بازدید 3468

ائتلاف دریایی با کشور‌های منطقه درحال شکل‌گیری است 

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشور‌های منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به زودی شکل می‌گیرد.  
کد خبر: ۱۱۷۷۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳ 03 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش که امروز سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم بود در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ائتلاف جدید دریایی با کشور‌های منطقه ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل گیری است.
 
وی با بیان اینکه ائتلاف دریایی که قبلا با روسیه، چین، عمان و پاکستان شکل گرفته بود امروز در حال گسترش است گفت: این ائتلاف با کشور هند و با کشور‌های منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به زودی شکل می‌گیرد.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: با شکل گیری این ائتلاف به زودی شاهد عاری بودن منطقه از هرگونه نیروی غیر موجه خواهیم بود. 
 
امیر دریادار ایرانی خاطر نشان کرد: خوشحالیم که کشور‌های منطقه به این باور رسیده اند که برقراری امنیت دریایی منوط به هم افزایی و همکاری بیشتر کشور‌های منطقه است. 
 
وی با اشاره به ماموریت موفق ناوگروه ۸۶ ارتش گفت: امروز به برکت حضور شجاعانه و مقتدر نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین المللی درخواست‌های زیادی از سوی کشور‌های منطقه و خارج از منطقه برای آموزش و انتقال دانش و فناوری ساخت شناور‌های رزمی و تجاری صورت گرفته است.
 
امیر دریادار ایرانی با اشاره به پیچیدگی‌های ساخت شناور‌ها و کشتی‌ها و تعدد صنایع به کار رفته در آن خاطرنشان کرد: افزایش این گونه همکاریها، به طور قطع رشد اقتصادی خوبی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم