بازدید 9619

جهانبخش: آن عکس‌های دیدار با رئیس‌جمهور نقطه سیاه بود

کد خبر: ۱۱۷۰۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۷ 11 April 2023

علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگویی تازه که با ۳۶۰ و فردوسی‌پور انجام داد، درباره حواشی تیم ، بازیکنان و مربیان در جام جهانی قطر توضیح داد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ علیرضا جهانبخش، ستاره ملی‌پوش تیم فاینورد هلند در گفت‌وگو با عادل فردوسی‌پور درباره حواشی تیم ملی در جام جهانی صحبت کرد.

او درباره شرایط ملتهب کشور در زمان برگزاری اردوی تیم ملی در اتریش و حواشی مختلفی چون جشن تولد علیرضا بیرانوند، شادی بعد از گل بازیکنان مقابل اروگوئه، دیدار با رئیس‌جمهور و عکس‌های جنجالی پیش از جام جهانی گفت: از نظر زندگی شخصی و اجتماعی یکی از نقطه‌های سیاه من بود. یک‌سری اتفاقات افتاده بود که مردم درباره‌اش نمی‌دانند. در آن زمان طوری به مردم نشان دادند که باید نشان داده می‌شد. شادی گل در بازی با اروگوئه هم یک اتفاق لحظه‌ای بود؛ در فوتبال به صورت لحظه‌ای نمی‌توانید بگویید چرا این‌کار را کردید. در بازی با اروگوئه که حساس بود و بازیکنان ما می‌زدند خب در آخرین دقایق گل زدیم و کنترل سخت است. شما خودت سال‌ها در فوتبال بودی و می‌دانی چگونه است!

جهانبخش: آن عکس‌های دیدار با رئیس‌جمهور نقطه سیاه بود

وینگر ایرانی فاینورد درباره منع بازیکنان از بستن مچ‌بند سیاه در بازی با اروگوئه گفت: ما با بچه‌ها صحبت کردیم که دستبند مشکی ببندیم و برنامه‌ریزی کردیم. اما هر موقع که به اردو می‌رویم یک‌سری افرادی هستند که از یک‌سری کارها جلوگیری می‌کنند و در آن شرایط اجازه ندادند. شاید یک‌سری بچه‌ها بودند که دوست داشتند این کار را کنند و بعضی‌ها دوست نداشتند و در آن زمان وقتی آن فشار را دیدند بعضی بچه‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند. نه این‌که نخواهند ولی نمی‌توانستند فشاری که روی آن‌ها بود را تحمل کنند. در خصوص عکس‌ها ما تک‌تک عکس می‌گرفتیم. آن عکاس انگلیسی گفت ما این را فقط به شما و فدراسیون فوتبال می‌دهیم و همین‌طوری نیست که بیرون بیاید. من مطمئنم کسانی که در آن زمان تحت تاثیر عواطف و اتفاقات بودند هم در جمع‌های خودمانی معمولی حضور داشته‌اند. من با افراد مختلف صحبت می‌کردم ولی وظیفه عمومی که داشتند را در زمان‌های مختلف انجام می‌دادند. این باعث شد بازیکنان شادی گل و ... کنند.

جهانبخش درباره سکوت بازیکنان و صحبت نکردن درباره اتفاقات کشور و افزایش فاصله تیم ملی با مردم گفت: بچه‌ها هیچ‌کدام درباره این مسائل صحبت نکردند ولی من با توجه به وظیفه‌ای که دارم باید بگویم بچه‌های تیم ملی در آن زمان هر کاری اگر می‌کردند اشتباه قلمداد می‌شد. آن‌ها این وسط گیر کرده بودند. یعنی یک توقعی از سمت مردم بود و طرف دیگر مسئولینی که وزارتخانه‌ها بودند و فشارهایی که وجود داشت. شما این فشارها را در نظر بگیرید برای تیمی که سه روز بعد بزرگ‌ترین بازی زندگی‌اش را جلوی انگلیس دارد. قبل بازی هم این فشار روی ما بود که سرود خوانده شود ولی با بچه‌ها به این نتیجه رسیدیم به احترام مردم نخوانیم. همین فشارها بازی بعدی با شدت بیشتری بود که بچه‌ها سرود را خواندند.

او درباره شادی بخشی از مردم پس از شکست تیم ملی می‌گوید: برای همه عجیب بود. حسی که هیچ‌وقت تجربه‌اش نکرده بودیم ولی مسائلی که اتفاق افتاد و شکافی که به وجود آمد باعث این اتفاقات شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱۱
سلام ، آیا فهم کاپیتان تیم ملی از امور سیاسی همینه؟؟؟ به احترام مردم سرود تیم ملی خوانده نشود!!!!
مردم همانهایی هستند که در راهپیمایی ۲۲ بهمن توی خیابان میان ، نه اونهایی که آشوب می کنند، اونها فریب خوردگانی بودند که بازیچه دست دشمنان ایران بودند.
مردم کدام مردم؟
به این نتیجه رسددید سرود ملی نخونید !!!؟؟؟ بی شرفی و بی غیرتی شاخ دم نداره یعنی همین ! لین سطح فهم و شعور سلبریتی های کشور ماست !
منظورت از مردم مریم رجوی و معصومه قمی کلایه و ٠٠٠٠
ما هم مردمیم هم چین خواسته ای نداشتیم
راستی ایران انگلیس چند چند شد؟؟!!!
چندتا زدید نماینده مردم؟؟!!!!
آها ۶ تا خوردید!!!!!!
آمریکا هم ۹۰ دقیقه تو گل بودید دوتا حمله موثر نداشتید !!!!
نماینده مردم؟؟!!!!
این فوتبالیستها خیلی مردمی اند میگید نه برید زندگیشون ببینید.... ودراین چند ماه همش عزادار بودن واصلا پارتی شبانه نداشتن بازهم میگید نه خوب برید از قایدی بپرسید.
محبوبیت در دل مردم بودن است هیچ فشاری محبوبیت ایجاد نمیکند نتیجه اش منفوریت ابدی است که به نسلهای بعدهم منتقل می شود
تو و هم تيمي هات بيجا كردين كه نسبت به كشورت و سرود ملي توهين بكني . اختلافي اگر هست به شماها چه ارتباطي دارد؟ شما پول تون رو مي گيرين و براي ايران بازي مي كنين تا دل مردم رو شاد كنين .متاسفانه وقتي مشكلي پيش مياد دوست داريم همجوره و همه جا با طرف تسويه بكنيم و اين خيلي بده .
چرایک اقلیت که شامل عده ای ژیگولو وخاین به مملکت واغتشاش گر هستندرا مردم می نامند،هشتادهزارنفرشورشی مردمند؟
با این توجیهات آبکی این شکافت همچنان ادامه دارد.
دقیقا میشه بفرمایین کدام مردم , به خاطر کدام مردم؟؟!
از85 میلیون نفر 30 هزار نفر نبودند ولی اینا شدن مردم؟!؟!؟
واقعا برای فردوسی پور متاسفم.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی