بازدید 7856
۷

سال ۱۳۴۵؛ تقاطع خیابان کارگر با جمهوری اسلامی

سال ۱۳۴۵، تقاطع خیابان کارگر با خیابان جمهوری اسلامی به این صورت خلوت و خالی از خودرو و جمعیت بود.
کد خبر: ۱۱۷۸۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶ 07 June 2023

به گزارش تابناک، سال‌های قبل محله‌های شهر تهران با خیابان‌های و بزرگراه‌های پرترافیک امروز پایتخت خیلی فرق داشت و به قول برخی‌ها این تفاوت از زمین تا آسمان است. مانند همین عکسی که یکی از اهالی محله انقلاب برای ما فرستاده است.

سال ۱۳۴۵، تقاطع خیابان کارگر با خیابان جمهوری اسلامی به این صورت خلوت و خالی از خودرو و جمعیت بود.

منتشر شده در همشهری محله منطقه ۱۱ در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۱

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷
ای کاش زمانی که عکس تاریخی میگذارید نام خیابان را هم به همون نام قدیم ذکر کنید مثلا خیابان امیرآباد و خیابان شاه یا در کنارش بیان کنید چون من نوعی خیال میکنم از سال 45 اونجا خیابان جمهوری بوده به هر حال مسله بیان تاریخ بدون غرض می باشد .
شاید چیزی به نام انسانیت رو در گذشته به دنبالشیم...
الگو داشتیم و گوش میکردیم مثلا بیشتز از دو طبقه نسازیم اینقدر طمع ساخت و ساز و شهر بی در و پیکر چند میلیونی نمیشد این شهر ولی خب تو چی درست بودیم که تو این هم درست عمل کنیم همه اش سعی و nتا خطا
تهران زمانی شهر زندگی بود که "طهران" بود.
یادش بخیر ، خوش به اونوقتا ، شهری بودو شهریاری بود ، روزی بودو روزگاری بود ،
اینجا سه راه شاه یا همان تقاطع جمهوری ولیعصر است در سال 37 . این محلهای من در آوردی و سال من در آوردی رو از کجا می آورید؟
یکی از اهالی محله انقلاب خیلی بیجا کرد برای خودش محل و سال تعیین کرد برای این عکس . اینجا سه راه شاه سابق یا همون تقاطع جمهوری ولیعصر فعلی است در سال 37 .
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری