بازدید 4081

سرانه مصرف مرغ به ۲۶کیلو در سال رسیده است!

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: سرانه مصرف مرغ تا قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال بعد از آن، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.
کد خبر: ۱۱۷۸۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۶ 05 June 2023

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: محمدعلی کمالی در یک گفت‌وگوی رادیویی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم بر اساس منابع داخلی ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشته باشیم و تقاضای کشور را کاملا پاسخ دهیم. وی ادامه داد:پیش بینی می کنیم در سال جاری نسبت به سال گذشته مرغ بیشتری مصرف شود.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور افزود: سرانه مصرف ما تا قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود. در سال بعد از آن مردمی‌سازی یارانه‌ها، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.

کمالی تصریح کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم که مجددا افزایش مصرف داشته باشیم. برهمین اساس تلاش شده که ماهانه حداقل ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه را تا شهریور ماه به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی برسانیم تا بتوانیم نیاز داخلی کشور را کاملا پوشش بدهیم.

این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: البته براساس آن چه که شرکت پشتیبانی و وزارت جهاد کشاورزی خواستند، باید حداقل ۱۳۰ میلیون جوجه‌ریزی را داشته باشیم که ۱۰ میلیون قطعه آن را شرکت پشتیبانی برای تکمیل ذخایر استراتژیکش استفاده کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱
مردمی سازی؟؟؟؟؟؟؟ چیزی که سفره خود مردم را کوچک کرد
خیلی کمتر از این حرفهاست.26کیلو در سال برای هرنفر برای خیلی از خانواده های ایرانی شبیه رویاست
۲۶ کیلووووووووو؟!
دوازده درصد ۳۲ کیلو میشه ۶ کیلو. ماشاا… نبوغ می باره از همه جای این مملکت.
با این برنامه اقتصاد سرطانی دولت ، مصرف سرانه مرغ مردم درسال به ۵ کیلو هم میرسد
اشکالی نداره مردم بمیرن مسیولین اما خم به ابرو نیارن اونا درد مردم رو که الحمدالله نمی فهمن خجالت بکشید دیگه .تابناک جان تورو خدا اینجور امارو ارقام رو نزار
اینم از اون جوک های روزگاره ! مردمی سازی یارانه ها ؟!!!
بدبخت سازی مردم ما خانواده ۳ نفره در ماه ۳ کیلو مرغ میتونیم بخوریم که در سال میشه ۳۶ کیلو تقسیم به ۳ میشه نفری ۱۲ کیلو خجالت داره خدا باعث وبانیش رو لعتن کنه کسایی هستن که ۶ ماه یک بار مرغ میخورن کجاییند کاخ نشینان که با پول ملت به جایی رسیدن
نمی دانم از بیان این امارهای عجیب واقعا چه هدفی دارند
صد رحمت به سنگ پای .......

خیلی دیگه رو دارین

تنها تخصص شما دروغ گفتن هست و بس
هيچ تصميمي تا بحال بنفع مردم نبودهفقط دولت بزرگتر شده وسفره هاي مردم كوچك تر

سال مهار تورم هست همه چيز 2 برابر شده
مهالر تورم نبود چه اتفاقي ميفتاد

پدر مردم رو با اين حرفهاي دروغ دراورديد
همه رو بجون هم انداختيد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم