بازدید 7043

تخلف جدید و عجیب در برخی جایگاه‌های سوخت

برخی شهروندان اخیرا از تخلف جدیدی در برخی جایگاه‌های سوخت خبر می‌دهند که عجیب‌تر و پیچیده‌تر از پدیده‌های قبلی است.
کد خبر: ۱۱۶۹۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴ 05 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، ماجرای تخلف‌های گوناگون در برخی جایگاه‌هاست سوخت داستانی طولانی است، ماجرایی که معمولا از سوی جایگاه‌داران تکذیب می‌شود، اما شکایت‌های شهروندان نشان می‌دهد همچنان این تخلفات در برخی از جایگاه‌ها به شکل‌های مختلف ادامه دارد.

از میان این تخلف‌ها می‌توان به ثبت قیمت‌های بالاتر پس از سوخت‌گیری، کشیدن مبالغی اضافه از کارت برخی مشتریان برای بانک‌هایی که پیامکی برای تراکنش‌های زیر نرخ معین ارسال نمی‌کنند و یا فروش مکمل‌های سوخت غیرمجاز با قیمت‌هایی نامتعارف به رانندگان که همواره اعتراض‌هایی را به همراه داشته است.

اما تازه‌ترین تخلفی که از سوی شهروندان، بخصوص افرادی که هنگام سوخت‌گیری از خودرویشان پیاده نمی‌شوند درباره برخی جایگاه‌های سوخت گزارش شده، کاملا عجیب‌تر و پیچیده‌تر است و نمی‌تواند کار افراد تازه‌کار و بی‌اطلاع باشد.

آن‌طور که این شهروندان گزارش داده‌اند، متصدی این جایگاه‌ها کارت سوخت را از آن‌ها گرفته و پس از سوخت‌گیری به راننده تحویل داده و به نظر همه‌چیز عادی بوده است. اما در دور بعدی سوختگیری، وقتی راننده به جایگاه دیگری مراجعه کرده، دستگاه نازل، کارت سوخت را تشخیص نمی‌داده و راننده تصور کرده که کارت، اصطلاحا سوخته است. اما بعد متوجه می‌شوند که در زمان سوخت‌گیری قبلی اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای برای کارت سوخت رخ داده است!

آن‌طور که یکی از شهروندان به ایسنا اطلاع داده، چند روز قبل برای سوخت‌گیری به یکی از جایگاه‌ها مراجعه کرده و مطابق معمول از خودرو پیاده نشده، اما متصدی جایگاه به او اعلام کرده کارت سوختش عمل نمی‌کند. در ادامه این متصدی منصف، با بررسی کارت سوخت، به راننده اطلاع می‌دهد که به نظر می‌رسد دور قبلی که سوخت‌گیری انجام شده، فردی در جایگاه قبلی با فندک، آن بخشی از کارت سوخت که تراشه الکترونیک در آن قرار گرفته را گرم کرده، تراشه را از کارت جدا کرده و به جای آن یک تراشه سوخته را در محل تعبیه شده قرار داده! در این شرایط، راننده‌ای که از فرایندی که پیش آمده اطلاعی نداشته، در سوختگیری بعدی با تصور این‌که کارت سوختش دچار مشکل شده و کارت سوخته است، قاعدتا درخواست کارت سوخت المثنی می‌کند و در این میان، افراد سودجو سهمیه موجود در تراشه قبلی کارت سوخت آن فرد را استفاده می‌کنند و تا زمان صدور کارت المثنی نیز، دارنده سهمیه از وضعیت بنزینش مطلع نمی‌شود.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در پاسخ به پیگیری‌های ایسنا در این زمینه تاکید کرد که شهروندان در صورت مشاهده تخلف در جایگاه‌ها می‌توانند از طریق تماس با شماره ۰۹۶۲۷ مراتب را گزارش دهند که در سریع‌ترین زمان ممکن موضوع بررسی و اطلاع رسانی خواهد شد.

این شرکت همچنین بار دیگر تاکید کرد که تمام شهروندان می‌بایست در هنگام سوخت‌گیری به مسائل ایمنی توجه کنند، کارت‌های هوشمند سوخت موجود در جایگاه‌های عرضه سوخت صرفاً برای سوختگیری موارد اضطراری در نظر گرفته شده است و بهتر است شهروندان با رعایت دقت و نکات ایمنی، از کارت سوخت شخصی خود استفاده و از در اختیار گذاشتن کارت سوخت شخصی خود به دیگران جدا خودداری کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
سلام خدایا به داد این مردم برس . از هر گوشی که بشود دزدی صورت می‌گیرد و در شان ملت ما نیست که چنین وضعیتهایی را مشاهده می کنیم
این اتفاق برای بنده در یکی ازجایگاههای سوخت مسیر جاده شهر قدس به شهریار پیش آمد و مبلغ29900تومن اضافه با کشیدن دو مرحله کارت از حسابم کم شد که بردای آن روز به جایگاه مراجعه کردم و اعتراض نمودم بدون مقاومت مبلغ مذکور را به من باز پس دادند
به هیچکی نمیشه اطمینان کرد اختلاس دزدی کلاهبرداری بعد
واقعا چه مردم شریفی داریم!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۶
مردم ناچارند!!!!
دیگه از اون حرفها میزنید ها "بهتر است شهروندان با رعایت دقت و نکات ایمنی، از کارت سوخت شخصی خود استفاده و از در اختیار گذاشتن کارت سوخت شخصی خود به دیگران جدا خودداری کنند."
خب خانم ها که اکثرا کارت سوخت رو میدن متصدی تا براشون سوخت بزنه رو چی کار کنیم؟؟؟
پاسخ ها
سید مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۶
واجب نیست که خانم ماشین برونه , همسر و یا ولی ایشون باید مایحتاج رو آماده و به خانه تحویل دهد . همین ماشین سواری خانمها همراه با بی حجابی در ماشین و هزار و یک معضل و فساد
و دزدی و غیره می شود باعث معضلات اجتماعی
مردم شب که می خوابن برنامه ریزی می کنن چطور فرداش سر دیگران کلاه بذارن
مردم مقصر نیستن وقتی دولت با ادعای اسلامی دستش تا ارنج توی جیب مردمه از مردم چه انتطار
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۶
مگر دولت ما از کشور قاره و یا کره دیگر است دولت و مجلس همین مردم هستند فقط مردم میخوان گناه و تقصیرشون را گردن دولت و نظام بیاندازند
من مبلغی از کارت اعتبارم توسط جایگاه دزدیده شد و پس از پیگیری های فراوان از 09627 به نتیجه نرسید و اخر سر هم معلوم شد مامور بازرس طرفدار اونهاست...
کشور اسلامی
بعد از پیگیری یکی از دوستانم جایگاه دار بهش زنگ زده و گفته هزینه تعویض کارت سوخت رو میدم و پنج ماهی هم که تا صدور کارت جدید، کارت سوخت نداری رو مابه التفاوت سوخت دولتی و آزاد رو بهت پرداخت میکنم .. این یعنی اینکه همه میدونن چه اتفاقی داره میوفته
یکی از موارد تخلف در جایگاههای بنزین که برای من هم روی داد بنزین سهمیه ای 1500 تومانی زدم ولی مسول جایگاه قیمت آزاد را از کارتم کم کرده بود و رسید چاپی هم نداد وقتی متوجه شدم و بر گشتم مسول مربوطه گفت ببخشید اشتباه شده و بقیه پولم را پس داد .
یک جایگاه پمپ بنزین بزرگ در ابتدای بزرگراه یاسینی هست شماره 211 ، اینجا سر مردم رو با به اصطلاح مکمل بنزین ( بقول خودشون اکتان) کلاه می گذارند. پول بنزین میشه 50 تومن 300 تومن پول مکمل می گیرند. چند قطره مکمل می ریزند و هر چقدر طرف ناشی باشه ازش می گیرند. 100 تومن 200 تومن. وضع همه اپراتورها هم ظاهرا توپه بخاطر همین برنامه.
هر کدام که شیفت شون عوض میشه یک کیسه بزرگ از این محلولها که معلوم هم نیست چیه ( به موتور صدمه نزنه خوبه) با خودشون میارند. ببین تا شبفت بعدی روزانه چقدر کاسب میشن.
تا به خودت بجنبی میان تو باکت می ریزن و در عمل انجام شده قرارت می دن. این روش رو به هم یاد داده اند. یک چراغ هایی گذاشته اند در پمپ سوخت،میگه ببین داره قرمز میزنه یعنی کاتالیستت خرابه نم یدونم انژکتورت مشکل داره اینو بزن درست میشه. من هنور بنزین نزدم چراغش قرمزه و اصلا ربطی به ماشین من نداشت چشمک زدن چراغهاش.
خلاصه کسی نیست رسیدگی کنه.
در پم بنزین تپه سیف از پردیس به سمت تهران که می آیی ، چندوقت قبل بنزین زدم. دقیقا دستم هست که هر درجه عقربه بنزین ماشینم معادل چند لیتره. هر درجه اش حدود 10 لیتر است اما 15 لیتر زدم تا یک درجه جابجا شد. اون پمپ بنزینش یا سالم نبود یا دستکاری شده بود. بقیه پمپ هاش رو خبر ندارم. اختلاف خیلی زیاده اگر حساب کنید در روز چند لیتر داره بنزین زده میشه و قیمت هر لیتر بنزین چقدره. من از پمپ شماره 2 این جایگاه بنزین زدم.
اگر مسئولینی این مطالب رو خوانده اند لطفا رسیدگی کنند. البته می ترسم بجای رسیدگی ازشون باج بگیرند قبلا تجربه کردم که بجای رسیدگی ظاهرا از طرف حق السکوت گرفتند (مساله مربوط به شکایت از یک شرکت سازنده عسل تقلبی به اداره نظارت بر مواد غذایی میشد).
واقعا دست شیطون رو از پشت بستیم!
توی پمپ بنزین یوسف آباد هم چندین بار پیش اومده مبالغ بالاتر از نرخ مصوب مردم رو شارژ میکنن
چاره اش یه زلزله 10 ریشتری به مدت 10 دقیقه
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم