بازدید 1661
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

بودجه وزارت بهداشت در حد کشورهای جهان سوم است

وزیر بهداشت، بودجه وزارتخانه متبوع خود را در حد کشورهای جهان سومی دانست.
کد خبر: ۱۱۸۴۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷ 20 July 2023


به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در نشست با انجمن‌های تخصصی پزشکی گفت: مشکل قاچاق دارو از طریق کشورهایی مانند افغانستان باید رصد و برطرف شود؛ این مشکلات را می‌توان سیستماتیک با شوراهای تخصصی رفع کرد.

وی همچنین موفق‌ترین دستاوردهای نظام را مربوط به حوزه سلامت دانست و افزود: مردم پیش از انقلاب برای کوچک‌ترین کارها باید به خارج می‌رفتند، اما هم اکنون پیشرفته‌ترین جراحی‌ها را در کشور داریم.

عین اللهی ادامه داد: مردم به حق انتظار دارند خدمات سلامت در حد پیشرفته‌ترین کشورها باشد، اما بودجه وزارت بهداشت در حد کشورهای جهان سومی است.

وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر اینکه انجمن‌های علمی ایران به روز هستند، گفت: تاکید بر اینکه انجمن‌های علمی به کار تخصصی خود بپردازد به علت اجرای قانون است؛ کار انجمن علمی پرداختن به مسائل علمی است.

عین اللهی گفت: انجمن‌ها در معاونت‌های مختلف می‌توانند طرح‌های کاربردی و تخصصی را هدایت کنند همچنین مشکل توزیع دارو و تجهیزات با کمک انجمن‌ها حل می‌شود و در این حوزه باید برنامه ریزی شود تا دارو و تجهیزات به دست مصرف کننده برسد.

وزیر بهداشت افزود: بسیاری دانشمندان وارد عرصه تولید نمی‌شوند؛ این مسائل باید در کارآزمایی بالینی و کمیته‌های تولید رفع شود، زیرا انجمن‌ها اهل فن هستند.

عین اللهی همچنین گفت: کارهای دانش بنیان کشور فوق العاده است و باید تولید و به دست مصرف کننده برسد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: در گذشته در بخش خصوصی رانت مجوز گرفتن و مجوز فروختن وجود داشت، اما هم اکنون هر کس می‌تواند مجوز مدت دار را زیر نظر شورای عالی تخصصی برای تأسیس بیمارستان خصوصی در شهرهای مختلف بگیرد.

وی با اشاره به نقش گروه‌های جهادی هم گفت: اثر گروه‌های جهادی برای جامعه مشهود است و باید با کمک انجمن‌ها تقویت شود.

عین اللهی درباره خروج نخبگان نیز گفت: باید عوامل بررسی شود، زیرا این مشکلات اصلاً مالی نیست و موارد زیادی بدون دلایل مالی از کشور خارج شده اند؛ این مسائل چند وجهی است و باید مطالعه شود و راهکار لازم به دست آید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳
آخی... بقیه بودجه هامون در حد جهان اول هست. فقط طفلی پزشکها هستند که درآمد ندارند.
عین الله خان مگر ما کشور جهان چندمی هستیم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۹
بر اساس وضعیت مالی خودش فکر میکنه مردم هم درامد جهان اولی دارند
وزیر بهداشت کاش دنبال دزدی رو هم میگرفتن نسخه مینویسه مثلا چهار عدد قطره میری داروخانه با هزار بدبختی یک دانه میده میگه نیست بعد هرجای دیگه که میری یک دانه با منت و بدون بیمه میده بقیه نسخه هم دود میشه میره هوا
نه که کل کشور جهان اوله !! کشور جهان سومی بودجه اش هم جهان سوی است دیگه ، انتظار داری مثل آلمان بهت بودجه بدن؟ باید مثل آلمان هم خدمات بدی. میتونی؟؟
جهان سوم را خدا جهان سوم نکرد مسولانش جهان سومی اش، مملکت را جهان سومی کردند.
وزیر بی کفایت
خوب ما کشور جهان سوم هستیم بدبخت
اگه مدیرا مربوط به عسر پارینه سنگی نبودن کشوری که اولین ذخایر و معادن دنیا را به نسبت جمعیتش داره جهان سومی نبود.
اصلا مالی نیست دلیل رفتن به پرستار و پزشک عمومی با 10 سال سابقه 15 میلیون میده بعد میگه مشکل مالی نیست.
بله بله مخصوصا دریافتی پزشکاتون
واقعیت اینه که وزارت بهداشت حجم زیادی از بودجه بیت المال را به اعضای هیات علمی دانشگاهها بدون خروجی ملموس بنفع مردم و پزشکان با معافیت مالیاتی و حقوق های بالای 140 میلیون میدهد اگر از این هدر رفت منابع جلوگیری شود و مدیریت شود بودجه خیلی زیاد هست آقای وزیر
مگر ایران جهان سوم نیست؟؟؟؟ دلارتون دیدی؟ 1 دلار 50 تومان
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی