بازدید 5702

شهرک‌صنعتی مشترک بین کرمانشاه و اقلیم کردستان

استاندار کرمانشاه گفت: طی توافق با استانداران استان‌های مرزی اقلیم کردستان عراق به زودی کلنگ زنی شهرک صنعتی مشترک انجام می گیرد.
کد خبر: ۱۱۷۷۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴ 02 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، محمدطیب صحرایی پنجشنبه شب پس از نشست استانداران استان‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه در گفت وگو با خبرنگاران از تعامل خوب میان دو منطقه خبر داد و افزود: بر سر مباحث کلی و جزئی ۲ جانبه برای مردم منطقه به توافق رسیدیم.

وی با اشاره به توافق ۲ منطقه در راستای توسعه اقتصادی اظهار کرد: در نشست امروز مقرر شد شهرک صنعتی مشترک بین استان کرمانشاه و استان‌های همجوار در اقلیم کردستان عراق ایجاد شود.

صحرایی ادامه داد: با تعریف یک مسیر توسعه و با استفاده از تقویم اجرایی به جدیت پیگیر ایجاد شهرک صنعتی مشترک هستیم و به زودی کلنگ ساخت آن را به زمین می‌زنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در این راستا کمیته اجرایی مشترکی شکل می‌گیرد تا مجموعه توافقات را در زمان بندی مشخص دنبال کند.

وی با اشاره به تسهیل در حمل و نقل میان مرزی گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک بین کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق، تلاش برای راه اندازی حمل و نقل مشترک زمینی، تسهیل در صادرات از مباحث مهم امروز میان استانداران ۲ طرف بود تا با ایجاد اشتراکات حداکثری در ضوابط گمرکی دو طرف در توسعه مراودات اقدامات مؤثری انجام شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تسهیل صادرات خودرویی یادآور شد: طبق روال گذشته خودروهای حامل کالا صادراتی باید در مرز توقف و کالاهای خود را به خودروهای حمل عراقی منتقل می‌کردند که ضمن دشواری حمل و نقل گاهی شاهد قاچاق و نابود شدن برخی کالاها بودیم.

صحرایی با اشاره به توافق جدی با اقلیم کردستان عراق در این ارتباط افزود: در راستای تسهیل حمل و نقل راحت توافق نهایی شد تا برای اجرایی شدن توافقات کمیته اجرایی مشترک در این باره شکل گیرد تا به صورت دقیق و روشن به مرحله اجرا برسد.

وی در بخش دیگری با اشاره به ظرفیت‌های علمی کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر کرمانشاه میزبان سه هزار دانشجوی خارجی است و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد که این امر ظرفیت خوبی برای انواع همکاری‌های علمی با اقلیم کردستان عراق است.

صحرایی اضافه کرد: در زمینه تقویت توریست سلامت و گردشگری بهداشت و درمان و همچنین تردد مرزی نیز تصمیمات خوبی گرفته شد تا برای آبادانی منطقه گام مؤثری برداریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری