بازدید 8648
۳
بسته ویدیویی «تابناک»

زندگی خصوصی امام خمینی بدون روتوش / تجزیه جبل الطارق از بریتانیا؟ / چرچیل درگیر یک جنگ خیابانی / زمین لرزه ۱۹۶۰ شیلی، بزرگ‌ترین زلزله تاریخ

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۷۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۳ 03 June 2023

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


زندگی خصوصی امام خمینی بدون روتوش

تصاویری متفاوت از زندگی خصوصی امام خمینی (ره) را در تابناک می‌بینید. امام خمینی به شخصه زندگی ساده‌ای در دوران حیات داشت. این تصاویر که ظاهراً توسط اعضای خانواده ثبت شد، به خوبی سبک زندگی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران را بدون روتوش نشان می‌دهد.

 

 

روایت شهید بهشتی از شبکه روحانیت در انقلاب

آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی پس از انقلاب در گفت و گویی به تشریح نقش شبکه روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نوع فعالیت مویرگی در آن دوران پرداخته است؛ این روایت را می‌بینید و می‌شنوید.

 

 

تجزیه جبل الطارق از بریتانیا؟

بریتانیا همچنان مستعمره‌هایی دارد که جبل الطارق یکی از این مستعمره ها و در واقع بخشی از خاک اسپانیاست. اکنون در صورت اجرای برگزیت و خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا، شرایط جبل الطارق پیچیده خواهد شد. آیا بعد از دورخیز سیاستمداران اسکاتلند برای همه پرسی تازه جهت استقلال این کشور از بریتانیا، جبل الطارق نیز سرنوشتی مشابه خواهد یافت یا این بخش هزینه تصمیم انگلیسی‌ها را پرداخت خواهد نمود؟ این گزارش را در «تابناک» ببینید.

 


چرچیل درگیر یک جنگ خیابانی

محاصره خیابان سیدنی، نتیجه مجموعه‌ای از وقایع است، بین دسامبر ۱۹۱۰ تا ژانویه ۱۹۱۱ که تا کنون چند فیلم و رمان بر اساس آن ساخته و نوشته شده است. در نتیجه گزارش یک سرقت از جواهر فروشی، چند پاسبان به محل رفته و در درگیری مسلحانه با سارقین چهار تن از آنان کشته می‌شوند. مرگ این چهار پاسبان موجب خشم مردم در سرتاسر بریتانیا شده و نهایتا وقتی یک خبرچین خبر از اختفای اعضای باند در یک خانه در خیابان سیدنی را می‌دهد، پلیس با تمان قوا برای بازداشت آن‌ها به محل اعزام می‌شود. خبر وقایع به گوش وینستون چرچیل که در آن زمان وزیر کشور بود، می‌رسد و چرچیل با حضور خود در صحنه، این واقعه را وارد تاریخ می‌کند. نهایتا با روشن شدن آتش در ساختمان محل اختفای سارقین، چرچیل دستور می‌دهد اجازه دهند آتش شعله ور شود و بعد از مدتی، هنگامی که اطمینان حاصل شد شخص دیگری نمی‌تواند در آنجا زنده مانده باشد، آتش‌نشان‌ها وارد عمل شده و آتش را خاموش می‌کنند. تصاویر واقعی از این حادثه را در این ویدیو ببینید.

 


زمین لرزه ۱۹۶۰ شیلی بزرگ‌ترین زلزله تاریخ

زمین‌لرزه بزرگ شیلی یا زمین‌لرزه ۱۹۶۰ والدیویا قدرتمندترین زمین‌لرزه ثبت شده در تاریخ است. این زمین لرزه به وقت محلی در روز یک شنبه ۲۲ ماه می ۱۹۶۰ ساعت ۳ بعدازظهر در منطقه والدیویا رخ داد و به حدی شدت این زمین‌لرزه بالا بود که موج ایجاد شده از آن به استرالیا، نیوزیلند و ژاپن نیز رسید. تصاویری از خرابی‌های این زمین لرزه را در ویدیو تابناک ببینید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
زلزله شیلی چند ریشتر؟ بدون عدد و رقم فقط گفتن بزرگترین فاقد ارزش علمی است
نوار های سخنان امام راحل میتواند نسل جوان را کاملا آگاه کند
امام راحل با خانواده خیلی مهربان بودند.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی