بازدید 4233

نگرانی اسرائیل از سفر رئیسی به سوریه

منابع خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی نسبت به سفر رئیس جمهور ایران به سوریه بسیار نگران است.
کد خبر: ۱۱۷۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲ 30 April 2023


به گزارش تابناک به نقل از المیادین، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که سفر احتمالی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به سوریه بسیار استثنائی است و باید رژیم صهیونیستی را نگران کند به خصوص اینکه این اولین سفر رئیس‌جمهور ایران به سوریه بعد از سال ۲۰۱۱ به شمار می رود.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: آنگونه که به نظر می‌رسد رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه به دمشق خواهد رفت و این سفر دو روزه خواهد بود.

این شبکه با بیان این که رئیس جمهور ایران با بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه دیدار خواهد داشت، ادعا کرد که رئیسی در این سفر بازدید میدانی نیز خواهد داشت.

این شبکه صهیونیستی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران خواهان یکپارچه و متحد کردن محور ایران-حزب الله- حماس- جهاد اسلامی است و این امر باعث می شود که برنامه جدیدی درخصوص سیاست خاورمیانه پیاده کند.

 شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی همچنین به سفر اخیر حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین پرداخت.

برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم سفر امیرعبداللهیان به بیروت را با نگرانی دنبال کرد و برخی محافل صهیونیستی این سفر را در راستای تحولات اخیر منطقه توصیف کردند به ویژه اینکه این سفر با ناآرامی های داخلی رژیم صهیونیستی همزمان شد.

روزنامه الوطن سوریه پیش از این از سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به سوریه در هفته جاری خبر داد.

همچنین محمد جمشیدی در صفحه توییتر خود نوشت: «‏غرب آسیا یک دوره تحول ژئوپلتیک ۱۲ ساله به شدت پرتنش را طی کرده که پیروز قطعی آن جمهوری اسلامی ایران و بازنده قطعی آن آمریکاست. جشن پیروزی مقاومت، در سفر آیت الله رئیسی به سوریه برگزار خواهد شد.  رحمت الهی بر حاج قاسم شهید که به همه آموخت  قدرت در میدان تنها راه موفقیت دیپلماسی است.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار