بازدید 2565

هوای اصفهان سالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و سوم فروردین با میانگین ۹۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.
کد خبر: ۱۱۷۰۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶ 12 April 2023

عکس آرشوی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۰۱، پروین با ۱۰۷ و بزرگراه خرازی با ۱۰۴ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس و در رودکی با ۶۱ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله سجزی با ۶۳، شاهین شهر با ۷۲ و مبارکه با ۶۷ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی در خیابان استانداری و همچنین شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، زرین‌شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز در سراسر استان وزش باد به نسبت شدید تا شدید، تندباد لحظه‌ای پدیده غالب است و در نیمه شمالی و شرقی استان احتمال خیزش گردوخاک و کاهش شعاع دید وجود دارد. از شامگاه امروز نیز از مناطق غربی استان به تدریج افزایش ابر و بارش‌های رگباری آغاز می‌شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم