بازدید 4956
آیا یک تیم ایرانی از یک بازیکن خارجی غرامت می‌گیرد؟

پرسپولیس بالاخره شکایت از لوکادیا را به فیفا برد

کد خبر: ۱۱۶۹۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۹ 30 March 2023

بارها و بارها در فوتبال ایران شاهد شکایت مربیان و بازیکنان خارجی و دریافت غرامت از سوی آنها با حکم فیفا بوده‌ایم، اما آیا بالاخره در یک پرونده مهم و معروف، طرف ایرانی می‌تواند برعکس چنین کاری را با اتکا به قوانین فیفا انجام دهد؟

به گزارش تابناک ورزشی؛ پرسپولیس بالاخره بعداز چهارماه تاخیر، مدعی شده که پرونده شکایت از یورگن لوکادیا را در فیفا به جریان انداخته است. 

پرسپولیس بالاخره شکایت از لوکادیا را به فیفا برد

به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، یورگن لوکادیا از خریدهای ابتدای این فصل پرسپولیس به دلیل عدم توجه به تعهدات قراردادی و فسخ یک‌طرفه آن با شکایت باشگاه نزد فیفا روبه‌رو شد.

این بازیکن جزو خریدهای تابستانی این فصل بود و از این جهت به مهره‌ای کلیدی در تیم بدل شد و از این رو جدایی ناگهانی او جدای از لطمه به عملکرد فنی تیم، از نظر روحی و روانی هم بر آن تأثیر گذاشت که تأثیر آن را تشدید کرد.

از سوی دیگر جذب این بازیکن در نقل‌وانتقالات تابستانی موجب شد پرسپولیس دیگر فرصت‌های خود از میان گزینه‌های موجود را از دست بدهد. فسخ یک‌طرفه قرارداد توسط لوکادیا در حالی روی داد که باشگاه به تمام تعهدات مالی و قراردادی خود در قبال این بازیکن عمل کرده بود.

باشگاه پرسپولیس، امیدوار بود این بازیکن در ادامه با بازنگری در تصمیم خود برای بازگشت اعلام آمادگی کند، اما به رغم تلاش‌های صورت گرفته، چنین اتفاقی روی نداد. بر این اساس اقدامات حقوقی که از همان زمان با جمع‌آوری اسناد و مدارک و اخذ نظر مشورتی کارشناسان حقوقی آغاز شده بود، ادامه پیدا کرد که در نهایت منجر به ثبت شکایت از این بازیکن نزد فدراسیون جهانی فوتبال شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم