بازدید 2815

افزایش دلار و کاهش طلای جهانی دوباره رقم خورد

قیمت جهانی طلا در معاملات اولیه آسیا امروز(دوشنبه) با افزایش ارزش دلار کاهش یافت زیرا احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو بر جذابیت شمش تاثیر گذاشته است.
کد خبر: ۱۱۸۱۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴ 03 July 2023

به گزارش تابناک اقتصادی، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۹۱۹ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۲۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: من گمان می‌کنم که یک عقب‌نشینی به سمت منطقه ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۳ دلار در کوتاه مدت رخ دهد و و گاوها تلاش کنند تا سقف‌ حدود ۱۹۳۷ دلار را هدف قرار دهند.

در حالی که هزینه‌های راکد مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه مه نشان می‌دهد که افزایش نرخ‌های فدرال رزرو برای مهار تورم به آرامی انجام می‌شود، شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی با رشد ۴.۷ درصدی در ماه آوریل سالانه ۴.۶ درصد افزایش یابد. سیمپسون افزود: به نظر می‌رسد شرایط برای افزایش جهش طلا از منطقه ۱۹۰۰ دلاری آماده است.

بر اساس ابزار Fedwatch CME، سرمایه‌گذاران احتمال ۸۷ درصدی برای افزایش ۲۵ واحد در ماه جولای را دارند و انتظار دارند نرخ‌ها قبل از کاهش در سال ۲۰۲۴ در محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد باقی بمانند.

طلا در ماه ژوئن ۲.۲ درصد کاهش یافت و در سه ماهه دوم ۲.۵ درصد کاهش یافت زیرا انتظار می‌رود روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طولانی‌تر شود. نرخ‌های بهره بالا سرمایه‌گذاری در طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت که نزدیک به بالاترین سطح دو هفته اخیر خود در روز جمعه بود و طلا را برای دارندگان سایر ارزها گران کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره تغییر چندانی نداشت و به ۲۲.۷۵ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۰۲ دلار و ۶۴ سنت و پالادیوم ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۳۴دلار و۹۷ سنت رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی