بازدید 7587
پیام نوروزی برای سال ۱۴۰۲:

برنامه اصلی دولت در سال جدید کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است/زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی/آشکار شدن ثمرات دیپلماسی متوازن و احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی در سال ۱۴۰۱

هیچ‌ یک از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که مستمر در دولت و دستگاه‌ها حضور داشته باشند، بلکه به صورت مستمر در معرض ارزیابی هستند. اگر ببینم فردی توان یا صلاحیت خدمت جهادی به مردم را ندارد، طبیعی است که با نیروی با انگیزه و متخصص دیگری جابجا ‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹ 21 March 2023

برنامه اصلی دولت در سال جدید کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است/زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی/آشکار شدن ثمرات دیپلماسی متوازن و احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی در سال ۱۴۰۱

 

تابناک _ رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲ کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است، تصریح کرد: به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم، در سال جدید تلاش خادمان شما در دولت برای تحقق وعده‌ها، از جمله «بهبود معیشت مردم»، «فساد ستیزی»، «مهار تورم»، «تقویت تولید» و «افزایش اشتغال»، شبانه‌روزی و بی‌وقفه خواهد بود.

سید ابراهیم رئیسی در پیام نوروزی به ملت ایران، با تبریک فرارسیدن سال ۱۴۰۲ و همزمانی نوروز با ماه مبارک رمضان گفت: سال ۱۴۰۱ سال پر حادثه‌ای بود؛ هم تلخی داشت و هم شیرینی، هم فراز داشت و هم نشیب، اما اگر بخواهم در یک جمله بگویم، سال۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

آغاز سال جدید را به همه هموطنان عزیز بخصوص خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، مقام معظم رهبری، همه اقشار، اقوام و هموطنان ایرانی خارج از کشور، همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند و به همه کسانی که دل در گروی ایران عزیز دارند، صمیمانه تبریک می‌گویم.

همچنین به عزیزانی که در این لحظات در سنگر خدمت به مردم هستند، تبریک ویژه عرض می‌کنم.
امسال بهار طبیعت مقارن شده با بهار جان‌ها و دل‌ها و بهار قرآن، یعنی ماه مبارک رمضان؛ این تقارن را به فال نیک می‌گیریم و امید داریم منشاء خیرات و برکات گسترده مادی و معنوی برای مردم مؤمن و شریف ایران باشد.

سال ۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود

ملت عزیز ایران

سال ۱۴۰۱ سال پر حادثه‌ای بود؛ هم تلخی داشت و هم شیرینی، هم فراز داشت و هم نشیب، اما اگر بخواهم در یک جمله بگویم، سال۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود.

در این سال هم حوادث تلخ طبیعی داشتیم مثل زلزله‌های هرمزگان و خوی و سِیلاب در مناطق مختلف کشور و هم حادثه تلخ متروپل آبادان که هم آبادانی‌ها و هم ملت عزیز ایران را داغدار کرد. در همه این حوادث، تلاش دولت، حضور سریع، مؤثر و اطمینان‌بخش در صحنه‌ها بود.

به جز حوادث طبیعی که به آنها اشاره کردم، مسائلی مانند اغتشاشات پاییز و حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ علیه‌السلام نیز کام مردم ایران و مردم مسلمان را تلخ کرد.

اغتشاشات مسئله کوچکی نبود، محصول طراحی‌های دشمنان ایران بود که تقریباً در یک سالگی دولت کلید خورد.

از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ بر خلاف پیش‌بینی‌های بدخواهان، پروژه دولت که احیای امید و اعتماد مردم بود، پیشرفت قابل توجه و قابل قبولی داشت و در واقع پروژه تحریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق دولت و با پشتوانه اعتماد و همراهی مردم شکست خورد.

مقطع اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، یکی از نقاط اوج تبلور اعتماد مردم و دولت بود

یکی از نقاط اوجِ تبلور اعتماد مردم و دولت، مقطع مردمی‌سازی یارانه‌ها در اجرای قانون مجلس یعنی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بود. دولت در این موضوع با مردم صادقانه سخن گفت. از چند ماه پیش کاملاً مردم را در جریان قرار داد، ضرورت‌های این اقدام را تبیین نمود، در اجرا هم سعی کرد جبران‌هایی را در نظر بگیرد و یارانه‌ها را شش تا ده برابر کرد. نتیجه این شد که آن کار بزرگ با همراهی و اعتماد مردم پیش رفت.

در سال اول دولت، چند اتفاق مهم رقم خورد: «۱. شکست پروژه تحریم»، «۲. بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی» و «۳. افزایش اعتماد عمومی مردم». این موجب شد که بدخواهان ایران، به روی دیگر سکه‌ی تحریم یعنی آشوب روی بیاورند؛ شاخه دیگری از جنگ ترکیبی. تلاش کردند به وسیله آشوب‌ها پیشرفت کشور را مختل کنند، شکاف اجتماعی و سیاسی ایجاد کنند و ایران را در دنیا منزوی نمایند، اما ملت ایران در مقابل این توطئه بزرگ و چند لایه ایستاد و از انقلاب و از ایران دفاع کرد.

کارِ کارستان مردم در ۲۲ بهمن تماشایی امسال، نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد

کارِ کارستان مردم در ۲۲ بهمن تماشایی امسال نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد. حضور میدانی مردم در مناسبت‌هایی مانند ۲۲ بهمن، «امنیت‌ساز» و «قدرت‌آفرین» است، بنابراین، بر خلاف اغتشاش که دشمن را امیدوار کرد و با ایجاد نااطمینانی در اقتصاد موجب ضربه به معیشت مردم شد، حضور مردم در ۲۲ بهمن، دشمن را ناامید کرد و بعد از ۲۲ بهمن و قدرت‌نمایی مردم، دور جدیدی از توفیقات راهبردی جمهوری اسلامی و جبران خسارت‌های ناشی از اغتشاشات در زندگی مردم آغاز شد.

بجاست یک بار دیگر صمیمانه از مردم تشکر کنم و در مقابل عظمت آنها سر به آستان ربوبی بسایم.

همچنین لازم است یاد شهدای امنیت و هموطنانی که جان خود را در این حوادث از دست دادند، گرامی بدارم و از خداوند، فضل و رحمتش را برای آنها مسألت کنم.

اما سال ۱۴۰۱ بر خلاف خواست جبهه ایران‌ستیز، شیرینی‌های پُر شماری هم داشت و در واقع سال موفقیت‌های بزرگ ملت بود.
در سالی که مزیّن به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» بود، تولید رشد خوبی کرد. هم در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان رکوردهای جدیدی ثبت و هم وعده دولت در زمینه اشتغال محقق شد. در بخش تولید، رشد ۹ ماهه به ۳.۷ درصد رسید و در بخش اشتغال، نرخ بیکاری به عدد ۸,۲ درصد رسید که کمترین میزان در سال‌های اخیر است.

یکی از چالش‌های دهه ۹۰ که دهه از دست رفته اقتصاد کشور است، رشد پایین و منفی سرمایه‌گذاری در بعضی از سال‌ها بود، اما امسال سرمایه‌گذاری هم مثل بخش‌های دیگر رشد خوبی کرد.

فعال‌سازی بیش از سه هزار کارخانه و واحد تولیدی راکد یا نیمه راکد در سال ۱۴۰۱

در سال ۱۴۰۱ بیش از سه هزار کارخانه و واحد تولیدی راکد یا نیمه راکد فعال شد. در بخش دانش‌بنیان‌ ۱۴۰ طرح مهم و کلیدی در بخش‌های انرژی، کشاورزی، فضایی، حمل ‌و نقل، تجهیزات پزشکی، زیست فناوری آغاز شد و اشتغال در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ۵۰ درصد افزایش یافت.

در حوزه سلامت، دولت توانست با تکمیل واکسیناسیون عمومی و با همکاری مردم، در همان ماه‌های اول سال به وعده خود در مهار کرونا عمل کند. افزایش بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی، بیمه رایگان سلامت برای نزدیک ۶ میلیون تن در سه دهک پایین جامعه و خدمات رایگان بستری در شهرهای زیر ۲۰ هزار تن از دیگر خدمات دولت در بخش سلامت بود.

در بخش‌های دیگر نیز خدمات دولت به مردم،‌ مستمر و بی‌وقفه بود؛ خرید تضمینی از کشاورزان ۶۰ درصد رشد کرد، بیش از دو هزار و صد مدرسه در یک سال ساخته شد، قریب هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور به بهره برداری رسید و شش پرتاب فضایی از جمله پرتاب ماهواره نور ۲ با موفقیت انجام شد.

در حوزه‌های زیرساختی و پروژه‌های عمرانی، راهبرد مبنایی دولت یعنی تکمیل کارهای نیمه‌تمام، در سال ۱۴۰۱ هم استمرار یافت.
پروژه راهبردی راه‌آهنِ زاهدان- خاش، تونل عظیم انتقال آب به دریاچه ارومیه، طرح بزرگ غدیر برای آبرسانی به خوزستان عزیز، طرح‌های بزرگ متعدد برای آبرسانی به سنندج و همدان، طرح‌های آبرسانی به ۱۵۰۰ روستای کشور، آغاز عملیات انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی، پروژه بزرگ آب‌شیرین‌کُن شهر بوشهر، بیمارستان بزرگ حضرت مهدی (عج) در تهران، فاز ۱۴ پارس جنوبی، توسعه پالایشگاه آبادان و چندین پروژه عظیم دیگر در حوزه نفت و گاز که بحمدالله شاهد بودید به سرانجام رسید.

افتتاح پروژه‌های متعدد نیروگاهی در کشور نیز موجب افزایش ۷ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق در کشور شد که در اثر آن توانستیم از تکرار خاموشی‌های‌ گذشته، حتی در دوره اوج مصرف تابستان پیشگیری کنیم.

آشکار شدن ثمرات دیپلماسی متوازن و احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی در سال ۱۴۰۱

در حوزه سیاست خارجی، رویکرد دولت از ابتدا «دیپلماسیِ متوازن» و «احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی» بود. سال ۱۴۰۱ سال ثمر دادن این سیاست بود؛ البته از همان شهریور ۱۴۰۰ برنامه‌ها و رفت‌وآمدهای ما در همین چارچوب آغاز شد، اما نتایج آن در سال ۱۴۰۱ برای مردم عزیزمان روشن شد.

«دیپلماسی متوازن» یعنی ما کشور را معطل کشورهایی نکردیم که برای همکاری با ایران تردید دارند. تعلل در دنیای جدید و نظم جدید موجب از دست دادن نقش و جایگاه کشور می‌شود.

موقعیت ایران در منطقه یک موقعیت راهبردی و بی‌بدیل است. یکی از ویژگی‌های مهم نظم جدید جهانی، انتقال قدرت به قاره بزرگ آسیاست. نقش و هِژمونی آمریکا در دنیا رو به افول است.

از جمله برنامه‌های راهبردی دولت در سال جدید، استفاده از موقعیت بی‌نظیر و راهبردی ایران عزیز و فعال کردن مسیرهای «شمال- جنوب» و «شرق- غرب» برای دستیابی به جایگاه در تراز ملت بزرگ ایران در نظم جدید است. سیاست همسایگی هم که این روزها نتایج آن بیشتر برای مردم عزیزمان آشکار شده، جزو دستورکارهای اصلی دولت از روز اول بود.

مردم عزیز و بزرگوار

توفیقاتی که به آنها اشاره کردم با پشتیبانی و اعتماد شما حاصل شد. بیان این موفقیت‌ها به معنی نبود مشکل نیست، بلکه به این معناست که همچنان که با همکاری یکدیگر توانستیم بر حجم زیادی از مشکلات انباشته و توطئه‌ها فائق بیاییم، سایر مشکلات هم با همدلی شما و خدمتگزاری دولت حل شدنی است.

کنترل تورم همراه با رشد اقتصادی پایدار برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲

من به عنوان خادم شما، روزی نیست که از سختی‌های زندگی و معیشت مردم به ویژه قشرهای ضعیف در رنج نباشم. در زمینه کاهش تورم، تورم ۵۹ درصدی شهریور۱۴۰۰ به ۴۳ درصد در بهمن ۱۴۰۱ رسید، اما این عدد از نظر بنده رضایت‌بخش نیست. برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲ کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است.

زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی

در حوزه سیاست داخلی، امسال، سال انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان است. برنامه دولت، زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی است. دولت به هیچ جناحی وابستگی ندارد. جناح دولت، جناح انقلاب و مردم عزیز است. هر چه انتخابات مردمی‌تر و پر شورتر برگزار شود، برای کشور عزیز ما مطلوب‌تر است.

ملت شریف و سربلند ایران

کمک و همدلی و مشارکت شما ارزشمندترین سرمایه برای دولت و برای انجام اقدامات تحولی است.

هیچ‌ یک از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که به صورت مستمر در دولت و در دستگاه‌ها حضور داشته باشند، بلکه مستمر در معرض ارزیابی هستند. اگر ببینم فردی توان یا صلاحیت خدمت جهادی به مردم را ندارد، طبیعی است که با نیروی با انگیزه و متخصص دیگری جابجا ‌شود.

به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم، در سال جدید تلاش خادمان شما در دولت برای تحقق وعده‌ها، از جمله «بهبود معیشت مردم»، «فساد ستیزی»، «مهار تورم»، «تقویت تولید» و «افزایش اشتغال»، به صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه خواهد بود.

در پایان وظیفه خود می‌دانم از حمایت‌ها و فداکاری‌های آحاد مردم برای سربلندی ایران عزیز فروتنانه سپاسگزاری کنم، از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی که راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان چراغ راه خادمان ملت است، قدردانی ‌نمایم، از مجلس و دستگاه قضایی و دستگاه‌های دیگر که همدلانه در کنار دولت، راه خدمت به ملت را هموار می‌کنند، تشکر کنم و یاد امام عزیز و شهدای والامقام را گرامی بدارم و نوروز و رمضان با نشاط و دلنشین و به یادماندنی برای مردم و همه خانواده‌های ایرانی را آرزو نمایم.


و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۶۵
می خواستم کامنت بزارم دیدم فایده نداره. اگر با اسم گذاری مشکلات حل میشد الان من رشید بودم. نوروز مبارک و سال اینده سال بی نام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
والا میرکاظمی که نه تنها از دولت چک سفید گرفته و هرکاری عشق ش بکشه می کند از دلار 62 تومانی تا واریز 409 هزار تومان به عنوان حقوق اسفند معلمان.
و تعیین 8 میلیون حداقل حقوق برا کارگر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
فقط وعده و وعید و شعار شرم آور است آقا شما اینکاره نیستی وقت کشور را تلف نکن استعفا بده سال خوبی در پیش نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
کار سختی پیش رو است ولی مردم هم باید پای کار بیایند به جای این همه تبلیغات در صدا و سیما باید برنامه های داشت که اولویت راه انداختن تولید کشور باشد نه دلالی ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
یک عقب جلو کردن ساعت را هم حراب کردید.
الان همه گوشی ها و کامپیوترها ساعتشون تغییر کرده.
حتی قبلش هماهنگ نکرده بودین.
۴۴ ساله با همین چیزها داریم سر می کنیم، توی شعار همه چیز خوب، توی واقعیت افتضاح مطلق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
این آقا همون کسی نیست که در انتخابات داد می زد
اداره مملکت اراده می خواد و تمام اقتصاد دان ها را به صف می کنم
حالا شده این وضع مملکت
که تو پرداخت حقوق به معلم در مونده
باز هم دروغ و سرکار گذاشتن مردم.. نتایج نامگذاریهای قبلی رو به مردم بفرمایید اول
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
اصلا اقتصاد به انسان چه ربطی دارد؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
هرسال دقیقاً برعکس نامگذاری میشه
سالی که نیکوست از بهارش پیداست بلاخره بعد چندین جلسه ونبرد تن بتن برای اولین بار حقوق کارگران ساعتی ۸۵سنت تصویب وتوشیح وزیر رسید مبارک
رسما اعلام کرد عزمش رو جذب کرده یه مجلس وکیل الدوله دربیاد از انتخابات، همین 4 کلام مخالف گویی در مقابل تصمیمات دولتمردانش در مجلس هم برچیده بشه
به راستی ....!
به نام خداوند روشنایی و بارانی که بر حسب لطف اش
هم نور می‌دهد و هم آب ٪٪٪
بر حسب بی وفایی و عدم تعهد قرار نبود مطلبی بیان کنم ولی بر حسب تحقیق و پژوهش بنیادی که دربرگیرنده غم مردم سرزمینم بود بر حسب شعار سال در قالب مثال  مجبور به بیان مسله و ارائه راهکار شدم
می‌دانیم که رشد تولید نیاز به سرمایه گذاری دارد و این پول باعث جهت تورم می‌شود پس راهکار حل مسله بهره وری سازمانی برای تحقق کنترل تورم و رشد تولید هست
ابتدا بیان میکنیم کنترل فقر بر حسب شناسایی سیستمی هست و این شناسایی در قالب طرح بسیج محلات و کمک مومنانه در قالب خمس و زکات سیستمی امکان پذیر هست پس بند یک همان خمس و زکات سیستمی مردم پایه هست
بند دوم در برگیرنده کارگروه تحقق شعار سال هست که می‌توان اینگونه بیان کرد کاهش هزینه در قالب بهره وری مجازی به جای برگزاری همایش و سمینار
کاهش هزینه ملزومات و دیگر ابزارهای بر حسب سیستمی کردن امور هزینه توسط طرح سازمان و برنامه و بودجه (سال۹۸)و همین سادگی طرح سال ۹۹ و ۹۸ در ایجاد زیر ساخت پایش طرح های عمرانی و تخصیص بودجه به روز توسط سامانه طرح های عمرانی برای کنترل تورم و کسری حاصل از درآمد و هزینه خزانه هست
پس بند دوم در برگیرنده ظوابط مالی و تنظیمی بودجه و هزینه کرد آن توسط سامانه ها و  تحقق شعار سال هست
بند سوم و چهارم مطمئنا طرحهای پیشرو و بهره وری و ابزارهای مالی که بال طرح سوم هست نام دارد
به واقعه نمی‌توان طرح پیشرو داد و لی بند چهارم که ابزار تحقق مالی هست پیش بینی نکرد
و بند پنجم هم مطمئنا ابزار تشویق و تنبیه طرح ها پیش رو هست
مثال ::::علی در طبقه و دهک دوم در شهر سیستان زندگی می‌کند
تقی در شهر رودبار و دهک سوم زندگی میکند
و قاسم در دهک اول و در شهر مرزی بانه زندگی می‌کند
دولت کارگروه تحقق تشکیل داده است و پاورپوینت نمایشی چگونگی اصلاحیه بودجه و نحوه ثبات کالاهای اساسی و جایگزین آن توسط طراح اول کشور و تحلیل گر ارشد ارائه شده است
از طراح نحوه تحقق شعار سال  برای سه هموطن طبق سامانه رفاه ایرانیان و سامانه شناسایی افراد نیازمند درخواست شده است!
طبق سامانه طرح های عمرانی سازمان برنامه و بودجه امکان تزریق بودجه بر حسب دخل و خرج در سه شهر مثال باعث تورم شده و کسری ایجاد می‌کند؛هزینه کاهش پیدا کرده و به صورت ویدئو کنفرانس همایشها کنترل می‌شود و ابزار تشویق و تنبیه بر حسب کنترل سوداگری و مالیات بر سرمایه اجرایی شده است ٪
علی شهر سیستان یک فرد انتخاب شده هست که بر حسب بهره وری تحلیل گران وزرات اقتصاد به صورت ابزار مالی سرمایه گذاری در سواحل مکران برای اشتغال انتخاب شده و از طریق فروش اموال مازاد تحت تملک اجرا رشد و کنترل تورم در پی دارد
تقی بر حسب طرح سیستم بانک سرمایه گذار و صندوق بورس در کشتی سازی تفریحی به کار گرفته شده و باعث کنترل تورم و رشد می‌شود
و قاسم شهر بانه بر حسب صندوق سود ثابت مسکن برای رشد جهش تولید مسکن برای اشتغال انتخاب می‌شود
هر سه مثال توسط خوشه سیستمی مرکزی انتخاب شده است و سفره تقویت می‌شود
هر سه مثال بر حسب بهره وری سازمانی و کنترل دخل و خرج و بودجه و ابزارهای نوین تحلیل می‌شود
و در تمام سه مثال ظرفیت ها کوچک به ظرفیت های فعال بر حسب نقش مواد اولیه تا تولید گنجانده می‌شود
باشد بدست آوردن کنترل تورم و رشد تولید هم برای مردم سرزمینم در صدم ثانیه هست
برگرفته از :سامانه کنترل سیستمی طرح های عمرانی (زمستان ۹۸)
ابزار الات کنترل سوداگری و تشویق به سرمایه گذاری بر حسب عایدی بر سرمایه (تابستان ۹۷)
خمس و زکات سیستمی و کنترل خط فقر (بهار ۱۳۹۶)
باشد آن شاالله سال ۱۴۰۲ لب تمام هموطنان شاد و جیب شان پر پول باشد
شاید آنکس وفا و تعهد نکرد به خیال خود سر ما کلاه گذاشت ولی در زمان حساب و کتاب سر خدا هم می‌تواند کلاه بگذارد
خداحافظ مردم سرزمینم
تورم وقتی مهار می‌شود که تو رفته باشی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
دقیقا. استعفا و عذرخواهی از مردم حداقل انتظار است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
سلام فقط اجزای نامگذاری سالها درست شود همه چیز درست می شود چون سال تولید گذشت و حالا به کنترل تورم خوردیم نشان می‌دهد اجرای سال‌های نامگذاری شده یا جلو عقب شده یا در اجرا سالها را جابجا اجرا می‌کنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
هرچی تورم را در سال 1400 ود رسال 1401مهار کردی درسال 1402 هم مهار خواهی کرد.
همش شعار،همش وعده،همش حرف تو خالی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
اها مهار کرونا هم شعار بود حل اب خوزستان و دریاچه
ارومیه هم سعار تو خالی بود و حل اب همدان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
مهار کرونا و طرح های آبی کار این دولت بوده؟
تنها را مهار تورم این است که قیمت محصولات کارخانه ها که صد درصد گران شده و بر مینای دلار هشتاد هزار تومانی هست را دولت و حاکمیت کاهش دهند و با دلار 45 هزار تومانی به مردم بفروشند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
به مرگ میگیرند که به تب راضی شویم
دیروز بعداز ظهر ساعت ۵ ؛ کابل تلویزیون رو جدا کردم و انداختم توی کمد درش هم قفل زدم تا از شنیدن ناخواسته حرفا راحت باشم
آمار به درد جايي ميخورد كه بخواهند برنامه ريزي كنند نه اينجا كه V هردمبيله
همه مشکلات رو انداخته گردن مردم و اعتراضات
البته فرمودند اغتششات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
همه رو انداخت گردن دشمن
ناراحت نباش !
ما از تو فقط به اندازه ۶ کلاس انتظار عمل داریم و نه بیشتر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
چرا تهمت میزنید؟؟ دوست دارید ب جهنم برید؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
11:46
منظور 6 کلاس آکادمیک شامل ریاضی و علوم هست.
تا زمانی که کار دست کاردان نباشه اتفاقی نمی افته ، متاسفانه سیاستهای جمهوری اسلامی در تقسیم مردم به خودی و غیر خودی باعث قهر افراد توانمند در حوزه های مختلف شده و الان ما در سطح بالای کشور افراد دلسوز و کاردان خیلی خیلی کم داریم . متخصصین یا از کشور رفتن و یا سرخورده شدن .
مارا به خیر تو امیدی نیست شر مرسان
ع ع ع ع ع
آخه اینهمه آدم باسواد تحصیلکرده متخصص مردمی توی این کشور است .
برای خودم و کشورم متاسفم
تمام عزم ات را جزم کن تا در سال جدبد بتوانی دیپلم ات را اخذ کنتی تا مدرکت معتبر شود
ناهار خوردی ؟
دکتر مهندسای قبلی هیچ کاری نکردن .
این که جای خود داره
مملکت رو ۸۰ سال به عقب روندی دکتر فاقد دیپلم
باید قبول کنیم در کشوری زندگی می کنیم که فردی با شش کلاس سواد 18 میلیون رای می آورد.
حالا همان 18 میلیون که غالبا قشر ضعیف جامعه هستند بیشترین آسیب را از تورم می بینند.
و جالب تر اینکه هنوز هم فکر می کنند انتخاب خوبی کرده اند.
بنده خدا
ریاست ات رو مدیون قهر ملت با صندوق آرا هستی .
هر چقدر دولت در سالهای گذشته با کوشش و نامهای زیبا موفق بود امسال هم موفق خواهد شد.
خدا همه مارو شفا بده.
شکی نیست دولت شما قدرت کنترل تبرم نه !قدرت اداره کشور را ندارد بی تردید پایان سال دلار 100000هزار توامانی را جشن می گیریم، علی امه ذلیل الله
از خدا بترس
اونیایی ک میکن 6 کلاسه داره دروغه برید مدرک رو سایت فارس ببنید
نمیتوان و نباید از دولت ۱۷ درصدی ( با احتساب آرای باطله ) انتظار زیادی داشت
اونیایی ک میگن گرونی زیاده دهه نود در سال 1392 تا 1400 زمانی ک روحانی بود تورم زیاد ایجاد شد ک اوقت این گرونی ها مال تورم هس ک در چند سال اخیر روحانی تورم رو برده بالا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
نیاز بود توضیح بدم برات که تورم یعنی اختلاف قیمت نسبت به زمان. به جای منفی دادن توضیح هم دادم اگر بفهمی.
دمت گرم رئیس جمهور محترم آب همدان رو درست کردی و دریچه ارومیه و مهار کرونا ازت ممنونم!
چه امار سازی قشنگی
سال مهار تولید و رشد تورم مبارک
امسال فقط خدا به مردم رحم کنه
صد تا از این سه هزار کارخانه را نام ببر شما هنوز می گویی اغتشاش در صورتیکه اکثر نهاد های مربوطه معتقدند اعتراض بود و هست و هیچ ربطی به دخالتهای خارجی ندارد . بد ترین سال در تورم و رکود اقتصاد بود سال جدید هم چنین خواهد بود واقعا مردم را چی فرض کردی .استعفا بده .
کاش فقط به زخم مردم نمک نمی پاشیدی! همین!
کلا حرف الکی!
اینکاره نیستید به خدا
همین که تلاش می کنی با عددسازی میزان تورم را کاهشی نشان دهی برای مردم کافیه! نیاز نیست تلاش واقعی بکنی مردم رو بیشتر به زحمت بیاندازی.
میشه اون برنامه رو تشریح کنی تا همه بدونن طی چه فرآیندی شما میخوای تورم رو کاهش بدی درحالیکه به جد تلاش می کنی قیمتها را افزایش بدی و ارزش پول کشور رو کاملاً بی ارزش کنی؟!
از یه طرف نمایندگان مجلس میگن بودجه ۱۴۰۲ با ۴۰ درصد تورم قطعی بسته شده از این طرف رهبر سال ۱۴۰۲رو سال مهار تورم نام گذاشته و رئیسی قول مهار تورم!!!
مسوولان مملکت ما کلا در یک عالم و ایران دیگری زندگی میکنند اختمالا در جهان موازی جایی که هیچ ربطی به ایرانی که ما ملت توش هستیم ندارد یک جوری صحبت از دستاورد و پیشرفت و موفقیت میکنند من شک میکنم گاهی نکند من ایران نیستم و که ایران اینقدر بهشت برین است به لطف آقایان! آقای آیت الله دکتر رییسی تنها کاری باید بکنی این اسن که استقعا بدهی بابا ولله این کاره نیستی این قبا هر کاری هم که بکنند برازنده ات نمیشود
سال 1402 شمسی ،سال ابر تورم
نمام تلاش دولت این است که فقرا را ریشه کن کند به حای فقر. برای همین در فاز اول دارد تمام ملت را فقیر میکند تا بعد همه را ریشه کن کند
دگر تونستی گلوی بانکهای خصوصی را فشار دهید تورم مثل آب خوردن مهار خواهد شد
شما از اقتصاد چیزی نمی دانید و مجبور هستی از کسانیکه ادعای دانش اقتصاد دارن مشاوره بگیری و مجبور هستی حرفهای آنها را گوش کنی و به آنها عمل نمایی. آنها هم ثابت کرده اند نه تنها توان ارائه را حل های اقتصادی ندارند و هر ارائه می دهند به وخیم تر شدن اوضاع می انجامد بلکه منافع خودشان را ارجح بر منافع ملی میشمارند و پیشنهاداتی ارائه می دهند که منافع خودشان در آنها نهفته باشد!
ای کاش یک سالی هم به نام عمل به وعده‌ها نامگذاری می‌شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
چه فایده وقتی عمل نمیشه بهشون
آقای رئیسی خودتان هم می دانید که با این شیوه مملکت داری هیچ تحولی رخ نمی دهد شما ابتدای امسال گفتید تورم ۴۳درصد حالا عمری باشد و پایان سال ببینیم چه عددی را نشان می دهد .
خدا خودش ب داد برسه
فقط همین
بابا بنده خدا داره تمرین می کنه انشا ء خوب بنویسه روخوانیش روان بشه واس همسن مزتب سفر میکنه تا پخته بشه منتهی تا همه این اتفاقا بیفته ملت هم به فنا رفتن!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی