بازدید 9833
دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح کرد؛

اقتصاد ایران می تواند ۲۰ سال به جلو کشیده شود/ اصلاح نظام بانکی مورد توجه سران سه قوه است

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: تفویض اختیارات از سوی رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه، فرصت طلایی برای گره‌گشایی از مشکلات اساسی در اقتصاد کشور است.
کد خبر: ۱۱۷۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷ 03 June 2023

اقتصاد ایران می تواند ۲۰ سال به جلو کشیده شود/ اصلاح نظام بانکی مورد توجه سران سه قوه است

 

 

به گزارش تابناک اقتصادی؛ محسن رضایی، معاون اقتصادی رییس جمهور، روز شنبه در حاشیه سفر به سمنان گفت: مقام معظم رهبری اختیاراتی به سران سه قوه دادند تا تحولات اقتصادی سرعت بگیرد و اصلاحات عمیق اقتصادی ایجاد شود.

وی اظهار امیدواری کرد، این دستور مقام معظم رهبری هر چه سریع‌تر در کشور محقق شود. برداشت من از اراده ایشان این است که اگر سه قوه دست به دست هم بدهند، با این تفویض اختیارات، اقتصاد ایران ۲۰ سال به جلو کشیده می‌شود و تحولات بزرگی برای کشور شکل می‌گیرد.

معاون اقتصادی رییس جمهور همچنین به وضعیت آب در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: ایران امروز با تنش آبی در سراسر کشور روبه روست، برنامه کوتاه‌مدت خوب است، ولی باید برنامه بلندمدت داشت. باید برنامه‌ای داشت که ۲۰ سال آینده مردم دیگر مشکل آب نداشته باشند.

وی بیان کرد: سمنان از استان‌هایی است که موضوع تنش آبی در بخش آشامیدنی و صنعت در اولویت است و باید فکر جدی در این زمینه‌ها داشت.

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به اهداف سفر خود به استان سمنان گفت: ظرفیت‌های تولید و سرمایه گذاری در سطح وسیع در این سفر در استان سمنان بررسی می‌شود.

رضایی ادامه داد: پیگیری وعده ها، توافق‌ها و ابلاغ‌های سفر آیت الله رئیسی رییس جمهور به استان سمنان دیگر هدف این سفر است تا بررسی شود تا چه میزان این مباحث محقق شده است.

وی تاکید کرد: وضعیت آینده اقتصادی استان نیز مدنظر است، سمنان در موقععیت خوبی در حوزه ترانزیت، تجارت و عبور کالاست و استانی است که می‌تواند انبار‌های لجستیک خوبی برای ارسال کالا به سمت آسیای مرکزی و برعکس در این منطقه ایجاد کند. وی افزود: در این سفر مسائل مربوط به اقتصاد ملی که استان سمنان می‌تواند در آن تاثیرگذار باشد نیز بررسی می‌شود.

 

بازار خودرو با تقاضای انباشته مواجه استمحسن رضایی همچنین در گفت‌وگو با خبرنگاران در جریان بازدید از واحد خودروسازی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان افزود: انتظار می‌رود در صنایع خودروسازی بهتر از صنایع نظامی، پهپادسازی و موشکی عمل کنیم تا این صنعت در کیفیت و قیمت در عرصه جهانی مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: بازار خودرو در التهاب است و اکنون با تقاضای انباشته و تولید کم در برابر تفاضا مواجه هستیم.

رضایی یادآور شد: رفع بخشی از نیاز بازار خودرو با واردات پیگیری می‌شود.

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به خروج برخی واحد‌های تولیدی از رکود، تصریح کرد: مشهود است در دو سال گذشته تحرک در تولید ملی آغاز شده و کارخانجات تعطیل وارد چرخه تولید شدند و واحد‌های تولیدی که با پایین‌تر از ظرفیت کار می‌کردند، اکنون افزایش تولید داده‌اند.

رضایی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان حرف برای گفتن دارد و بسیاری از کشور‌های پیشرفته دنیا وسایل، تجهیزات، پهپاد نظامی و موشکی از ایران درخواست می‌کنند.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصریح کرد: تفویض اختیارات از سوی رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه فرصت طلایی برای گره‌گشایی از مشکلات اساسی در اقتصاد کشور است.

وی تاکید کرد: سران سه قوه با شجاعت و اهتمام ویژه به دنبال رفع مشکلات اقتصادی کشور و خروج اقتصاد از روزمرگی هستند.

معاون اقتصادی رییس جمهور بیان کرد: اصلاح نظام بانکی، حمایت از تولید، سرمایه‌گذاری و توجه به قشرهای آسیب‌پذیر، از جمله موارد مورد توجه سران سه قوه است.

بررسی ظرفیت‌های تولید و سرمایه گذاری استان سمنان در سطح وسیع و ملی، پیگیری وعده ها، توافق‌ها و ابلاغ‌های سفر آیت الله رئیسی رییس جمهور به استان سمنان، نگاه به وضعیت آینده اقتصادی استان با توجه به موقععیت راهبردی این استان به عنوان دروازه ترانزیت کالا به آسیای مرکزی، و توجه به مسائل مربوط به اقتصاد ملی که استان سمنان می‌تواند در آن تاثیرگذار باشد، از اهداف سفر محسن رضایی به استان سمنان است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری