بازدید 1975

کره شمالی، ژاپن را از برنامه پرتاب ماهواره خود مطلع کرد

کره شمالی به ژاپن اطلاع داد که قصد دارد در فاصله روزهای ۳۱ می تا یازده ژوئن (۱۰ تا ۲۱ خرداد) یک ماهواره به فضا پرتاب کند.
کد خبر: ۱۱۷۷۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۰ 29 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، دفتر نخست وزیر ژاپن دوشنبه در توئیتی نوشت: ما قویا از کره شمالی می‌خواهیم که از این پرتاب خودداری کند. ما در عین حال، در این باره با کشورهای مرتبط از جمله آمریکا و کره جنوبی همکاری می‌کنیم.

دفتر نخست وزیری ژاپن تاکید کرد که دولت این کشور تلاش می‌کند تا اطلاعات مربوط به این پرتاب را جمع‌آوری و تحلیل کند.

چو تائه یونگ مشاور امنیت ملی کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که کره شمالی احتمالا اولین ماهواره نظامی خود را در آینده نزدیک به فضا پرتاب می‌کند.

وی هشدار داد در صورت ادامه روند فعلی، کره شمالی با تحریم‌های شدیدتری مواجه خواهد شد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی چندی پیش از یک مرکز ماهواره‌های نظامی بازدید و تاکید کرد که تسریع در آماده‌سازی پرتاب ماهواره‌ای شناسایی نظامی یک «الزام فوری» است.

کیم در این بازدید برنامه اقدامات بعدی کمیته آماده‌سازی پرتاب ماهواره را تایید کرد. این کمیته مسئول پرتاب اولین ماهواره اطلاعاتی ارتش کره شمالی است.

کیم در جریان بازدید خود گفت که پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره شناسایی ارتش «یک الزام فوری است» و این فوریت را «فضای امنیتی غالب در کشور» ایجاب کرده است.

خبرگزاری کره شمالی اوایل سال جاری میلادی گزارش داد که پیونگ یانگ ساخت اولین ماهواره جاسوسی نظامی خود را تکمیل کرده و کیم خواستار تسریع در آماده‌سازی پرتاب آن شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار