های مختلف که بخش عمده آن به مخالفت ادامه‌دار شورای رقابت برمی‌گردد، موجب شد که این روند مثبت، عمر کوتاهی داشته باشد.

اکنون اما گفته می‌شود پس از جلسه برگزار شده در رابطه با فعالیت بورس کالا مابین ریاست جمهوری و وزرای صمت، اقتصاد و نفت، احتمال از سر گرفته شدن عرضه خودرو در بورس کالا بالاست و بعید نیست به زودی شاهد این اتفاق باشیم. برخی فعالان اقتصادی، صحبت‌های امروز علی آبادی، وزیر صمت، مبنی بر حرکت اقتصاد به سمت بازار را نیز تاییدی بر همین موضوع دانسته‌اند. به هرحال این اتفاق اگرچه از هیچ سمت موثق و رسمی تایید نشده اما توانسته امیدی را در بورس تهران زنده کند.

نگاهی به وضعیت تکنیکالی شاخص بورس

نگاهی به روند تکنیکالی شاخص کل بورس نشان می‌دهد که این نماگر پس از روند کاهشی نسبتا قدرتمندی که روز گذشته تجربه کرد، خط روند صعودی میان‌مدت خود را از دست داد و به زیر آن نفوذ کرد. اکنون آخرین امید شاخص کل بورس به محدوده ۱.۹۵ تا ۱.۹۷ میلیون واحد خواهد بود که فعلا توانسته از کاهش بیشتر جلوگیری کند. از سمتی اما وضعیت در اندیکاتور RSI بهتر دنبال می‌شود و شاهد شکسته شدن خط روند نزولی آن به سمت بالا هستیم. اگر بورس تهران بتواند در روزهای آینده بار دیگر در بالای خط روند تثبیت شود، می‌توان انتظار داشت که روند صعودی ادامه‌دار باشد.

پیش‌ بینی بورس فردا ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

پیش بینی بورس فردا

با توجه به روند بازار امروز و قدرتی که تا پایان معاملات حفظ شد، انتظار می‌رود که بورس فردا نیز بتواند در مسیر مثبتی قدم بردارد./فردای اقتصاد

احتمال خالی کردن نوسانگیران بورس در معاملات یکشنبه

اگر بازارساز قصد حمایت از بازار سرمایه داشته باشد می‌توان متصور بود که در نیمه اول معاملات روز یکشنبه وضعیت با عرضه بوده و در نیمه دوم با تقاضا توسط بازار ساز وضعیت بازار صعودی شود، در صورت عدم حمایت بازار ساز دوباره وضعیت نوسانی با ارزش معاملات کم در بورس را شاهد خواهیم بود.

در صورت عبور از وضعیت عرضه در معاملات یکشنبه شاخص کل به مقاومت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد رسیده و این که بتواند از آن ناحیه بگذرد نیاز به نوسان منفی و سپس قدرت گرفتن برای صعود است./مهر

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه