بازدید 3629

گذشت از قصاص پس از ۳۰ سال در خوزستان

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: با تاسی به پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» و همت اعضای شورای حل اختلاف شوشتر، اولیای دم یک پرونده پس از ۳۰ سال از قصاص قاتلان فرزندان خود گذشت کردند و زندگی دوباره به آنان بخشیدند.
کد خبر: ۱۱۷۷۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸ 29 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، علی دهقانی اظهار کرد: بیش از ۳۰ سال پیش دو فقره قتل در بخش مدرس از توابع شهرستان شوشتر به وقوع پیوست که منجر به غصب و تخریب زمین‌های کشاورزی و منازل مسکونی برخی از متهمان و طرف‌های درگیر این اختلاف شد.
 
 وی ادامه داد: به دلیل وسعت درگیری و تعداد بالای متهمان این نزاع‌های دسته جمعی، پرونده‌های متعددی در این خصوص در دادسرا و دادگاه تشکیل شد که رسیدگی قضایی به آنها تا مدتی پیش ادامه داشت.
 
دهقانی افزود: باتوجه به اهمیت موضوع و وظیفه ذاتی شورای حل اختلاف در ایجاد اصلاح ذات البین، پرونده جهت حل و فصل ریشه‌ای به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع شد که با دعوت از بزرگان و ریش سفیدان دو عشیره و برگزاری جلسات متعدد با حضور مدیران قضایی شهرستان، توافقات اولیه بین طرفین صورت گرفت.
 
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: سرانجام اولیای دم با تاسی به پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» و به عشق و احترام این امام همام، پس از ۳۰ سال از قصاص قاتلان فرزندان خود گذشت کردند و با اعلام رضایت طرفین از تمامی متهمان و محکومین پرونده‌ها، دو عشیره در مراسمی با هم مصالحه کرده و پرونده منتهی به صلح و سازش شد.
 
دهقانی با قدردانی از تلاش و سعه صدر مصلحان اجتماعی اعم از سران، بزرگان و معتمدان طوایف، اعضای ستاد صبر و شوراهای حل اختلاف و نیز عفو و بخشش خانواده مقتولان که موجب ایجاد آرامش در جامعه می‌شود، از اولیای دم این پرونده برای گذشت در این پرونده تقدیر کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم