بازدید 4174
۸

ماجرای فیلم‌های منتشر شده درباره درگیری مرزی اخیر

۶ خرداد در مرز ایران و افغانستان درگیری چند ساعته‌ای بین مرزبانان ایران و نیروهای نظامی طالبان رخ داد که در این زمینه فیلم‌هایی کذب در فضای مجازی بازنشر شد.
کد خبر: ۱۱۷۷۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰ 30 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در جریان آن درگیری، نیروهای طالبان از سمت کشور افغانستان بدون در نظر گرفتن و رعایت قوانین بین‌المللی و حسن همجواری مبادرت به تیراندازی به پاسگاه «ساسولی» واقع در حوزه هنگ مرزی زابل کردند که با واکنش مرزبانان فراجا مواجه شد.

از همان ساعات اولیه وقوع درگیری تصاویر و فیلم‌های مختلفی با این ادعا که مربوط به صحنه‌های درگیری همان روز است در فضای مجازی به شکل گسترده‌ای منتشر شد و کار به جایی رسید که حتی برخی مدعی شدند که ایران با موشک به شهر زرنج و فرودگاه آن حمله کرده است؛ ادعایی که به سرعت تکذیب و مشخص شد درگیری محدود به همان نقطه و با سلاح‌های سبک بوده است.

در ادامه موج جدیدی از فیلم‌های قدیمی روانه فضای مجازی شد و در آخرین مورد از فیلم‌های منتشرشده، کلیپی است که از ساعاتی پیش با عنوان لحظه شلیک تیر خلاص نیروهای طالبان به مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در حال انتشار است که این فیلم نه‌تنها مربوط به درگیری روز ۶ خرداد نیست که با توجه به جغرافیای کوهستانی این فیلم، مشخص است که در چنین منطقه‌ای در هیچ نقطه از سیستان وجود ندارد.

اما اصل ماجرا؛ فیلم منتشر شده مربوط به دهه ۹۰ و منطقه بلوچستان بوده و همانند عمده فیلم های منتشر شده در دو روز گذشته ارتباطی با درگیری مرزی اخیر ندارد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۸
هرچه است اینکه گروه طالبان گروهی تروریست، بی ریشه و با افکار قرون وسطایی وخطری بالقوه برای کشور ایران است.
همه چی آرومه ...

ما چقدر برادریم ...
حالا ما به همه گفتیم زدیم شمام بگید زده خوبیت نداره
مهم نیست که طالبان به راحتی به مرزهای ما حمله می کند مهم نیست که سرم در هیچ داروخانه ای پیدا نمیشه مهم نیست که مردم برای امرار معاش کلیه -قرنیه و... را می فروشند مهم فقط حجاب می باشد لطفا قوانین محکم تری برای حفظ حجاب بانوان وضع شود
بابا شما راست میگید. اصلا درگیر نشدید. اصلا اتفاقی نیافتاده

یعنی تمام هم و غمتون اینه که صورت مساله را پاک کنید مثل بقیه اتفاقات.
بابا اگه روی حافظه ماهی قرمز ملت حساب کردین باید عرض کنم که به مدد تکنولوژی جدید این روش نخ نما شده و ملت نا هشیار اگه بخوان فراموش بکنند این بیگلی بیگلی های تو دستشون اجازه نمیده
همچین نوشته اید فیلم مربط به دهه 90 میباشد که انگار مربوط به دوران جنگ عباس میرزا قاجار است.خخخخ خوب برادر بزرگوار دهه 90 که فقط دوسال پیش است.برادری که میگوید دعوا خانوادگیست.این فیلم را دیده است؟ایا طالبان آدم خوار در این چند سال تغییر کردهاند؟آیا ازاین رفتار دهه نودی خودشان حداقل معذرت خواهی کرده اند؟خدا نگذرد از آنهایی که به هر علت وبا هر بهانه ای این گروه شرور را تقویت کردند....آمین
دولت محرومان
فیلم با کیفیت است و لباس نیروهای مرزبانی برای همین دوره ها است مربوط به سال90 نمیشه
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار