بازدید 2659
۳

واکنش طالبان به قطعنامه سازمان ملل درباره زنان

وزارت خارجه دولت طالبان در مورد قطعنامه اخیر سازمان ملل در محکومیت حکومت افغانستان به دلیل ممنوعیت کار زنان در سازمان های بین المللی واکنش نشان داد و اعلام کرد که این ممنوعیت یک امر داخلی است.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰ 29 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه دولت طالبان در پیام توییتری نوشت: " ما ضمن توجه به محکومیت تصمیم برای محدود کردن زنان افغان از همکاری با سازمان ملل متحد در افغانستان، ما تاکید می کنیم که مطابق با قوانین بین المللی و تعهد قوی کشورهای عضو به احترام به انتخاب های مستقل افغانستان این یک موضوع اجتماعی و داخلی است که به کشورهای خارجی ربطی ندارد.

وزارت خارجه دولت افغانستان در ادامه افزود که افغانستان به تضمین تمام حقوق زنان متعهد است و در عین حال کابل می خواهد که تفاوت های فرهنگی بین کشورها را محترم بشمارند و آن را سیاسی نکنند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد عصر پنجشنبه با اجماع به قطعنامه ای رای مثبت دادند که اعمال محدودیت ها و ممنوعیت ها از سوی دولت طالبان بر زنان افغانستان را محکوم کرده است.

قطعنامه پیشنهادی را اگرچه امارات و ژاپن ارائه کردند و مورد حمایت آمریکا و دیگر کشورهای غربی بود اما بیش از ۹۰ عضو سازمان ملل از این قطعنامه حمایت کردند.

در این قطعنامه آمده است که ممنوعیت کار زنان افغان برای سازمان ملل متحد "حقوق بشر و اصول بشردوستانه را تضعیف می کند."

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
رای ایران به این قطعنامه چه بود؟
در این قطعنامه آمده است که ممنوعیت کار زنان افغان برای سازمان ملل متحد "حقوق بشر و اصول بشردوستانه را تضعیف می کند."

خب راس گفته
خجالت بکشید با کشتن و با زور اومدید یک کشور بی دفاع رو گرفتید!
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار