بازدید 3925
۱
تداوم تنش‌آفرینی باکو؛

هشدار سفر به ایران توسط جمهوری آذربایجان

باکو به شهروندانش توصیه کرد تنها در صورت لزوم به ایران سفر کنند.
کد خبر: ۱۱۷۷۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹ 03 June 2023

به گزارش  تابناک به نقل از فارس؛ در ادامه اقدامات غیرسازنده و غیردوستانه باکو در روابط با تهران، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان هشدار سفر به ایران صادر کرد.
 
جمهوری آذربایجان با صدور هشدار سفر به شهروندان خود توصیه کرد در سفر به ایران احتیاط کنند و فقط در صورت لزوم سفر کنند.
 
باکو در هشدار مذکور در اشاره به حادثه حمله مسلحانه به سفارت این کشور در تهران در ژانویه که با انگیزه شخصی انجام شد، آن را بار دیگر «اقدام تروریستی» خواند و همچنین با اشاره به محدود شدن نمایندگی دیپلماتیک این کشور در ایران (تعطیلی سفارت جمهوری آذربایجان در تهران در پی این حمله)، به شهروندانش توصیه کرد در صورت لزوم سفر به ایران، محتاط باشند.
 
در این هشدار به شهروندان جمهوری آذربایجان که اکنون در ایران هستند هم گفته شده ملزم به رعایت مقررات ایمنی هستند.
 
در پایان این اطلاعیه خواسته شده افراد برای درخواست‌های کنسولی و سایر موارد با سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز در تماس باشند.
 
جمهوری آذربایجان چندی است رویکردی غیردوستانه و تنش‌آفرین را در قبال جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کند و پیش‌تر در اقدامی غیرسازنده چهار کارمند سفارت جمهوری اسلامی ایران را عنصر نامطلوب خواند و ۴۸ ساعت به آن‌ها فرصت داد خاک این کشور را ترک کنند. از سوی دیگر پارلمان این کشور جمعه ۱۸ فروردین بیانیه‌ای ضدایرانی صادر کرد.
 
امیرعبداللهیان در دو دور گفتگو با همتای آذربایجانی با اشاره به توطئه رژیم صهیونیستی علیه انسجام، امنیت و پیشرفت کشور‌های منطقه، یادآور شد: از وجود اختلاف بین کشور‌های منطقه، صرفا دشمنان سود می‌برند.
 
در این تماس‌های تلفنی ضرورت مدیریت بیشتر فضای رسانه‌ای در راستای منافع دو ملت و دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مورد تأکید قرار گرفت.
 
همچنین حسین امیرعبداللهیان و «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان ۲۵ فروردین برای بار سوم ظرف یک هفته درباره آخرین تحولات مناسبات دوجانبه تلفنی گفتگو و بر پیگیری توافقات فیمابین دو کشور تأکید کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱
هر وقت جرات و اجازه داستید که فیلم کامل حمله به سفارت خانه آذربایجان در تهران را منتشر کنید، در مورد جمهوری آذربایجان و روابط دیپلماتیک اظهار نظر کنید!
فیلم مورد اشاره از طرف جمهوری آذربایجان بلافاصله منتشر شده است. اجازه بدهید مخاطبان خودشان قضاوت کنند.
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022