بازدید 5245

جمع‌آوری کارت‌ سوخت آزاد پمپ‌بنزین‌ها در تهران

جمع‌آوری کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها‌ی بنزین در راستای محدودتر شدن این کارت‌ها در جایگاه‌های سوخت تهران از امروز آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ 16 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاهداران کشور اظهار داشت: از امروز کارت‌های آزاد جایگاه‌داران در تهران جمع‌آوری می‌شود؛ این روال از چندماه پیش در استان‌های مختلف و با اولویت استان‌های مرزی در کشور آغاز شده بود و امروز در تهران اجرایی می‌شود.
وی افزود: اجرای این طرح، به‌معنای جمع‌آوری تمامی کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌داران نیست؛ بلکه به معنای کاهش تعداد کارت‌های آزاد در جایگاه‌های عرضه سوخت است.

هر سکو ۱ کارت سوخت خواهد داشت

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور خاطرنشان کرد: تا پیش از این، در تهران به ازای هر نازل، یک کارت سوخت آزاد وجود داشت، اما از این پس، به ازای هر سکو یک کارت آزاد در دست جایگاه‌دار خواهد بود تا مردمی که به‌هردلیل کارت سوخت همراه ندارند، بتوانند از کارت‌های آزاد استفاده کنند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، حدود ۷۰ درصد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود و به مردم توصیه می‌کنیم که حتما در مراجعه به جایگاه‌های سوخت، کارت سوخت شخصی به‌همراه داشته باشند.

نواز با بیان اینکه "تا امروز بیش از ۹۰ درصد سوخت‌گیری‌های بنزین ۳۰۰۰ تومانی با کارت‌های آزاد جایگاه‌ها انجام شده"، گفت: رفته رفته مردم باید این عادت رفتاری را کنار گذاشته و از کارت‌های شخصی برای دریافت بنزین با نرخ آزاد هم استفاده کنند، چرا که با کاهش تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها، در صورت همراه نداشتن کارت‌های شخصی، صف‌های دریافت بنزین طولانی‌تر خواهد شد.

وی افزود: جایگاه‌داران هیچ نقشی در این تصمیم نداشته‌اند و فقط مجری آن هستند، اما تلاش می‌کنیم نقطه نظرات و انتقادات مردمی را به گوش مسئولین برسانیم.

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور با بیان اینکه "هیچ تصمیمی مبنی بر افزایش نرخ بنزین به جایگاه‌ها اعلام نشده"، گفت: اگر مردم همکاری خوبی در استفاده از کارت شخصی داشته باشند، کاهش تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها نمی‌تواند تأثیری در روند عرضه سوخت داشته باشد؛ از سوی دیگر به متولیان امر توصیه می‌کنیم که در صدور کارت‌های سوخت المثنی تسریع شود، تا آن دسته از افرادی که کارت سوخت شخصی خود را گم کرده‌اند، در بازه زمانی دوهفته‌ای و یا حداکثر تا ۲۰ روز به کارت المثنی دسترسی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون بودجه، در ۶ ماه آینده باید ۹۰ درصد سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
فقط سنگ اندازی و اذیت... جز این کار دیگه ای دارید؟
ماشین ها رو که دولا سه لا به مردم غالب میکنید ، بنزینش رو هم نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه کنترل مصرف راهش این نبود که کارت های آزادو کم کنن بلکه هر ماشینی که سوخت آزاد میزد باید پلاک و اطلاعات سوختگیریشو وارد سیستم میکردن ... موضوع اصلی هم اینه که چرا ما از تجربه جهانی واسه مسائل استفاده نمیکینم؟ راه حل موضوع سوخت اینه که قیمت سوخت جهانی بشه واردات خودرو هم آزاد شه. خودروساز داخلی هم اگه عرضه داشت ماشینی با کیفیت جهانی تولید کنه سرپا میمونه اگه عرضه نداشت همین کارخونه ها رو میفروشن شرکتهای بین المللی اونامدیرهای باسواد و مجرب میارن تو همین خطوط بهترین ماشینهای دنیا تولید میکنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۷
اول باید خودشون جهانی فکر کنن بعد دستمزد را جهانی کنن
آقای باهوش
آقای دانشمند
اون یک کارت برای هر سکو میشه منشا فساد.
بعد هم با چند نمایش تلویزیونی به خاطر سوء استفاده جایگاه دارها اون یک کارت رو هم ضبط میکنین و بنزین آزاد لیتری فلان قیمت رو به مردم میفروشین
بوی گرونی بنزین بدطور به مشام میرسه
بوی گرونی بنزین بدطور به مشام میرسه
من کارت سوختم به دلیلی که خودمم نمی‌دونم غیر فعال شد اقدام کردم گفتن کمو کم پنج ماه وقت می‌بره تا صادر بشه,خوب به سلامتی بریم جایگاه یه ساعتم اونجا وایسیم تا اون یه دونه کارت جایگاه دست به دست بشه برسه به ما ,خدایی فکر میکنید کم دغدغه داریم
اونوقت کسی هم که کارت سوختش را آورده باید پشت سر اونایی که نیاوردن معطل بمونه تا نوبتش بشه؟
احتمالا این هم ایده دانشمندان یک درصد جهانه!
4 ماهه خودرو تحویل گرفتم هنوز کارت سوختش نیامده .اونوقت از ....... بنزین بزنم ؟
کارتی که سهمیه نداره چجوری بنزین بزنیم؟؟؟ چرا جفنگ میگی؟؟
فقط واسه اذیت و آزار مردم برنامه ریزی میکنن.
وقتی این کار درست هست که اگر کسی کارت سوختش را گم کرد و یا به عللی سرقت شده یکروزه کارت سوختش صادر و تحویل دهند دو م اینکه الگوریتم کارت سوخت بعد از اتمام موجودی این اجازه را دهید تا فرد به سوخت گیری بدون وقفه با نرخ آزاد ادامه دهد در غیر اینصورت این کار موجب ناراحتی و اذیت مردم میشود کاش صادر کننده این دستور کمی تعقل می کرد
اره جون عمت تو راست میگی
مگه می خواین بنزینو گرون کنید ما دیگه تحمل بیشتر از این رو نداریم .حقوقمون۲۱ در صد اضافه شده وخدارو شکر به زیر خط فقر رسیدیم بشکن بزنید وجشن بگیرید که قشر متوسط رو از بین بردید
مرد میخاد بنزین رو گرون کنه
همه باید با کارت سوخن بنزین بزنند تا معلوم شود اشخاص چقدر بنزین می زنند و هر کسی کارت سوخت ندارد بنزین با قیمت آزاد بزند تا سوخت در نواحی مرزی قاچاق نشود
برمشااااااااااااااااامم میرسد هرلحظه بوی بنرینی
ترسم دردلم بماند این ارزونیه بنزنی بنزینی یا بنزینی
هرکه دارد هوس بنزین زدن بسم الله
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم